8.oktoober, 14.00, Lootospark

FC Lootos – Suure-Jaani United

1 : 0 (1:0)

1:0 21`. Priit Rahuelu

Meeskond tõmbas täna joone alla 2016 aasta meistrivõistluste põhiturniirile. Kolmanda liiga hooaja viimases mängus oli vastaseks Suure-Jaani United. Mäng oli ühtlasi lahkumismänguks legendaarsele mängumehele Sten “stone” Mõtusele, kellele tänane kohtumine oli meeskonna eest 188. Enam mänge on vaid kahel mehel : Margus Nemvaltsil ja Jürgen Juksil.

Kohtumist alustas vihmamärjal Lootospargi väljakul aktiivsemalt vastasvõistkond, kuid midagi ohtlikku korda saata ei suudetud. Lootos ootas kannatlikult oma momenti ja 20 minutil see saabus. Vladik Mihnovitši keskväljalt antud söödu sai Priit Rahuelu ideaalselt jalale ning lükkas selle 10 meetrilt väravavahist mööda seisuks 1:0. Poolaja lõpu eel oli Freddy Helpil võimalus edunumbreid suurendada, kuid pealelöök tabas värava põiklatti.

Teist poolaega alustas aktiivsemalt taas vastasvõistkond. Lootos üritas kontratega, kuid palli raami ei saadud. Poolaja keskel jäi meeskond väga suure surve alla ja Suure-Jaani teenis ridamisi nurgalööke. Palli väravasse ei saanud paraku nemadki. Viis minutit enne kohtumise lõppu vahetas treener Kukli Miko Saarniidu asemele platsile vanameistri Sten Mõtuse  ja sellest piisas. Võit kindlustas meeskonnale tabelis kümnenda koha, millega mööduti Navi Vutiseltsist.

Meeskond mängis koosseisus: Roomet Kõiv, Reigo Käis, Jürgen Juks(k), Helander Vist, Sander Sellis, Remi Oper, Ranno Liivago, Miko Saarniit (85`.Sten Mõtus), Vladik Mihnovitš, Freddy Help, Priit Rahuelu. Treener : Kaido Kukli

kasutamata vahetused: Margus Nemvalts, Carlos-Mattias Vaher,

Nüüd on meeskonda ees ootamas ülemineku mängud IV liiga lõunatsoonis kolmandaks tulnud meeskonna vastu, kelleks osutus Viljandi Tulevik III.

Meeskonnalt hea kingitus nii klubile, toetajatele kui vanameister Sten Mõtusele. Aitäh Stone !