2.aprillil 2011

Klubihoone avamisega jõudis Lootose teatel lõpule klubi taristu arendamise kolmas järk. „Kõik klubi tehtud arendused on mõeldud kohaliku kogukonna huve silmas pidades ning neist saavad enim kasu Põlva piirkonna ja Põlvamaa jalgpallihuvilised ning Põlva ühisgümnaasiumi õpilased, aga ka teised Kagu-Eestis tegutsevad spordiklubid ja organisatsioonid,” teatas Lootos.

Lootospargi kolmas arendusetapp läks maksma 9,8 miljonit krooni, millest 6,7 miljonit tuli EAS ilt ja 0,5 miljonit krooni Eesti Jalgpalli Liidult. Ülejäänud osa projektist kattis JK Lootos omafinantseeringuga. Kõigi kolme arendusetapi kogumaksumus jääb klubi teatel sõnul 15 ja 16 miljoni krooni vahele.

Peahoone esimesel korrusel on jalgpallihuvilistel Lootose teatel võimalus vaadata teles ülekantavaid maailma liigade jalgpalliülekandeid. Seal asuvad ka klubi juhataja tööruum, staadionikülastajatele mõeldud tualetid ning ooteruum lapsevanematele. Peahoone teisel korrusel on seminariruum, pealtvaatajate istekohad ning mitmeid ruume nõupidamiste ja seminaride korraldamiseks. Teise korruse terrassil on suvel plaanis avada välikohvik.

Koos klubihoone valmimisega sai lõplikult valmis ligi 1,7 miljonit krooni maksma läinud staadioni altküttesüsteem, ehitati kaks tartaankattega jooksurada ja valmis tribüünide alus.

Ainus aastaringne Lõuna-Eestis
JK Lootose president Indrek Käo sõnas, et klubihoone valmimisega peaks staadioni arendamine olema lõpetatud ja vähemalt esialgu neljandat etappi kavas pole.

Et Põlvas on nüüd Lõuna-Eesti esindusjalgpallistaadion?

„Keeruline küsimus,” nentis Käo. „Treeningustaadionitest kindlasti – see on ainus aasta ringi kasutatav staadion. Aga mis puutub võistlusstaadionitesse, siis on kunstmurul võimatu konkureerida naturaalse muruga

Koosolekud ja seminarid Lootospargis

Lennukad ideed, mis motiveerivad meeskonda ja loovad uut sünergiat saavad tekkida klubihoone seminariruumis.  Seminarisaali, mis mahutab kuni 80 inimest, on võimalik ümber kujundada vatavalt kliendi soovidele. Lõunasöök või kohvipausi lauad on võimalik katta klubihoone esimesele korrusele. Kui pingsale vaimutööle on tarvis värskendust, siis Lootospark staadion on korrus allpool ja maaliline Intsikurmu metsapark jääb 5 minutilise jalutuskäigu kaugusele.