Noorte Lootoste Turniiri (NLT)  on jalgpalliklubi korraldanud aastast 2003.

Turniir on mõeldud Põlvamaa lasteaedades läbi viidavate Jalgpalliaabitsa projektis osalevatele lastele, kellel sügisel ees ootamas koolitee. Traditsiooniliselt lehekuu kolmandal reedel korraldataval turniiril on senise 14 aasta jooksul osalenud lisaks Põlva linna ja valla lasteaedadele veel kanepi, Kõlleste ja Laheda valla ning Võru linna lasteaiad.

Esimese Noorte Lootoste Turniiri osavõtjad on tänaseks saanud  täiskasvanuks ja lõpetanud gümnaasiumid, astunud ülikoolidesse või kutsekoolidesse. Esimesed turniirid toimusid Põlva Linnastaadionil, mõni aasta hiljem koliti Lootosparki.

2003 aastal I Noorte Lootoste Turniiril olid sellised põnevad võistkondade nimed nagu: “Kotkad”, “Leevike”, “Pätud”, “Rex9”, “Kalev”, “Saku”, “Jõumehed”, “Nike”, “Lootus” ja “Muumid”. Vahepeal on aeg nii palju edasi läinud, et laste vaated/silmaring on muutunud ja on tekkinud uued iidolid.

Turniiridest on osa võtnud paljud Põlva noored aga jalgpalli juurde on jäänud Miko Saarniit, Temari Nuuma, Erki Mõttus, Kristin Kukli, Ave-Lii Laas, Liisi-Anete Mark jpt.