Debütant Mattias Käit lõi teisel poolajal kaks väravat ja Eesti koondis avas MM-valiksarjas punktiarve, kui esimeses kohtumises Martin Reimi käe all alistati kodus Gibraltar 4:0

Eesti alustas mängu hästi ning mitmel korral oli värav väga lähedal. Juba avaminutitel toimetas Dmitri Kruglov nurgalöögi värava alla, Siim Luts suunas palli tagumisse posti, kus aga keegi mänguvahendit edasi suunata ei suutnud.

Juba veidi hiljem oli väravale väga lähedal Sergei Zenjov, kes palli üle Gibraltari väravavahi tõstis, ent viimasel hetkel suutis külaliste kaitsja palli klaarida. Surve aga jätkus ning peagi andis Zenjov madala tsenderduse värava ette, kus Henri Anier vaba oli, ent viimane ei saanud pallile pihta.

Gibraltari suutis halvimast päästa ka nende puurilukk Jordan Perez, kes tõrjus Henri Anieri kauglöögi. Lisaks oli Zenjovil veel üks hea võimalus skoor avada, kui ta tagumisse posti tsenderduse sai, aga palli terava nurga alt väravast mööda lõi.

Gibraltari ohtlikuim olukord avapoolajal tekkis 33. minutil, kui Adam Priestly vabalt kiirrünnakusse sai minna, kuid võõrustajad päästis koondise kapten Ragnar Klavan, kes vastasele järele jõudis ja olukorra klaaris. Seejuures suutsid vastased varem nahkkera ka võrku toimetada, ent suluseisust.

Teine poolaeg algas Eesti jaoks suurepäraselt ja juba teise minuti algul avati skoor. Valikmängu debüüdi teinud Mattias Käit mängis söödu Konstantin Vassiljevile, kes mängis omakorda palli taas Käitile ette. Käit lõpetas olukorra kindlalt, lüües palli Gibraltari väravavahi selja taha.

Kulusid vaid loetud minutid, kui Poolas suurepärast hooaega tegev Konstantin Vassiljev ka koondises värava kirja sai. Mees jooksis vastaste karistusalasse, kasutas ära selle, et väravavaht oli veidi väravast väljas, ja tõstis palli efektse sooritusega võrku.

Kuigi vahepeal Eesti surve veidi vaibus, siis 70. minutil otsustas 18-aastane Mattias Käit mängu lõplikult, kui suunas nurgalöögist tulnud palli jalaga võrku. 88. minutil vormistas Vassiljevi välja vahetanud Sergei Mošnikov lõppskoori, kui lõi Henrik Ojamaa söödust palli karistusala joonelt värava alla nurka. Enne seda oli suurepärane võimalus Henri Anieril, kes ei suutnud aga üks-ühe vastu olukorras väravavahti üle mängida.

Statistika (Eesti:Gibraltar):

Löögid kokku     23:4
Löögid väravale  10:1
Postid/latid      0:0
Nurgalöögid       5:1
Vead              6:9
Suluseisud        2:3