Eesti naiste koondis pidas täna oma esimese mängu Küprosel Aphrodite Cup turniiril, kui Malta koondisega mängiti viiki.

Kohtumise jooksul ei suutnud kumbki naiskond väravaarvet avada ning mäng lõppes väravateta viigiga. Kohtumise protokolli näeb siin. Eelmisel aastal pidasid Eesti ja Malta koondised omavahel kaks kohtumist, kui mõlemad said kirja ühe võidu. FIFA edetabelis hoiab Eesti hetkel 98. kohta, Malta asub 101. positsioonil.

Peatreener Jarmo Matikaineni hinnangul oli naiskonna esitus stabiilne. „Olen üldjoontes mängupildiga rahul, sest olime kaitsefaasis ja palli valdamisel tasakaalus. Hoidsime enda seljataguse puhtana ja tekitasime vastaste kolmandikul palju võimalusi. Puudu jäi otsustavusest ja viimasest puutest. Samas oli meil ka natuke õnne, sest vastased tabasid teisel poolajal kahel korral standardolukordadest väravaraame.”

Eesti koondise järgmine mäng Aphrodite Cupil toimub juba homme, kui kell 10 kohtutakse Leeduga. Leedu peab oma esimese kohtumise täna, kui kell 12.15 minnakse vastamisi Küprosega.

„Leedu on meie jaoks tuttav vastane. Võrreldes suvise Balti turniiriga, on nende koosseis jäänud suhteliselt samasuguseks. Pingil on ka paar head noormängijat. Usun, et sellest kohtumisest tuleb tüüpiline Balti derbi ja väga palju üllatusi ei tohiks olla,” rääkis Matikainen eesolevast kohtumisest.

Eesti koondist on kimbutamas ka mõned vigastused – pisivigastuse tõttu jälgis tänast kohtumist pingilt ründaja Signy Aarna. „Meditsiiniline personal vaatab mängija tänase päeva jooksul üle ja hindab tema valmisolekut järgmisteks kohtumisteks,” kommenteeris peatreener. Esialgu arvati koondise nimekirja ka Eneli Kutter, kuid poolkaitsja vigastas laupäeval koduklubi Napoli eest mängides säärelihast ning jääb koondise kohtumistest eemale.

Lisa kommentaar