Küprosel Aphrodite Cupil osalev Eesti naiste koondis sai Maltaga mängitud 0:0 viigi kõrvale täna 1:0 võidu regioonirivaali Leedu üle.

Eesti peatreener Jarmo Matikainen tegi võrreldes eilse Malta mänguga (0:0 viik) algkoosseisus koguni viis vahetust, kui Getriin Strigini, Pille Raadiku, Maria Orava, Lisette Tammiku ja Vlada Kubassova asemel said võimaluse Karina Kork, Ariina Mürkhain, Berle Brant, Kelly Rosen ja Emma Treiberg. Põhirivistuses säilitasid koha Mari Liis Lillemäe, Katrin Loo, Kristina Bannikova, Inna Zlidnis, Kethy Õunpuu ja Ketlin Saar.

Mängu ainuke tabamus sündis avapoolaja viimasel minutil, kui resultatiivne oli Kristina Bannikova. Igapäevaselt Itaalias Napolis mängiva ründaja jaoks oli tegemist neljanda väravaga koondise eest.

„Esimene poolaeg oli meie poolt vaadatuna väga hea. Ma ei mäleta mängu, kus oleksime nii hästi asju kontrolli all hoidnud. Olime palju vastaste poole peal ja tegutsesime distsiplineeritult. Väike probleemkoht oli jällegi see, et me ei suutnud tekitatud olukordi ära lüüa. Meil oli häid võimalusi ja tabasime ka posti. Õnneks suutsime ühe rünnaku ära lahendada. Katrin Loo andis läbisöödu Bannikovale, kelle esimese ürituse suutis väravavaht blokeerida, aga tagasipõrkunud palli lõi ta väravasse.” kirjeldas koondise peatreener Jarmo Matikainen mängu ja väravaolukorda.

Enne tänast olid viimased neli Eesti ja Leedu omavahelist mängu lõppenud viigilise tulemusega. Matikaineni sõnul tõid sel korral Eestile edu hea tegutsemine kaitses ja füüsiline valmisolek mänguks. „Mängude graafik on väga nõudlik [naiskondadel on kolm mängu nelja päeva jooksul – toim.] ja seetõttu tegime koosseisus muudatusi. Mängijate füüsiline tase oli täna hea, mis omakorda aitas hoida kvaliteeti. Teine asi, mis meie kasuks mängis, oli tõhus kaitsetegevus. See oli erinevus võrreldes viimase omavahelise mänguga, kus me ka domineerisime, aga toona ei olnud me kaitses ega rünnakul piisavalt efektiivsed.”

Eesti on nüüd turniiril kahe mänguga kogunud neli punkti, kui võidu kõrvale saadi eilses avakohtumises kirja väravateta viik Malta vastu. Leedu jaoks oli tegemist teise kaotusega, kui eile tuli tunnistada Küprose 2:1 paremust. Malta on samuti teeninud viigi ja võidu, kui tänases mängus alistati 1:0 Küpros.

Laupäeval kohtub Eesti turniiri võõrustava Küprosega.

Leedu – Eesti 0:1 (0:1)
45. Kristina Bannikova

Leedu: Greta Kaselyte, Algimante Mikutaite, Dovile Gaileviciute, Laura Ruzgute, Simona Velickaite, Samanta Karasiovaite, Vestina Neverdauskaite, Gabija Gedgaudaite, Oksana Imanalijeva, Kamile Vaiciulaityte, Lijana Gedminaite.
Varus: Klaudija Savickaite, Meda Šeškute, Paulina Potapova, Milda Liužinaite, Judita Sabatauskaite, Anika Kyžaite, Lolita Žižyte, Loreta Rogaciova.

Eesti: Karina Kork, Mari Liis Lillemäe (46. Lisette Tammik), Katrin Loo, Ariina Mürkhain (56. Maria Orav), Berle Brant, Kristina Bannikova (68. Liisa Merisalu), Inna Zlidnis, Kelly Rosen, Kethy Õunpuu, Ketlin Saar, Emma Treiberg (46. Vlada Kubassova).
Varus: Getriin Strigin, Imbi Hoop, Saskia Sonnberg, Pille Raadik, Kristiina Tullus, Maria Orav, Signy Aarna, Liisa Merisalu, Vlada Kubassova, Lisette Tammik, Karina Piirimaa, Gerli Israel.

allikas : Soccernet ja EJL

Lisa kommentaar