Naiste koondis mängis reedel ja laupäeval Riias Balti turniiril ning pidi mõlemas mängus naabritega vastu võtma kuivad kaotused. Reedel kaotati teise poolaja väravatest 0:3 Lätile ja laupäeval 0:2 Leedule.

Koondise peatreener Jarmo Matikainen ei jäänud oma hoolealuste turniiriga sugugi rahule ning eriti jääb teda kripeldama mõlema kohtumise hilisfaasis sisse lastud väravad. “Viimane pooltund valmistas meile mõlemas kohtumises raskusi. Ühest küljest näitab see hetkel meie füüsilist taset ja see on praegu probleemkohaks. Muidugi ei ole kerge sellisel turniiril kaks päeva järjest mängida, aga peame sellega hakkama saama. Viimastel minutitel niimoodi väravaid endale lasta on raske ja see on midagi, mille kallal peame tööd tegema,” võttis koondise peatreener Jarmo Matikainen kaks mängu lühidalt kokku.

BALTI TURNIIR, 15.juuni kell 14, Arkadija staadion, Riia, Läti

EESTI – LEEDU

0 : 2 (0:0)

0:1 78`.
0:2 89`.

Eesti: Getriin Strigin, Emma Treiberg, Signy Aarna, Kristina Bannikova, Kelly Rosen, Gerli Israel, Pille Raadik, Katrin Loo, Berle Brant, Maria Orav, Liis Lepik.
Varus: Mari-Ann Ploompuu, Ariina Mürkhain, Mari Liis Lillemäe, Silja Goroško, Kethy Õunpuu, Renate-Ly Mehevets, Anastasija Zabello, Tuuli Tasa, Kristiina Tullus, Ave-Lii Laas, Karmen Piirimaa, Getter Saar.

3:0 79`. Renate Fedotova

LÄTI koosseis: 12-Marija Ibragimova (K) (VV), 10-Anastasija Rocane, 4-Eliza Spruntule, 7-Laura Sondore, 2-Anna Krumina, 19-Karlina Miksone, 5-Kristine Girža, 14-Olga Ševcova, 13-Sandra Voitane, 8-Viktorija Zaicikova, 9-Anastasija Cemirtane (72`.11-Renate Fedotova)
varus: 1-Anastasija Cumika (VV), 11-Renate Fedotova, 6-Anna Marija Valaka, 15-Ligita Tumane, 17-Diana Skribina, 16-Ieva Krasnova, 3-Džeina Eglite

EESTI koosseis: 1- Getriin Strigin (VV), 19- Liis Lepik , 4- Pille Raadik , 10- Berle Brant 9- Signy Aarna (65`.15- Silja Goroško), 8- Mari Liis Lillemäe , 7-Katrin Loo (K),  13- Kristina Bannikova , 3- Ariina Mürkhain (65`.23-Gerli Israel ),  5- Emma Treiberg (46`. 16- Kelly Rosen ), 18- Kethy Õunpuu
varus: 22- Anastasija Zabello (VV), 12- Mari-Ann Ploompuu (VV), 16- Kelly Rosen , 15- Silja Goroško ,23-Gerli Israel , 11- Ave-Lii Laas , 17- Karmen Piirimaa , 20- Getter Saar , 14- Maria Orav , 21- Renate-Ly Mehevets , 2- Tuuli Tasa , 6- Kristiina Tullus
Treener: jarmo Matikainen, abitreener Kaidi Jekimova,

Eesti naistekoondis mängib 14-15.juunil Riias Balti turniiri avakohtumises korraldajate, Läti koondisega. Eesti koosseisus sõitsid Riiga ka kaks allegrot –  naiskonna kapten Ave-Lii Laas ja keskkaitsja Karmen Piirimaa. Kapten Katrin Loo 100. koondisemäng kulges terve esimese poolaja võrdsete heitluses. 42.minutil oli Signy Aarnal võimalus eestlannad juhtima viia, aga väike kõhklus trahvikastis raiskas momendi ja lätlannad likvideerisid ohu.

Teisel poolajal asendas Kelly Rosen Treibergi, samas muutusid lätlannade rünnakud järjest ohtlikumaks. Kaitseliini ebakindlus tõi kodunaiskonnale juhtvärava 56 minutil. Eesti tegi topeltvahetuse. Lahkusid Aarna ja Mürkhain, kelle asemele tulid Israel ja Goroško. Eesti suutis Lti isegi surve alla panna, kuid taas maksid pisieksimused kaitses kätte ja 77 ja 79 minutite väravatest kindlustasid lõunanaabrid enale mängu ja tõenäoliselt ka turniirivõidu.

Järgmine mäng on Eestil juba laupäeval kui kell 14 võõrustatakse Leedu koondist.