10.november kell 15, Minsk

VALGEVENE  – EESTI

0 : 0 (0:0)

Kohtunik:
Hoiatus:
Eemaldamine: 60`.Kelly Rosen

Valgevene:

Eesti: 12-Karina Kork, 16-Kelly Rosen, 15-Inna Zlidnis, 10-Berle Brant, 4-Pille Raadik, 2-Mari Liis Lillemäe, 7-Katrin Loo(k), 18-Kethy Õunpuu(84`.20-Tuuli Tasa), 14-Lisette Tammik(84`.17-Ave-Lii Laas), 5-Vlada Kubassova(84`.11-Maria Saulep), 23-Ulrika Tülp (64`.9-Signy Aarna)
varus: 1-Getriin Strigin, 6-Renate-Ly Mehevets, 8-Kaire Palmaru, 11-Maria Saulep,  20-Tuuli Tasa, 13-Kristina Bannikova, 17-Ave-Lii Laas.

Naiste koondis tõmbas hooajale joone alla Valgevenes, kus täna mängiti teistkordselt võõrustajatega. Teise poolaja keskpaigast oli Eesti sunnitud mängima vähemuses, kui teise kollase kaardi tõttu eemaldati väljakult Kelly Rosen. Signy Aarna pääses mängu viimaseks 25 minutiks. Ave-Lii Laas sai mänguaega kuus viimast minutit pluss üleminutid.

“Esimene poolaeg oli mõlema naiskonna poolt hea. Tempo oli meie jaoks veidi kõrge, aga tundsin, et mängijad said sellega täna paremini hakkama kui neljapäeval. Meil oli erinevaid võimalusi kontrarünnakutel ning oleksime kindlasti pidanud vähemalt ühe neist ära lööma. Palli valdasid rohkem nemad, aga kontrarünnakute võimalused jäid meile,“ sõnas koondise peatreener Jarmo Matikainen pärast kohtumist.

„Alustasime tegelikult teist poolaega hästi, aga mäng muutus selle teise kollase kaardiga ning pidime jätkama kümnekesi. Suur kiitus mängijatele, kes jätkasid oma ülesannete täitmisega, töötasid kõvasti ja pidasid viimased 30 minutit vastu. Viigi saamiseks pidi meid korduvalt päästma ka Karina Kork, kes tegi ühe fantastilise tõrje ja oli täna väravas kindel, eriti teisel poolajal. Lisaks tõrjetele oli tal vaja täna palju tsenderdusi püüda,“ sõnas Matikainen.

Peatreener oli kogu laagri vältel rahul mängijate töökusega, kuid tõi välja, et vaeva peab nägema sellega, et rünnakul vastastele ohtlikuks muutuda. Vastaste värav jäi puututamata ka 180 minuti vältel Minskis.

„Valgevene on hea naiskond, aga näitasime, et meis on potentsiaali luua paremaid võimalusi. Ja neid, mida loome, on vaja realiseerida. Teisalt olime novembrikuu kohta üsna heas konditsioonis ning siit laagrist saame kaasa võtta ka palju positiivset. Mul on hea meel, et seda rasket tööd, mida selle laagri vältel näidati, premeeriti täna viigiga,“ lisas ta.

Koondis siirdub nüüd puhkepausile, et naasta testidele  detsembris. Uued mängud on aga juba järgmisel aastal.

 

Lisa kommentaar