Naiste karikavõistlustel selgitati täna, 11. mail teine finalist, kui poolfinaalis läksid vastamisi JK Tallinna Kalev ja Põlva FC Lootos.

JK Tallinna Kalev – FC Lootos

1 : 0 (0:0)

Peakohtunik: Stella Tukia, abikohtunikud: Stella Reinumägi ja Lisette Pentinen.

1:0 57`. Anett Kadastu

Tallinna Kalev: Jonna Soomets, Kaisa Triin Arike (46. Kadri-Ann Valgeväli), Johanna Marie Link, Marie Orav, Anastasija Fjodorova, Elisabet Polstjanova (46. Birjo Rasmussen), Ketlin Saar (46. Loore Lehtmets), Marie Heleen Lisette Kikkas (58. Sandra Paulberg), Anett Kadastu, Vanessa Grutop (46. Mirell Soasepp), Emma Treiberg.
Varus: Birgit Rammo, Kadri-Ann Valgeväli, Birjo Rasmussen, Mirell Soasepp, Žanna Smirnova, Loore Lehtmets, Sandra Paulberg.

Põlva Lootos: Karina Piirimaa, Katrin Piirimaa (87. Ketlin Pindis), Karmen Piirimaa, Elina Kahar, Isabel Huma, Kärt Kaseorg, Ita Lillo (87. Mairit Laanesaar), Kristin Kukli (77. Kaisa Liina Keps), Ave-Lii Laas, Hanna Parv, Kärt Hüdsi.
Varus: Kaisa Liina Keps, Mairit Laanesaar, Ketlin Pindis.

Mõlemad naiskonnad jõudsid poolfinaalini ka möödunud aastal, ent finaalpääset toona lunastada ei õnnestunud: Kalev jäi 1:3 alla Pärnu JK Vaprusele ning Lootosel tuli tunnistada Flora 7:2 paremust. Lootose jaoks on senine karikateekond olnud väga võidukas: 1/16-finaalis oldi 9:0 üle rahvaliiga naiskonnast Lootose Vutid, seejärel alistati Tallinna FC Flora duubelnaiskond 5:0 ning veerandfinaalis tõi Tartu JK Tammeka vastu edu lisaajal 2:1 seisu tabloole toonud värav. Kuna naiste Meistriliiga möödunud hooaja esinelik alustab karikasarja veerandfinaalidest, on Kalev seni mänginud ühe kohtumise, kui Pärnu JK Vapruse vastu saadi kirja kindel 5:0 võit.

Karikasarjas olid naiskonnad omavahel seni kokku saanud kolmel korral. Allegrode debüüthooajal, 2008, mängiti 1/8 finaalis Kalevi kunstmurul  ja kodunaiskond võttis kindla 3:0 võidu. 2012 aastal mängiti Kalevi keskstaadionil 1/4 finaalis ning siis võitis Lootos tulemusega 5:2 (kübaratrikk Signy Aarnalt, väravad lõid veel Grete Kolbakov ja Mari Abel).  2017 aastal kohtusid naiskonnad taaskord veerandfinaalis, seekord Lootospargis. Tulemusega 5:1 liikusid edasi poolfinaali tallinnlased. Allegrode eest oli resultatiivne Sandra London.

Poolfinaali võitja läheb finaalis vastamisi Tallinna FC Floraga, kes alistas möödunud nädalal Saku Sportingu 2:0. Naiste karikavõistluste võitja selgub 21. mail A. Le Coq Arenal toimuval klubijalgpalli pidupäeval.