Abikohtunikud: Willam Vaask, Jako Arula.

2:1 60`.Hanna Parv
2:2 71`.Kristin Kukli
3:2 81`.Eva-Maria Niit

Hoiatused: 65`Kreete Õun (Tammeka) – 72`.Karmen Piirimaa(Lootos)

Tammeka: Lisette Teder, Annegret Kala (61. Wanda Prost), Carmen Kaidi Jõeleht, Rahel Repkin, Eva-Maria Niit, Aleksandra Orlova (89. Carmen Tiivel), Grete Kraus, Anna-Martha Reino (81. Katriin Rodi), Kreete Õun (89. Indra Raja), Renate-Ly Mehevets, Marie Kiivit (61. Hanna Haljasorg).
Varus: Kirkeliis Lillemets, Wanda Prost, Carmen Tiivel, Hanna Haljasorg, Indra Raja, Carola Erik, Katriin Rodi.

FC Lootos: 1-Karina Piirmaa,  5-Kaisa Liina Keps, 6-Hanna Parv(81`.19-Mairit Laanesaar), 7-Ave-Lii Laas, 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 14-Isabel Huma(89`.2-Mae Lillo),  20-Kristin Kukli, 32-Ketlin Pindis, 31-Katrin Piirimaa
varus: 2-Mae Lillo, 19-Mairit Laanesaar
treener: Kaido Kukli

Naiskond mängis täna hooaja viimase mängu naiste Meistriliiga põhiturniiril. 40. Lõuna-Eesti derbys astuti Tartus, Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul vastamisi kohaliku Tammeka naiskonnaga. Sellel hooajal olid allegrod suutnud lähirivaalid alistada vaid korra, karikamängus (2:1). Kõik kolm liigamängu (Lootospargis 0:1, 0:2 ja Tartus 1:6) olid võitnud vastased. Allegrode poolelt pidi mängust eemale jääma eelmises kohtumises Pärnu vastu hooaja kolmanda kollase kaardi saanud keskkaitsja Elina Kahar.

Mäng algas tormiliselt ja kodunaiskond asus Orlova ja Kiiviti kiiretest väravatest kohtumist juhtima. Tundus, et tuleb suur väravasadu, aga ei tulnud. Seisul 2:0 siirdusid võistkonnad vaheajapausile.

Teisel poolajal tulid allegrod järjest rohkem mängu tagasi ja 60.minutil ilmusid tabloole numbrid 2:1. Kristin Kukli andis hea söödu ja oma esimese tabamuse naiskonna eest sai kirja Hanna Parv.  Kümme minutit hiljem oli seis 2:2. Katrin Piirimaalt sai liinist läbijooksul söödu Kristin Kukli, kes väravavahti edestas ja palli 10 meetrilt kindlalt võrku lükkas. Vahetasid mõlemad võistkonnad. Lootosel väravalööja Parv välja ja Laanesaar sisse, vastastel  Reino välja, Rodi sisse. Väravat ei paistnud kusagilt. 81.minutil saatis Niit 30 meetrilt kõrge kaarpalli Lootose värava poole. Karina Piirimaa hindas palli lendu valesti ja nahkkera põrkas õnnetult jala alt võrku. Kohtumise viimasel minutil vahetasid taas mõlemad võistkonnad. Lootosel tuli Isabel Huma asemel platsile vigastuspausilt naasnud Mae Lillo. Tammekal Orlova ja Õun välja, Tiivel ja Raja sisse. Kohtunik Toom lisas mängule neli minutit, aga viigiväravani allegrod ei jõudnud. Nii jäid juubeli-derby ja põhiturniiri viimane võit seekord tartlannadele.

Lootos jääb ootama vastast üleminekumängudele. Pühapäeval selgitavad selle omavahelises kohtumises Viimsis JK ja Jõhvi Phoenix/Narva Trans.

enne mängu:

Indrek Käo: “Põhihooaja viimane mäng, ühtlasi Lõuna-Eesti viimane derby sellel hooajal. Liigatabelis on kohad paigas ja sihid selged. Tammeka on hetkel väga heas hoos ja nende pidurdamine saab olema korralik väljakutse. Meie valmistume üleminekumängudeks ja proovime mängust välja tulla võimalikult väikeste kahjudega. “
Ründaja Kärt Hüdsi: ” Raske hooaeg seljataga, lõpuspurt veel jäänud. Tabeliseis on selge ja pingeid peal ei ole. Usun, et suudame Tammekale korraliku lahingu pakkuda.”