Peakohtunik: Ahti Lepp Abikohtunikud: Devid Raudson, Karl Markus Kiudma

Lootos: Birgit Rammo, Keidi Käis (87. Lisethe Lanno), Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Karmen Piirimaa, Kärt Hüdsi, Anette Laureen Linnuste, Aiki Suits (87. Imbi Hoop), Kristin Kukli (85. Marianne Veberson), Kati-Karoli Silla (74. Helene Lumi), Indra Liz Nemvalts (74. Keitlyn Metsmaa).
Varus: Helene Lumi, Keitlyn Metsmaa, Imbi Hoop, Lisethe Lanno, Marianne Veberson.

Flora: Getriin Strigin, Jessika Uleksin (75. Gabriela Busch), Katrin Loo, Saron Läänmäe (75. Simona Põlismäe), Silja Goroško (79. Ariina Mürkhain), Maarja Saulep, Kethy Õunpuu, Kristiina Tullus, Kelly Rosen, Getter Saar (61. Anastasia Ivanova), Mari Liis Lillemäe.
Varus: Gabriela Busch, Anastasia Ivanova, Ariina Mürkhain, Simona Põlismäe.

Hoiatused: 45+1 Aiki Suits (Lootos)

Naiste Meistriliiga viies voor tõi Lootosparki viimaste aastate naistejalgpalli valitseja Tallinna FC Flora. Läbi aegade oli Tallinna klubi näol tegemist raske ja visa vastasega, kelle vastu võitu loota küll võib (unes näha, nagu ütles mängujärgses kommentaaris Lootose peatreener Kaido Kukli), aga selleks peab võistkond ennast ületama paljudes mänguelementides, eelkõige mängudistsipliinis. Alanud hooajal pole Florale kellestki väga tõsist vastast olnud. Eelmises voorus oli Saku Sporting esimeseks võistkonnaks, kes florakate väravasse suutis mõned pallid saata.

Võrreldes eelmise kohtumisega oli Lootos teinud algkoosseisus kolm muudatust. Kaks neist olid sunnitud – jaanipäevajärgselt välismaale õnne otsima siirdunud kaksikõdede Piirimaade asemel alustasid algkoosseisus viieteistaastased Kati-Karoli Silla ja sajanda mängijana esindusnaiskonna eest debüüdi teinud Birgit Rammo. Poolkaitseliini teraviku oli treener Kukli pööranud tagurpidi, mistõttu alustas kaitsva formatsiooni poolkaitseliini alumisel positsioonil Anette Laureen Linnuste. Hoolimata sellest, et kohtumist kandis ajaloolises otseülekandes üle Soccernet.ee, oli Lootospargi väravate taha kogunenud märkimisväärne hulk inimesi, kes paraku oma lemmikute kohtumist veel viimast (loodetavasti on juulist pealtvaatajad mängudele lubatud) korda väljaspool staadionit pidid vaatama. Mäng algas eeldatult florakate survega ja mitmel korral oli õhus ka väravahõngu. Allegrode kaitseliini poolelt praktiliselt vigadeta esitus ja noore väravavahi julged otsused ja tõrjed viisid naiskonna poolajale siiski 0:0 viigiseisus.

Kärt Hüdsil (pildil) jäi täna Flora puurilikk lahti muukimata (foto:Kevin Käo)

Üle 30 kraadise kuumuse tõttu olid  kummagi poolaja keskel ka joogipausid, mis muutis kahe poolajaga mängu nelja veerandajaga mänguks.  Teise poolaja alguses alanud kolmas veerand oli kohtumise käigu suhtes otsustav.  Omad liikumised sai paremini käima külalisvõistkond ja 52.minutil lubati florakate paremalt äärelt lennutada tsenderdus trahvikasti, kus esimesena oli jaol Maarja Saulep, kes palli ka külmavereliselt võrku lükkas. 56.minutil teenisid vastased nurgalöögi ja Lootose mängijad unustasid viiekasti serval markeerimata Jessika Uleksini, kes lahtise palli võrku suunas. 61.minutil tegi Flora esimese vahetuse: Saar välja- Ivanova sisse. 64.minutil eksis seni praktiliselt vigadeta mänginud Birgit Rammo palli püüdmisel ja tagasipõrganud pallini jõudis esimesena Saron Läänmäe, tehes seisuks 0:3. Minut hiljem hiljem mängis Ivanova vasakult äärelt üle Lootose paremkaitse ja keerutas terava nurga alt palli ette nurka. Veel kolm minutit hiljem sai jala valgeks kapten Katrin Loo, kelle trahvikasti joone lähistelt teele saadetud pomm ristnurgas maandus. Õnnetu veerandaja lõpetas õnneks joogipaus, mida kasutasid mõlemad võistkonnad vahetuste tegemiseks. Lootose eest tulid platsile Keitlyn Metsmaa ja Helene Lumi, lahkusid Silla ja Nemvalts. Floral pääsesid väljakule debütandid Busch ja Põlismäe, asendades väravalööjaid Uleksinit ja Läänmäed. 79.minutil Floralt veel üks vahetus. Mürkhain sisse Goroško välja. 85.minutil vahetab Lootos välja jalakrampidega hädas olnud Kristin Kukli ja mängu lülitus Marianne Veberson. Lootose poolelt kolm minutit enne lõppu veel kaks vahetust. Imbi Hoop ja Lisethe Lanno väljakule, Aiki Suits ja Keidi Käis puhkama.  Flora sai siiski veel ühe värava kui kohtumise viimasel minutil ei suutnud Lanno koristada trahvikasti riputatud palli ja Saulep sai selle võrku lükata, lõppseisuks 0:6.

Allegrod pidid vastaste paremust tunnistada, platsilt lahkutakse väärt kogemuse võrra rikkamana (foto:Kevin Käo)

Nüüd järgneb naiskonnale tervelt kolm nädlat suvepuhkust ja tagasi palliplatsil ollakse 18.juulil kui sõidetakse Hiiu staadionile kohtuma Nõmme Kalju FC naiskonnaga. Juulist avaneb üleminekuaken ja ehk saab naiskonna nimekiri ka mõne mängija näol täiendust.

Ajaloolist teleülekannet Lootospargist kommenteerisid Kristjan Remmelkoor ja Mihkel Uiboleht     (foto: Kevin Käo)

Mängu saab järelvaadata       Soccernet TV vahendusel

enne mängu …

Flora oli nelja vooruga kogunud 12 punkti. Möödunud nädalal alistti Flora koduväljakul Saku Sporting 5:2 ning põnevas kohtumises suutis Sporting Flora võrku lüüa hooaja esimesed väravad. Lootos alustas hooaega hästi, kui kolme esimese kohtumisega koguti seitse punkti. Eelmises voorus tuli vastu võtta esimene kaotus, kui võõrsil jäädi Tallinna Kalevile alla 1:6.

Peatreener Kaido Kukli: „Enne väikest mängupausi külastab meid tiitlikaitsja. Loodan, et mängijad on eelmisest mängust teinud õiged järeldused ja oleme rohkem mänguks valmis.”

Ita Lillo: „Palava ilma tõttu on mõlemal tiimil tulemas raske mäng. Anname endast parima ja proovime mitte ära küpseda.”

Flora abitreener Christopher Rosen: „Maailmas ei saa alati teha suuri asju, küll aga väikesi asju suure armastusega. Selle najalt ongi eesmärk pühapäeval Põlva Lootospark suure jalgpallilise armastusega üle külvata.”

Mängija Katrin Loo: „Põlva on hooaega üsna edukalt alustanud. Hea meel on tõdeda, et vaikselt oleme meiegi oma mängurütmi taastamas. Pühapäeval on kindlasti oodata põnevat vastasseisu, millest mõlemad võistkonnad maksimaalse punktilisa võtta soovivad.”