vs Pärnu_0-10 010

Klubi avas täna Lootospargis jalgpallihooaja. Naiste Meistriliiga 2.vooru mängus oli allegrode vastaseks riigi viimase seitsme aasta meister Pärnu Jalgpalliklubi. Eesotsas legendaarse Anastasija Morkovkinaga, kes mängis jalgpalli juba siis kui allegrodest keegi veel sündinudki ei olnud, andsid pärnakad täna Lootosparki kogunenud ligi 80 pealtvaataja ees võimsa etenduse.

Kohtumise avavärav löödi juba mängu 6. minutil ning võis eeldada, et tuleb veel suurem väravate sadu kui kaks nädalat tagasi hooaja avamängus Tallinna FC Flora (võitis täna Noortekoondist 20:0) vastu. Siiski jäi Ulrika Tülpi 33. minutil löödud teine tabamus ühtlasi avapoolaja viimaseks ning seisul 0:2 mindi vaheajale. Vastaste treener Jüri Saare sõnutsi ta oma mängijatega väga ei kurjustanud, sest pikk sõit ja Lootospargi väljak nõudsidki pisut rohkem harjumist kui headel väljakutel harjunud meistril kombeks.

Teisel poolajal näitas aga Pärnu, et ilmaasjata nad riigi tugevaima naiskonna tiitlit ei kanna. Vaheajal saadeti suhteliselt märkamatult mänginud Berle Branti asemele võõrleegionär Anastasija Grazyna Scherbachenia ja kohe hakkas juhtuma. Ulrika Tülpi 47 ja 49. minutil löödud väravad olid nagu ämber külma vett ennast mugavalt tundma hakkavate allegrode krae vahele. Pärnu vahetas Anete Pauluse asemel mängu Merily Toomi ja siis, justkui korraks saadi kaitse pidama, kuid Anastassija Morkovkina karistuslöök 65. minutil  ja kohe otsa 69. minutil löödud Ulrika Tülpi viies värav tegid klassivahe selgeks. Pärnu tegi veel ühe vahetuse, tuues Ulrika Tülpi asemel mängu Anne-Grethe Pajuviidiku. 78.minutil tegi eelmise hooaja Norra mänginud Kaire Palmaru kauglöök seisuks 0-7. Seejärel vahetas ka Lootos. 81.minutil tuli Katariina Kinnuneni asemel väljakule Johanna Luik ning kaks minutit hiljem tegi treener Kukli topeltvahetuse. Lahkusid Kristin Kukli ja Kirta Talgre ning mängu said Keitlyn Metsmaa ja vaid nädal tagasi seitsmeteistkümnendat sünnipäeva tähistanud Keiju Planken. Väljakul andis see kohe tunda ning kogemustega vastased ei jätnud kasutamata võimalust oma väravate arvu kasvatada. Merily Toomi väravad 90. ja 90+1 minutil ning Valgevene võõrleegionäri Anastasija Grazyna Scherbachenia kauglöök 90+3´lõpetasid mängu seisul 0-10. Allegrod olid löödud, kuid mitte murtud. Mängu eelselt planeeritud vigade parandus ei saanud küll veel tehtud kuid suur samm edasi sai astutud.

Nädala pärast, 22.aprillil algusega kell 13,  võõrustatakse Lootospargis SK10 Premiumit, kes täna oli 2-1 üle Tartu Tammekast. Neljandas tänases kohtumises võitis Tallinna Levadia Tallinna Kalevi tulemusega 4-1. Liigatabelis pääses allegro punase laterna rollist, sest Tallinna Flora “haamerdas” Noortekoondise võrku 20 vastuseta palli !

Mängujärgselt oli kodunaiskonna peatreener Kaido Kukli mõtlik ja arvas, et kõige rohkem jäi naiskonnal täna puudus ajast, et õigeaegselt mänguks ette valmistuda. Järgmises mängus proovitakse ka selles osas sammuke edasi liikuda.