Nädalavahetusel mängitakse Tartus Hillar Otto mälestuseks 10 korda toimuvat noorte jalgpalliturniiri Tartu CUP. Tugeva ja rahvusvahelise koosseisuga turniiril osalevad ka meie klubi noortevõistkonnad. Vanuseklassis U8 (2009) on väljas FC Lootos I ja FC Lootos II esindused.

17 võistkonda oli loositud nelja alagruppi. Lootos I oli alagrupis C ja võitis selle väravate vahega 26-6. Võideti 4-3 Tartu JK Tammeka, 4-0 FK Liepaja II (Läti), 15-1 Minski FK Sparta (Valgevene),  2-1 Marupes SC (Läti) ja viigistati 1:1 Tartu FC Santos White võistkonnaga. Pühapäeval kohtutakse medalimängudes kell 10:20 esmalt tugeva Pihkva FK Strela võistkonnaga ning seejärel kell 11:40 Mazeikiu SM-iga Leedust. Enamuses möödunud sügisel treeningutega alustanud Lootos II mängis alagrupis B ja seal tuli tunnistada kõikide paremust. Homme mängitakse veel FK Sparta Minskiga 16-17 koha peale.

Treener Avo Jakovits ütles turniiri kommenteerides, et väga tugevate vastastega turniir, kodu lähedal annab meie lastele hea võimaluse oma oskusi proovile panna. 20 poissi saavad väga tugevad mängud ja hoolimata sellest, et oli mitmeid haigestumisi ja koosseisude kokkusaamisega kohati probleem tõid kaks turniiripäeva välja noorte spordimeeste tegeliku sisu. Ilmad olid üsna heitlikud, kuid samas sai näha ka naabrite taset ja selles suhtes pole meil midagi häbeneda. Turniiri esikolmikusse jõudmine on suur õnnestumine, mis tulnud koostöös tänud lapsevanematele ja klubile. Teine võistkond on saanud küll suured kaotused, kuid seal on palju tugeva potentsiaaliga jalgpallipoisse ja kuna enamuses on tegemist lastega, kes treeningutega liitunud eelmisel sügisel, on turniir nende jaoks eriliselt arendav.

Hea mängu eest sai Lootos ka kutse turniirile Leetu, mis toimub juba eeloleval suvel.

Lisa kommentaar