JK Tammeka: 12-Maria Sootak, 3-Carmen Kaidi Jõeleht, 5-Rahel Repkin(80`.11-Wanda Prost), 7-Eva-Maria Niit, 8-Kaisa Kamenik, 13-Tuuli Tasa, 17-Kreete Õun, 18-Hanna Karoliina Kalle(88`.23-Anna Maria Mets), 20-Triin Ojasaar(54`.4-Kadri Reinik), 21-Grenelin Herlis Raud(86`.99-Merily Jüris ), 33-Hanna Rästa (78`.14-Kirke Tšikanov)
varus: 1-Maarja Punak, 4-Kadri Reinik, 11-Wanda Prost, 14-Kirke Tšikanov, 23-Anna Maria Mets, 99-Merily Jüris
Treener: Sirje Roops

Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv)(46`.16-Birgit Rammo) , 7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi(87`.Marianne Veberson), 11-Anette Laureen Linnuste(50`. 4-Helene Lumi), 20-Kristin Kukli, 21-Kati-Karoli Silla, 23-Indra Liz Nemvalts, 31-Katrin Piirimaa (80`. 12-Keitlyn Metsmaa).
varus: 4-Helene Lumi, 12-Ketylin Metsmaa, 14-Lisethe Lanno, 16-Birgit Rammo, 17-Marianne Veberson.
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help.

Naiskonna hooaja viimane välismäng toimus Tartus. Sepa jalgpallikeskuses mängiti kohaliku Tammekaga 32. Lõuna-eesti derby. Eelnevatest omavahelistest mängudest oli allegrode kontol 16 võitu. Kuus kohtumist oli lõppenud viigiga ja üheksas oli väljakult lahkunud võiduga Tammeka. Täna võitsid ülikoolilinlased, kes viisid oma võitude arvu kahekohaliseks ja ühtlasi lõpetasid allegrode kuus mängu kestnud kaotusteta mängude seeria.
Allegrod olid kesknädalal pidanud raske kohtumise karikasarjas ja väsimus paistis välja. Passiivsust oli tunda nii platsi peal kui kõrval. Et meistrivõistluste arvestuses on kohad paigas, oli näha, et mänguks motiveerimisest jäi vajaka. Vastased see eest olid oluliselt paremini motiveeritud, mis on ka loomulik, kuna neil seisavad veel ees kaks rasket kohtumist üleminekumängudele jõudnud Tabasalu vastu.

Mängu algus oli ettevaatlik mõlemalt poolt ja võrdselt liikusid rünnakud ühe värava alt teise alla. Pealelööke praktiliselt ei olnud. Palliga mängis rohkem Tammeka ja mängu edenedes võttis järjest rohkem initsiatiivi. Et poolkaitse ja keskvälja koostöö oli konarlik, toimus palju pallikaotusi  ja allegrod langesid üha rohkem oma trahvikasti. Äratuskellaks oli pooltunni möödudes olukord, kus kaitsjad ei suutnud omavahel ära otsustada, kes palli koristama peab ja väravavaht Karina Piirimaal tuli teha üsna kurja häält.  33.minutil kaotati pall taas keskväljal ja vasakult äärelt riputas Tammeka kõrge kaarpalli värava peale. Karina oli püüdmisel ebakindel, pudistas palli maha, otse väravavahi peale läinud Eva-Maria Niidu nina ette, kes lükkas kingituse võrku. 40.minutil eksisid allegrod audi sisseviskel, mille Tammeka vahelt lõikas. Niit mängis üle kogu keskväljatrio, lisaks ka osa kaitseliinist ja lõi 14 meetrilt kaarpalli üle Piirimaa käte väravasse, seisuks 2:0. Poolaja viimastel sekunditel avanes hea võimalus värava löömiseks Kärt Hüdsil, kellele Ave-Lii Laas andis hea söödu kaitseliini vahele, kuid Sootak tuli hästi vastu ja püüdis pealelöögi.

Teist poolaega alustas Lootos uue väravavahiga. Piirimaa asemel võttis koha postide vahel sisse Birgit Rammo, kes viimati mängis väravas augusti keskel ja oli seejärel noortekoondise treeningul saadud vigastuse tõttu pikalt väljas. Uus vigastus tabas naiskonda juba poolaja viiendal minutil, kui Anette Laureen Linnustele sõideti nii sisse, et ta mängu jätkata ei saanud ning sunnitud vahetusena tuli platsile minna Helene Lumil. Mängupilt oli mõnevõrra paranenud ja Tammeka väravale tehti mitu pealelööki. 54.minut vahetus Tammekal – Ojasaar välja, Reinik sisse. 63.minutil võitis Helene ees palli, söötis selle kapten Laasile, kes leidis hea sööduga taas kaitseliinist läbi liikuva Kärt Hüdsi, kes seekord Sootakile võimalust ei jätnud ja palli vasaku posti kõrvale lükkas. 2:1 püsis tablool ligi kümme minutit ja õhus oli ka viigiväravat. Lootos ründas üsna suurte jõududega,  paraku ei õnnestunud Kristin Kuklil ja Helene Lumil pealelöögid. Indra-Liz Nemvaltsi tsenderdus värava kohale oli samuti väga ohtlik. 72.minutil tekkis väike kommunikatsioonihäire Lootose kaitseliini ja väravavahi vahel ning selle kasutas ära Reinik, kes palli viielt meetrilt peaga võrku lükkas. Lootos küll ründas ja proovis seisu muuta, aga ilma erilise eneseusuta. Mängu viimane veerandtund tegelesid võistkonnad vahetustega. 78.min Tammekal Rästa välja, Tšikanov sisse. Kaks minutit hiljem tegi topeltvahetuse Lootos. Keidi Käis ja Katrin Piirimaa välja, Keitlyn Metsmaa ja Lisethe Lanno sisse. Vahetas ka kodunaiskond -Repkin välja Prost sisse ja 86.minutil Raud välja, Jüris sisse. Minut hiljem tegi viimase vahetuse Lootos. Väravalööja Hüdsi välja, Marianne Veberson sisse. Minut hiljem oli taas mänguseisak, kui Tammeka vahetas Kalle asemele väljakule Metsa. Mõned lisaminutid kohtunik andis, kuid mängu jälginud 67 pealtvaatajat enam rohkem väravaid ei näinud.

Allegrodel on jäänud nüüd mängida veel vaid hooaja viimane mäng. 7.novembril võetakse Lootospargis mõõtu järgmiseks hooajaks Esiliigasse langenud Nõmme Kalju FC naiskonnaga.

enne mängu …

Sepa jalgpallikeskuses saab näha 32. Lõuna-Eesti derbit, kui vastamisi on Tartu Tammeka ja Põlva Lootos. Omavahel on seni liigas peetud kolm kohtumist, kui Lootos on kirja saanud kaks võitu ning üks mäng lõppes viigiliselt. Põlva naiskond on 18 vooruga kogunud 29 punkti ja nende lõplikuks kohaks on viies. Tammekal on kirjas 11 punkti ning nemad lõpetavad seitsmendal positsioonil, kui oma kohta Meistriliigas tuleb hakata kaitsma üleminekumängudel.

Tammeka treener Sirje Roops:” Kuna selleks hooajaks on meie saatus teada, siis kasutame igat järele jäänud mängu oma mänguplaani lihvimiseks, et kindlustada ka järgmiseks aastaks koht Meistriliigas.”

Kirke Tšikanov: “Eelmise omavahelise mänguga ei saa rahule jääda, läheme vigu parandma ja anname endast maksimumi ning eesmärgiks on võtta Sepa staadionil kolm punkti! “

Kaido Kukli: Neljas mäng naabriga. Kohad on jaotatud, aga ootaks head mängu.

Indra Liz Nemvalts: Tammeka tahab saada kodustaadionil kolme punkti, aga meie lähme neile enesekindlalt vastu ja teeme selle neile raskeks.