Naiste meistriliiga
20.oktoober kell 13, Tilsi staadion

FC Lootos – SK10 Premium

0 : 1 (0:0)

Kohtunik: Petteri Schultz
Abikohtunikud: Konstantin Orav, Veiko Meitern
Pealtvaatajaid: 18
Ilm: +7

väravad:
59`. 0:1 ov Katrin Piirimaa

hoiatus: 85`. Renita Roopalu (SK10Premium)

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa (vv), 31-Katrin Piirimaa, 5-Keidi Käis, 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp, 6-Lisanne Tamm (80`.8-Johanna Luik), 15-Astrid Erik, 20-Kristin Kukli (80`.14-Lisethe Lanno), 23-Indra-Liz Nemvalts(80`.12-Keitlyn Metsmaa), 7-Ave-Lii Laas(k), 10-Kärt Hüdsi
varus: 8-Johanna Luik, 12-Keitlyn Metsmaa, 14-Lisethe Lanno, 36-Riina Rinne
treener: Kaido Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi

SK10 Premium : 21-Veronika Anušova, 10-Diana Belolipetskaja(k), 4-Liisa Mere(59`.25-Olesja Smirnova), 66-Grete Ojala, 15-Anette-Mai Pirk-Birk, 8-Kärolin Raudsepp, 11-Geili Rehkli, 55-Renita Roopalu, 50-Samanta Uueda, 33-Angela Sööt, 44-Beatrice Veski
varus: 3-Olga Dmitrieva, 25-Olesja Smirnova
Peatreener: Mariliis Limbak, tegevjuht Kalle Mardim, esindaja Kalev Kajak, arst Evelin Avi

Naiskond lõpetas Meistriliiga hooaja ja mängud Tilsi staadionil. Vastaseks tabelis koha võrra kõrgemal asunud SK10 Premium. Et mõlemad naiskonnad olid kindlustanud liigasse püsimajäämise, kajastus see ka mängupildis. avapoolajaega domineeris kodunaiskond ning oli värava löömisele mitmel hetkel vägagi lähedal. 22.minutil luhtas oma kaheteistkümendat väravat jahtinud Kärt Hüdsi hea võimaluse skoori avamiseks. Kolm minutit hiljem oli Astrid Erikul võimalik skoori avamiseks, kuid esmalt lendas viielt meetrilt tehtud pealelöök üle värava ning mõni hetk hiljem poole meetri jagu postist mööda. Poolaja tähelepanuväärseim hetk oli 26. minuti paiku kui võistkonna kapten Ave-Lii Laas õnnetult kukkus ja vajas tohterdamist, mistõttu kodunaiskonnal tuli enam kui viis minutit mängida kümnekesi. Õnneks sai Ave-Lii siiski jätkata ja poolaja lõpetasid mõlemad naiskonnad viigiseisul.

Teist poolaega alustasid aktiivsemalt vastased ning jõudsid mitmel hetkel ka pealeöögini. Poolaja alguses teenis kodunaiskond karistuslöögi trahvikasti ja otsajoone lähedalt, kuid Katrin Piirimaa tsenderdus ei küündinud väravani. Minut hiljem oli sarnane võimalus külalistel, kuid ka nende tsenderdused ei olnud kvaliteetsed. Kui mängitud oli ligi tund nägid külmas sügisilmas staadionile kogunenud vähesed pealtvaatjad ka väravat. Autoriks märgiti paraku Katrin Piirimaa, kellest nahkkera väravaesises saginas oma väravasse põrkas. SK10 tegi kohe ka vahetuse ning Mere asemel tuli äärekaitset kindlustama Smirnova. Võrdne mäng jätkus ja võimalusi skoorimiseks oli mõlemal poolel. Allegrode pallid täna aga väravaraamidesse ei mahtunud. Parim võimalus oli Ave-Lii pealelöök mängu 72.minutil, mis napilt postist mööda läks. Kümme minutit enne lõppu tõmbas treener Kukli juhtme seinast ning võttis välja Lisanne Tamme, Kristin Kukli ja Indra-Liz Nemvaltsi. Mängu said Keitlyn Metsmaa, Johanna Luik ja Lisethe Lanno. Midagi olulist platsil enam ei juhtunud kui arvata välja kohtuniku poolt 85. minutil Renita Roopalule demonstratiivse leppimatuse eest kohtuniku otsusega antud kollane kaart.
Lõpptulemus pani paika lõplikud kohad liigatabelis. Lootos hõivas kuuenda positsiooni, mis on võrreldes eelmisel hooajal saadud seitsmenda kohaga jälle sammuke edasi. Võrreldes aastataguse ajaga on kindlamaks muututud ka kaitses ja vastastel lubati lüüa endale 19 väravat vähem kui mullu.
Sportliku hooaja lõpp tuleb nädala pärast, kui 28.oktoobril mängitakse Pärnus karikavõistluste 1/8 finaal värske Rahvaliiga võitja, Pärnu Vapruse vastu.

 

Lõpptabel_2018

Enne mängu …

TREENER Kaido Kukli: Naiskond on sügisringis suurepäraselt mänginud ja kindlustanud liigasse püsimajäämise! Pingeid pole, naudime mängu!

MÄNGIJA Keidi Käis: Hooaja viimane mäng selgitab koha liigatabelis. Kindlasti on motivatsioon kõrge mõlemal tiimil, võimalused on võrdsed. Meie jaoks oleks tõeline eduelamus lõpetada nii hooaeg kui ka järjestikuliselt viies mäng positiivse tulemusega.

TREENER Kalev Kajak: Tahame võitu ja lõpetada hooaja positiivselt.

MÄNGIJA Anette-Mai Birk Pirk: Selle aasta viimane mäng on meil võõrsil Põlvaga. Me ei hakka seda kergelt võtma, hooaeg tuleb positiivselt lõpetada. Kindlasti tuleb raske mäng ning tulemus näitab, kes võitu rohkem tahtis.

Lisa kommentaar