Abikohtunikud: Ilona Kirst ja Valeria Tšumakova (kõik Tallinn)

FC Levadia:

FC Lootos : 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 4-Merili Tamm, 9-Karmen Piirimaa, 11-Kristel Kotkas, 15-Astrid Erik(84`.8-Johanna Luik), 2-Kirta Talgre (63`.23-Indra-Liz Nemvalts), 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas(84`.14-Lisethe Lanno), 25-Getter Lepp (79`.24-Katariina Kinnunen), 10-Kärt Hüdsi (84`.12-Keitlyn Metsmaa)
varus: 8-Johanna Luik, 14-Lisethe Lanno, 12-Keitlyn Metsmaa, 23-Indra-Liz Nemvalts, 24-Katariina Kinnunen
Treener Kaido Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi.

Naiskond alustas alanud hooaja Meistriliiga teekonda võõrsil mänguga Tallinna FC Levadia vastu. Võrreldes eelmise hooajaga on naiskond taas uuenenud ja noorenenud.
Sisse: noorte järelkasvuvõistkonnast liitusid naiskonnaga Karmen Piirimaa, Indra-Liz Nemvalts, Lisethe Lanno ja Kärt Hüdsi. Põltsamaa SK Motiivist on laenul Anette Laureen Linnuste.
Välja: vigastused ja terviseprobleemid sundisid tippjalgpallile joont alla tõmbama Liisi Anete Marki ja Sandra Londonit, kes enda hobiks jätkavad pallimist vastavalt Rahvaliigas ja Esiliigas. Sandra arvele jäi klubi eest 142 mängu ja 92 väravat. Liisi Anetel olid arvud vastavalt 66 ja 3. Samuti on jalgpalliga lõpetanud eelmisel aastal noortekoondises head minekut näidanud ja allegrode eest kümnes kohtumises neli väravat löönud Hanna Rästa. Oma kasvandikest on jalgpalliga lõpetanud kaitsjad Kris-Ly Kannik (9/0) ja Monika Kattai (5/0), kes Meistriliigas väljakule ei pääsenudki.

Senisest kuuest Meistriliigas mängitud hooajast on naiskond saanud alustada koduses Lootospargis vaid kaks korda (2012 ja 2013). Alanud hooajal kujuneb võõrsil mängude jada lausa neljamänguliseks ja lisaks aprillikuistele mängudele (Tallinna Kalevi, Tartu Tammeka ja Pärnu JK) tuleb ka kõik ülejäänud kodumängud sellel hooajal mängida Põlvast väljas, Tilsi staadionil. Põhjuseks Lootospargile Eesti Jalgpalli Liidu poolt Meistriliigas mängimiseks nõutud litsentsi mitte andmine: Lootospargi kunstmuru mittevastavus kvaliteedinõuetele. Lühidalt kokku võttes – Lootospargis kõrgel tasemel jalgpalli nägemiseks tuleb vallal leida vahendeid kunstmuru välja vahetamiseks.

Tänane mäng toimus külmade ilmaolude tõttu Tallinnas, sisehallis ning tingimused olid head. Kohtumisest jäid erinevatel põhjustel eemale Keidi Käis, Keiju Planken ja varuväravavaht Riina Rinne. Küll alustasid algkoosseisus kaks debütanti – keskkaitses Karmen Piirimaa ja ründes Kärt Hüdsi. Noorel ründajal oli esimese veerand tunni jooksul lausa kahel korral võimalus ka skoor avada, kuid liigne aukartus ja kogemuste nappus said seekord veel otsustavaks. Avaväravat tuli halli kogunenud 43 pealtvaatajal oodata ligi pool tundi. Seejärel panid kogenumad vastased oma paremuse kindlalt maksma ning kahe minuti sees skoorisid Kubassova ja Dodeltseva. Poolaja lõpu eel lõi Kubassova oma teise. Vaheajale mindi vastaste 3:0 eduseisul.
Teisel poolajal mängupilt võrdsustus ning mõlemad võistkonnad tegid mitmeid vahetusi. Lootose poolel oli esimene vahetus 63.minutil kui Kirta Talgre asemel pääses platsile kolmas debütant Indra-Liz Nemvalts. 79.minutil asendas Katariina Kinnuneni Getter Lepp. Paar minutit hiljem lõid vastased kahe minuti sees kaks väravat , misjärel võttis treener Kukli puhkama Ave-Lii Laasi, Astrid Eriku ja Kärt Hüdsi. Mängu said järjekordne debütant Lisethe Lanno, Johanna Luik ja Keitlyn Metsmaa. Mängu lõppseisu, 6:0, vormistas juba üleajal kübaratrikiks Vlada Kubassova.

Treener Kaido Kukli mängujärgsed kommentaarid. “Mäng oli arvatult raske. Meie ettevalmistusperioodil jäi treeningmänge väheseks ning vastaste parem füüsis ja eelkõige kogemus kokkumängul said täna otsustavaks. Üldjoontes jään võistkonnaga rahule, eriti debütantidega, kellest Karmen Piirimaa ei jäänud oma kiiruses sugugi vastaste Kubassovale alla. Oleks tahtnud loomulikult ka värava ära lüüa, aga eks siin on Kärt Hüdsil veel puudu kogemustest sellisel tasemel mängimiseks ja tuleb talle aega anda.”

Järmine mäng ootab allegrosid kahe nädala pärast kui 14.aprillil kell 14 mängitakse Tallinnas sealse Kaleviga.

Mängueelsed mõtted ja kommentaarid:
Levadia peatreener Maksim Rõtškov läheb hooaja algusele vastu positiivsete mõtetega: „Ootame naiste Meistriliiga uue hooaja algust suure põnevusega. Suutsime oma naiskonna põhituumiku säilitada ning samuti liitusid meiega mõned uued noored jalgpallurid. Samuti teeme algaval hooajal koostööd Saku Sportingu naiskonnaga, kellest sai meie duubel. Loomulikult soovime uut hooaega positiivselt alustada. Mäng Põlva FC Lootosega tuleb kindlasti väga huvitav ja haarav, üritame oma võimalused hästi ära kasutada ja kolme punktiga liikvele minna.”

Mängija Laura Jaansen kutsub inimesi mängule: „Ma arvan, et Põlva FC Lootos on hooaja esimeseks punktide peale madistamiseks hea vastane. Tuleb kindla peale maru mäng, kuid mis ma siin detailidesse ikka laskun. Osavõtt pole tingimata obligatoorne, aga lihtsalt kahju, kui heast asjast ilma jäädakse – nii mõnigi meie omadest lubas väravaid lüüa.”

Põlva juhendaja Kaido Kukli: „Hooaeg algab tugeva Levadia vastu. Oma noorenenud koosseisuga proovime medalinõudleja vastu hästi mängida ja väga hea oleks ka skoor avada.”

Kapten Ave-Lii Laas ootab rasket kohtumist: „Esimene mäng on alati natukene raske. Kuid läheme mängu hea emotsiooniga ning usun, et mäng tuleb võitluslik ja kerge ei saa olema ei vastastel ega ka meil.”