Põlva linnastaadionil toimuvad ehitustööd oli staadionit ehitav firma sunnitud määramata tähtajaks peatama. Kaevetööde käigus tuli staadioni pinnasest välja huvitav moodustis. Töid teostava AS Valmap Grupp tööde juhataja Heldur Kure sõnul sattus staadionil pinnast teisaldanud ekskavaatori juht ootamatule leiule juhuslikult. “Staadionimaja poolses väljaku servas tuli umbes kolme meetri sügavusel vastu mingisugune kõva asi. Kuna projekti kohaselt tuleb sinna paigaldada sadevee kollektor ja hiljem paigaldada teivashüppe sektori alusvundament, siis on tarvis kaevata drenaaž kuni 5 meetrit sügavale. Arvasime alguses, et tegemist on tavalise kiviga. Kui ekskavaatori juht hakkas seda välja kaevama, selgus, et tegemist on ümmarguse kivist moodustisega. Esmapilgul arvasime, et tegemist on tavalise kiviga, aga kujult meenutas muna või jalgpalli, samas oli oma mõõtudelt umbes kümme korda suurem. Kivi ümbert edasi kaevates selgus, et seal on selliseid asju rohkem, nagu oleks sattunud keset pallimerd. Tundus nagu oleksid need kivid ka helendanud ja maa oli seal ümber sula. Igaks juhuks otsustasime edasised tegevused seniks katkestada. Projektis näitab selles kohas vana tiiki ja kas tegemist on täitematerjali või mingi kivikalmega, peab selgitama ekspertiis. Tellijat ja objekti järelvalvet on asjast teavitatud, aga esmapilgul tundub, et see võib staadioni ehitustööd mõneks ajaks seisma panna. Uudistajatel palun tungivalt staadionile mitte tulla, ajasime igaks juhuks selle koha peale suured veoautod ja tõstsime kasti ka ülesse, et keegi auku ei kukuks.”

Küsimusele, miks on staadioni ehitustööd planeeritud graafikust rohkem kui kuu aja võrra maas vastas Kurg “Detsembris ehitustöödega alustades leidsime jooksuraja mattide alt tõenäoliselt eelmise ehitaja poolt jäetud metallist toru, mille sisse oli pandud ajaleht “Koit”, mustad trussikud ja vasaku jala kets nr. 47. Lasime meestel siis käsitsi pinnast kaevata, et saaks teise ketsi ka kätte ja siis oleks saanud oma ülemusele jõulukingi teha, aga ei leidnudki. Sinna see esimene kuu läks “.

„Linnastaadion on nõukogudeaegse olemusega – nagu see kunagi ehitati. Vahepeal seda remonditud ei ole,“ on öelnud vallavanem Georg Pelisaar. Tema sõnul oli alguses staadion kavas valmis saada tänavu juunis, kuid nüüd võib juhtuda, et valmimine lükkub sügisesse.
Eelmise aasta novembris lubas Põlva vallavolikogu võtta vallavalitsusel kuni 400 000 eurot laenu, et staadion saaks valmis. Vallavalitsus korraldas mullu riigihanke Põlva linnastaadioni rekonstrueerimiseks. Tähtaegselt esitati seitse pakkumust. Kõige madalamat hinda pakkus AS Valmap Grupp – 855 803,09 eurot koos käibemaksuga.

Klubi president Kristjan Mäeots polnud ehitustööde peatamisest midagi kuulnud, aga lubas uue nädala alguses kindlasti valla juhtidega ühendust võtta. “Oleme linnastaadioni ehitusel silma peal hoidnud ja kuna Lootospargis läheb varsti katte vahetuseks, siis oleme loomulikult mures staadioni õigeaegse valmimise pärast. Aga vast järgmisel nädalal oleme targemad. Seniks võivad kõik jalgpallihuvilised jätkuvalt tulla Lootosparki, kuni veel võimalik staadionit kasutada. ” Staadionilt leitud ajalooliste esemete kohta oli Mäeotsa kommentaar lihtne “See kinnitab, et jalgpalli on Põlvas mängitud juba väga ammustel aegadel “.

Jalgpall

pilt Linnastaadioni ehitusel maa seest avastatud kivist (foto: graaf)

Lisa kommentaar