10.oktoober, kell 20:30, Sepa jalgpallikeskus

Abikohtunikud: Konstantin Orav, Lauri Danilas
Hoiatused: Cathy Pärnamets (Tammeka)

0:1 34`.Kristin Kukli
1:1 63`.Renate-Ly Mehevets
1:2 86`.Ave-Lii Laas

JK Tammeka:1-Reti Talts, 25-Tuuli Tasa, 19-Indra Raja, 14-Grete Lilijane Küppas (76`.11-Wanda Prost), 8-Kaisa Kamenik, 7-Sirje roops, 12-Jelena Kuvšinova, 9-Renate-Ly Mehevets, 3-Anastasia Ivanova, 6-Maria Sootak (46`. 20-Cathy Pärnamets), 22-Eva-Maria Niit (57`10-Kädri-Li Otsing).
varus: 11-Wanda Prost, 10-Kädri-Li Otsing, 13-Karmen Goldin, 20-ülesandmata mängija
Treener Maiko Tamme

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 5-Keidi Käis, 9-Karmen Piirimaa, 25-Getter Lepp (89`.8-Johanna Luik), 15-Astrid Erik, 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts (71`.6-Lisanne Tamm), 11-Kristel Kotkas, 7-Ave-Lii Laas, 10-Kärt Hüdsi (89`.24-Katariina Kinnunen)
varus: 6-Lisanne Tamm, 8-Johanna Luik, 24-Katariina Kinnunen
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi

Naiskond alustas kolmapäeval meistrivõistluste viimase ringi mängudega. 18.vooru edasi lükatud mängus sõideti külla piirkonna rivaalile Tartu Tammekale, et pidada maha hooaja viimane Lõuna-Eesti derby. Omavahel on naiskonnad sellel hooajal kohtunud kolm korda ja kuigi Tammeka oli neist võitnud kaks ja Lootos ühe, olid kõik mängud väga võitluslikud ja tasavägised. Võitluslik oli ka tänane kohtumine.
Kodunaiskond alustas marulise survega ja soovis saada kiire avavärava. See siiski ei õnnestunud, paljuski tänu kaitseliini ja väravavaht Karina Piirimaa heale tegutsemisele. Allegrod kaitsesid võistkondlikult hästi ja suutsid tekitada omakorda ohtlikke kontrarünnakuid. Pooltunni möödudes teeniti nurgalöök, mille Kristel Kotkas trahvikasti riputas, kust Kristin Kukli selle mängijate vahelt võrku lükkas. Kaotusseisu jäämine mõjus võõrustajatele külma duššina ning kuni poolaja lõpuni midagi väga ohtlikku enam ei sündinud.
Teist poolaega alustas Tammeka vahetusega, vahetades tipuründajat, kes kohe ees asjad teravamaks ajas. Võistkondlik surve oli taas kodunaiskonna poolt võimas, mis tähendas palju pealelööke ja tsenderdusi Lootose väravale. 63.minutil õnnestus Lootose kasvandikul, kuid Tammekas mängival Renate-Ly Mehevetsal trahvikasti joonelt hea pealelöök, mis tänu libedale murule Karina Piirimaa jaoks püüdmatuks jäi. 1:1 äratas allegrod taas ning mõne minuti pärast tegi treener Kukli esimese vahetuse. Indra-Liz Nemvaltsi asemel tuli mängu Lisanne Tamm. Keskväljal valitsenud Tammeka ülekaal likvideeriti ja kaitse sai pisut rohkem hinge tõmmata. Viik ei rahuldanud kumbagi naiskonda ja nii jätkati kolme punkti püüdmist. Lootos ründas kontrarünnakutega äärtelt ning kolm minutit enne lõppu andis Kristel Kotkas terava tsenderduse trahvikasti. Tammeka väravavaht ja kaitsjad jäid selle klaarimisega hätta ning õigel hetkel jaol olnud Ave-Lii Laasil õnnestus pall võrku lükata. Värav tõmbas mängutempot koheselt maha ning Lootos tegi veel kaks vahetust. Kärt Hüdsi ja Getter Lepa asemel said mängu Katariina Kinnunen ja Johanne Luik. Mänguseis enam ei muutunud ja tõelise derby väärilisest kuuepunktilahingust väljusid seekord võitjana allegrod. Liigatabelis tõusti esmakordselt kuuendale kohale.

Järgmine otsustav mäng ootab allegrosid ees juba eeloleval laupäeval kui Tilsi staadionil võetakse vastu Lasnamäe Ajax.

Enne mängu …
Senisest kolmest omavahelisest kohtumisest on kahel korral väljunud võitjana Tammeka tulemustega 3:1 ja 1:0. Korra on võidurõõmu maitsnud ka Lootos, kui juunis alistati Tartu naiskond 3:0.

Tammeka peatreener Maiko Tamme: “Hooaja otsustavad mängud on alati põnevad nii meile kui ka fännidele. Me ei loovuta midagi ilma võitluseta, kuna me teame milleks me võimelised oleme.”
Mängija Kaisa Kamenik: “Eelolevale mängule peame maksimaalselt keskenduma ning oma võimalused ära realiseerima, nii saame tabelisse juurde kirjutada 3 punkti.”

Lootose peatreener Kaido Kukli: “On olnud väga pikk mängupaus. Tabeliseis on ka väga intrigeeriv. Väga põnev mäng peaks tulema. Tammeka on muidugi favoriit, aga eks proovime neid millegagi üllatada.”
Mängija Katariina Kinnunen: “Ma usun, et tuleb pingeline mäng ja loodan, et oleme edukad.”