Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) arendusdirektorina alustas tööd senine avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht.

Arendusdirektor kuulub koos peasekretär Anne Rei ja peadirektor Tõnu Sireliga alaliidu tegevjuhtkonda ning vastutab muuhulgas avalike ja koostöösuhete, tippliigade arenduse, liikmetega suhtluse, sisekommunikatsiooni ja eriprojektide eest. Distsiplinaarkomisjoni liikmena jätkab Uiboleht kihlveopettuste vastase võitluse ja ennetamisega seonduvat tööd.

Kui seni moodustasid jalgpalliliidu tegevjuhtkonna peadirektor ja peasekretär, siis uues struktuuris kuulub sinna ka arendusdirektor. Kooskõlas alaliidu uue arengukavaga, mis jaguneb jalgpalli arendamiseks, juhtimiseks ja korraldamiseks, vastutab juhtimise valdkonna eest peasekretär, korraldamise eest peadirektor ja arenduse eest arendusdirektor.

Mihkel Uiboleht on 34-aastane, pärit Tartust ja omandas keskhariduse Miina Härma gümnaasiumis. Ta õppis aastatel 2006–2008 Tartu ülikoolis ajalugu ning õpib alates 2019. aastast Tartu ülikoolis ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialal. Enne 2004. aastal jalgpalliliidus töö alustamist oli Uiboleht ametis Soccernet.ee toimetaja, Eesti Spordilehe kaasautori ja Tartu JK Tammeka pressiesindajana. Ta on olnud tööl meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril (2012) ning UEFA Superkarikafinaali (2018) ja noormeeste U19 Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri (2012) meediakorralduse juhina.

Uiboleht on kuulunud Eesti Spordiajakirjanike Liitu ja ajakirja Sport kolleegiumisse, jalgpalliliidu naiste- ja amatöörjalgpalli komisjoni ning olnud Premium liiga ja Esiliiga mängude inspektor. Ta kuulub Jalka ajakirja kolleegiumisse.

Lisa kommentaar