20. juuni kell 12, Kungla staadioni kunstmuruväljak , III liiga lõunatsoon – 6.voor

Kohtunik: Rain Tölpus, abikohtunikud Tõnis Kald, Marten Laanisto

3:1 51`.Rasmus Mathias Mõttus
3:2 53`.Priit Rahuelu
3:3 60`.Priit Rahuelu
3:4 65`.Carlos-Mathias Vaher
       90+3`Warrior eksis penaltil

hoiatused: 78`. Marek Naal (Warrior) – 18`.22`. Rene Oper, 85`.Markus Villako, 88`.Tauri Kolk, 90+2`.Carlos-Mathias Vaher, 90+3`.Priit Rahuelu(kõik Lootos)
eemaldamine: 22`.Rene Oper (Lootos)

FC Warrior: Kangur, Tšernõhh, Naal, Ivanov, Paidra, Toomis, Zitski, Kudinovs, Ramirez, Thielemans, Bõkarev
varus: Tuhkanen, Lindik, Grants, Reinsalu, Lindve, Kirku, Oleškevitš

FC Lootos: 69-Roomet Kõiv , , 2-Stefan-Ander Ploom, 26-Jürgen Juks(k),  29-Rasmus Mathias Mõttus, 6-Carlos-Mathias Vaher , 4-Remi Oper, 12-Maik Kolats, 7-Priit Rahuelu, 23-Rene Oper, 20-Tauri Kolk, 11-Kevin Keret Ojaste (46`.1-Markus Villako).
varus: 1-Markus Villako
treener: Avo Jakovits

Meeskond mängis hooaja esimese derbykohtumise vana vastase FC Warriori väljakul. Et ajad on rasked näitas tabeliseis, kus Lõuna-Eesti ühed vanemad klubid asusid üksteise järel, vastavalt Warrior 9. ja Lootos 10. kohal.  Derbykohtumine kandis numbrit 37 ja eeldatavalt kodumeeskonna kerge võiduga lõppema pidanud kohtumisest kujunes tõeline thriller, milles sai näha 7 väravat, 7 (!) kollast kaarti, eemaldamist, sisselöödud ja eksitud penaltit.

Perekondlike kohustuste tõttu jäi tänasest kohtumisest eemale meeskonna peatreener Rauno Puusepp, keda asendas derbyde spetsialist Avo Jakovits. Lootose ridasid tegi hõredamaks veel 5 mängija eemale jäämine, mistõttu mindi välja ainult ühe varumängijaga.

Kodumeeskond asus kohtumist penaltist juhtima 22.minutil kui trahvikastis tehtud vea eest nägi teist kollast silmade ees, (mis kohe punaseks muutus) vilkumas meeskonnaga värskelt liitunud Rene Oper. Marek Naal ei eksinud ja Valga asus 1:0 juhtima. Teise värava lisas vastutuult mänginud kodumeeskonna kontole Artjom Tšernõhh ja sellel seisul siirdusid võistkonnad vaheajale.

Teine poolaeg algas Lootose vahetusega. Jalale viga teinud Ojaste asemel tuli platsile väljakumängijaks väravavaht Markus Villako. Valga alustas poolaega kiire väravaga juba 49.minutil kui Ivanov tegi seisuks 3:0. Tundus, et mäng on tehtud, aga vaid hetkeks tundus. Kaks minutit hiljem lõi oma teise värava meeskonna kasuks Rasmus Mathias Mõttus. Paari minuti pärast vähendas vahe minimaalseks “valgakate hirm ” Priit Rahuelu.   60.minutil oli tablool viiginumbrid 3:3. Taas oli värava autoriks Rahuelu, kelle jaoks see oli 12 tabamus Warriori võrku läbi aegade. Aga see ei olnud veel kõik. Vastased üritasid meeleheitlikult väravani jõuda, head tööd tegi Lootose väravasuul Roomet Kõiv. kodumeeskonna jaoks olid asjad hapud ja paraku ainsaks resultaadiks oli nende abitreeneri eemaldamine pinglit kohtunik Tölpuse poolt. 65.minutil kihutas kuuli vastaste värava suunas Carlos-Mathias Vaher ja tugeva vastutuule toel maandus see täpselt lati alla. 3:4 ajas vastased täiesti marru ja väravani jõuda üritati iga hinnaga. Korraks läks jalgpall üle kaardimänguks, kui lühikese aja jooksul said kollase kaardi esmalt vastaste värava autor Naal, seejärel riburada aga Villako, Kolk, Vaher ja Rahuelu. 90+3 otsustas kohtunik anda kodumeeskonna kasuks penalti, mille need aga kõrgelt üle värava kõmmutasid. Magus derbyvõit kahekordistas meeskonna punktid liigatabelis ja süstis kogu meeskonda kõvasti eneseusku.

Järgmine mäng ootab meeskonda 28.juunil kui Lootospargis toimuva jalgpallipäeva raames võetakse vastu Imavere.