Naiste Meistriliiga 4.voor ,  20. juuni kell 14.00, Kalevi keskstaadioni kunstmuru

JK Tallinna Kalev – Põlva FC Lootos

6 : 1 (5:1)

Kohtunik: Stella Tukia, abikohtunikud: Anni Rahula, Katrin Õun.

6:1  75`. Emma Treiberg

JK Tallinna Kalev: 22-Jonna Soomets, 16-Anett Kadastu (46`. 17-Kätlin Ojapõld), 21-Johanna Marie Link (46`. 9-Emma Treiberg), 10-Ljubov Maksimova (74`. 14-Žanna Smirnova), 4-Maria Orav, 3-Kaili Pertel, 19-Jana Pipar, 11-Ketlin Saar (61`. 8-Marie Heleen Lisette Kikkas), 12-Mirell Soasepp, 13-Evelyn Šilina (46`. 5-Birjo Rasmussen), 2-Kadri-Ann Valgeväli.
Varus: 8-Marie Heleen Lisette Kikkas, 17-Kätlin Ojapõld, 23-Anne-Catherine Paulus, 6-Karolina Perv, 5-Birjo Rasmussen, 14-Žanna Smirnova, 9-Emma Treiberg.

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 7-Ave-Lii Laas(k),  20-Kristin Kukli, 5-Keidi Käis (83`.14-Lisethe Lanno), 8-Ita Lillo, 21-Indra Liz Nemvalts (73`.11-Anette Laureen Linnuste), 4-Helene Lumi (73`. 6-Kati-Karoli Silla), 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa(83`.17-Marianne Veberson), 15-Aiki Suits, 10-Kärt Hüdsi, varus: 11-Anette Laureen Linnuste, 6-Kati-Karoli Silla, 14-Lisethe Lanno, 17-Marianne Veberson. Peatreener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help, võistkonna esindaja Indrek Käo.

Naiste Meistriliiga neljas voor viis allegrod taas reisile – seekord Tallinnasse, kus vastaseks oli eelmise hooaja pronksivõistkond JK Tallinna Kalev. Nädala sees ennast karikafinaali mänginud Kalev on hooaja vahel enda ridasid tõhusalt täiendanud mitme endise Pärnu JK mängijaga. Lisaks annavad tooni endised Levadia mängijad eesotsas treener Maksim Rõtškoviga. Möödunud hooajal kohtusid Lootos ja Kalev kahel korral ning mõlemast mängust väljus võiduga Tallinna naiskond.

Kohtumise algus oli külm dušš kui juba kuuendal minutil viis Ljubov Maksimova Kalevi juhtima. Kuus minutit hiljem teenis korralikku pressi teinud Kalev nurgalöögi. Peapalli pärast kokku hüpanud kaitsjate vahelt lendas pall posti kõrvale, kust väravavaht Karina Piirimaa selle õnnetult oma väravasse tõmbas. Ilmselgelt olid mitmel mängijal probleeme mängule keskendumisega. 16.minutil löödi 3:0 ja värava autoriks oli Evelin Šilina, kelle trahvikasti servalt teele saadetud madal pommlöök postipõrkest võrku maandus. Järgnes joogipaus, mille käigus sai natuke hinge tõmmata ja arutada mis on valesti. Häid lahendusi ei leitud ja mängupilt peale joogipausi ei muutunud. Raske oli naiskonnal kohaneda Kalevi staadioni kunstkattega, mille sarnane veel napp aasta tagasi kattis ka Lootosparki. Kuidagi ei suutnud mängu sisse saada ka äärepoolkaitses tegutsenud Indra-Liz Nemvalts ja Ita Lillo ning vastaste rünnakud liikusid mööda ääri nagu nuga läbi või.  26.minutil murdis  vasakult äärelt taaskord läbi Šilina, lüües palli seekord tagumisse nurka. Viis minutit hiljem tulid tabloole numbrid 4:1, kui Ita Lillo lõikas vahelt vastaste väravavahi nõrga söödu ja Kärt Hüdsi toimetas selle võrku. Kolm minutit hiljem oli pall taas Lootose võrgus, kui suluseisuhõngulise momendi mängis lõpuni Kadri-Ann Valgeväli. Seisul 5:1 läksid võistkonnad vaheajale.

Vaheajal arutati avapoolaja vead läbi ja platsile tuli hoopis teine võistkond. Vastased soovisid tempot hoida ja olid poolajal teinud korraga kolm vahetust. 48.minutil tõmmati jalust Kärt Hüdsi ja 25 meetrilt teenitud karistuslöögi, mille saatis teele Ave-Lii Laas, suutis Soomets napilt püüda. Mõned hetked hiljem teenis kodunaiskond nurgalöögi, kuid kaitsjatel õnnestus see kastist välja saada ja tekkis ohtlik kontrarünnak, mida kahjuks väravaks reliseerida ei õnnestunud. Palli valdamisel domineeris jätkuvalt koduvõistkond, kuid allegrod olid kaitses aktiivsemad, mis ei võimaldanud kalevlastel ennast sama mugavalt tunda kui avapoolajal. 61.minutil vahetas Rõtškov  Saare asemel väljakule Kikkase ja vahetust plaanis ka peatreener Kaido Kukli. Kati-Karoli Silla ja Anete Laureen Linnuste olid keskjoonel valmis sekkuma, kuid pall püsis mängus ja sobivat hetke ei tekkinud.  Suhteliselt süütus olukorras sai vigastada Kristin Kukli, kellel tuli väljakult korraks lahkuda. Lootosel jäi vahetus tegemata ja vastased kasutasid ülekaalu kohe ära kui Treiberg lõi kuuenda palli Karina Piirimaa selja taha. Nüüd sai Lootos vahetuse tehtud ja väljakule pääses tagasi ka Kristin Kukli. Mängust lahkusid Helene Lumi ja Indra-Liz Nemvalts.  Vahetuse tegid ka vastased ja Maksimova asemel tuli väljakule Smirnova. 83.minutil tegi Lootos teise vahetuse ja lahkusid Katrin Piirimaa ja Keidi Käisi. Väljakule pääsesid Lisethe Lanno ja esmakordselt sellel hooajal Marianne Veberson, kelle jaoks tegu oli ka ühtlasi Meistriliiga debüüdiga. Mängupilt võrdsustus veelgi. Teeniti nurgalöök ja seejärel ka karistuslöök, mille väravavaht Soomets aga püüdis.  84.minutil käis pall Kalevi väravas, kuid kohtunik leidis, et Kärt Hüdsi oli palli saades suluseisus. Mängu lõpus avanes kalevlastel mitu momenti skoori kasvatamiseks kuid Aiki Suitsu ja Lisethe Lanno hea kaitsetöö nullisid võimalused. Üleminutitel tõrjus Karina Piirimaa Emma Treibergi lähilöögi ja kohtunik Stella Tukia vilistas mängu lõppenuks.  6:1 tõi allegrod tagasi maa peale ja andis hulgaliselt mõtlemisainet, kuidas mängida nädala pärast Lootosparki saabuva valitseva meistri ja karikavõitja Tallinna FC Flora vastu.

… enne mängu

Hooaega hästi alustanud ja seitsme punktiga teist kohta hoidev Põlva Lootos sõidab külla kuue punktiga neljandal positsioonil paiknevale Tallinna Kalevile.

Kalevi peatreener Maksim Rõtškov: “Põlval on heal tasemel naiskond, seega ootan huvitavat väljakutset.”

Kaitsja Maria Orav: “Põlva käesoleva hooaja esitustest ajendatult teame, et lähenema peab teatud ettevaatlikkuse ning täieliku keskendumisega. Sellele vaatamata läheme veenvat võitu püüdma.”

Lootose peatreener Kaido Kukli: “Värskel karikafinalistil on hea minek. Tabelis vajavad nad punkte. Sooviks neil punktisaaki mitte eriti suureks lasta.”

Poolkaitsja Indra Liz Nemvalts: “Juba kolm rasket mängu on seljataga ning ka järgmisele lähme kõva võitlust andma. Eesmärgiks on tekitada häid rünnakuid, anda endast maksimum ja mängu nautida.”