Vahetult enne aastavahetust külastasid klubi president Indrek Käo, Spordidirektor Kaido-Meinhard Kukli ja noortetreenerid Ave-Lii Laas ja Katariina Kinnunen Inglismaad. Reisi sihiks oli Lootosele varasemast tuttav Põhja-Inglismaa linn Newcastle ja reisi eesmärgiks uue rahvusvahelise noorteprojekti “KKH” alustamine. Kolme riigi – Eesti, Inglismaa ja Ukraina jalgpalliinimesi ühendava projekti eesmärk on kogemuste vahendamine ja jalgpalli juurde uue põlvkonna noorte tegijate toomine. Projekti käigus tutvutakse erinevate jalgpalliga kaasnevate koostöövõimalustega, arendatakse koostöösuhteid ja motiveeritakse noori aktiivselt spordiga tegelema.  Projektis täidavad mentorite ja koolitajate rolli Lootose ja mitme inglise noorteklubi ja akadeemia noortetreenerid. Projektis osalevad kolme riigi 10-12 aastased jalgpallipoisid-tüdrukud. Noortetreenerite ülesannete nimekirjas on muu hulgas turniiride ettevalmistamine ja läbiviimine, aga ka treeningute läbi viimine ja mängu analüüs.

newcastle-377

Newcastles kohtuti Newcastle Football Development Scheme ja Newcastle United naiskonna omaaegse käivitaja ja juhi Rob Atkiniga, kes hetkel tegeleb neljas Newcastle noorteklubis Grassroots koordinaatori ja noortetreenerite mentorina.

newcastle-3-005Samuti kohtuti Claire Robinsoniga, kes viimati külastas Põlvat 2015 aastal.  Toona osaleti koos Sunderland Centre Of Excellents tüdrukute võistkonnaga Lootosspring Premier CUP noorteturniiril. Claire on Inglise Jalgpalli Liidu koolitaja ja Sunderland & Gatesheadi Regionaalse Talendigrupi tehniline direktor.  Lisaks veel õppejõud Gatesheadi Colleges`is ja Sunderlandi U14 tüdrukute võistkonna treener. Hooajal 2013-2014 oli Claire  Sunderlandi naiskonna peatreener, võites Esiliiga ja viies naiskonna Inglise kõrgliigasse.  Mõlemat inglast näeb suure tõenäosusega juba eeloleval suvel Eestis, kus toimuvad noorte ühised laagrid ja koolitused.

new-022

Üsna pingelisse reisikavva mahtusid veel inglise Championshipi meeskondade Newcastle United FC ja Nottingham Foresti mängu jälgimine 52 000 pealtvaatajat mahutaval St.James Park staadionil. Ülejõe linnaosas Gatesheadis külastati sealset Spordiakadeemiat ja kohalikku klubi Gateshead FC. Põnevaid ideid saadi mängu korralduse ja läbiviimise osas ning elati kaasa Gateshead FC ja Barrow FC vahelisele mängule. Võimsa elamuse pakkus ka aasta viimasel päeval Newcastles toimunud Winter Carnival 2017 ja sellele järgnenud ja ligi pool tundi kestnud suurejooneline ilutulestik.  Kokkuvõttes täitis reis oma eesmärgi 100% ning projekti esimene etapp oli enam kui edukas.

newcastle-3-050

Reisi toetasid Leader ja Põlvamaa Partnerluskogu.

Leader logo

Lisa kommentaar