Laupäeval, 23. septembril toimub Põlvas, Lootospark staadionil Rimi jalgpallifestival tüdrukutele.
Festivalipäev algab registreerimisega kohapeal kell 10:30 ning tegevused vältavad kella 11st kuni kella 13ni.

Koondise eest seni 51 korral väljakul käinud Lootose kasvandik ja nüüdne FC Flora mängija Eneli Kutter(Vals) jagas oma mälestusi sellest, milline oli tema teekond jalgpalli juurde ning miks võiksid tüdrukud just selle spordiala valida.

EneliVals_2koht

Kuidas jõudsid jalgpalli juurde?

Eneli Kutter: Kui ma käisin 5. klassis, tuli meie kooli Põlva Lootose treener näidistrenni tegema, läksin ka osalema ja kuigi kõik ümberringi olid poisid, siis sain hästi hakkama ja uurisin, kas on võimalik ka tüdrukute grupiga liituda, tol ajal oli Lootoses ainult vanemate tüdrukute võistkond, kuid hakkasin ka oma sõbrannadele levitama juttu, et tulge, lähme jalgpallitrenni, saame kõik koos ühes võistkonnas mängida ja nii saimegi üsna pea ka omavanuste tüdrukutega koos treenima hakata.

Mis sulle selle mängu juures enim meeldib?

Kutter: Kõige enam meeldib mulle jalgpalli juures teadmine, et iga võistkonnaliikme panusest ja tegutsemisest oleneb, kui edukas võistkond on, sa ei ole kunagi trennis ega väljakul üksi ja pead sellega arvestama. Naudin seda vastutust ja annan endast igal treeningul ja mängul kõik selleks, et oma võistkonnaliikmeid aidata, sest usun, et nemad teevad minu ja kogu võistkonna heaks sama. Jalgpalli nautimine on minu jaoks see, kui sa õnnestud võistkonnana mängul, suudad treeningutel õpitu konkreetses olukorras ellu viia, teed hea tulemuse ja tead, kui oluline oli iga võistkonna liikme panus sellesse, see motiveerib aina uusi väljakutseid vastu võtma ja aitab rasketest olukordadest välja tulla.

Miks soovitaksid tüdrukutel jalgpalliga tegelema hakata?

Kutter: Jalgpall on väga mitmekülgne spordiala ja arendab nii füüsilisi kui vaimseid võimeid, seega on jalgpall hea spordiala valik kui tahad ennast vormis hoida ja lisaks õpetab jalgpall meeskonnatööd, üksteisega arvestamist ja oma emotsioonidega toime tulemist. Kõik tüdrukud ja emad, kes te kahtlete kas jalgpall on ikka naistele sobilik ja perspektiivikas ala, siis ma kutsun üles teid andma jalgpallile võimalust ja proovima, kuna tüdrukutel on palju erinevaid võimalusi jalgpalli sees areneda. Tüdrukud ärge kartke minna jalgpallitrenni, isegi kui te ei soovi saada profimängijaks, võite avastada oma kutsumuse kohtuniku, võistluste korraldaja, klubijuhi, koolitaja või justnimelt treenerina…kokkuvõttes on tähtis ju see, et inimene leiaks võimaluse tegeleda sellega, mis talle meeldib.

Möödunud nädalavahetusel Tallinnas toimunud Rimi jalgpallifestivalist tüdrukutele võttis osa lausa 122 noort neidu vanuses 5-14.
Tegemist on senise aasta osavõturekordiga, kui siiani on festivali peetud Viljandis, Võrus, Rakveres, Paides ja Pärnus ning kõigis nendes paikades on osalejate arv olnud poolesaja tüdruku kandis.

Jalgpalliliidu treeneritele olid harjutuste läbiviimisel abiks treenerid ja mängijad klubidest Põhja-Tallinna Volta, FC Radina, TJK Legion, JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Ajax, Raasiku FC Joker, Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora. Külalistena lõid festivalil kaasa ka naiste A-koondise mängijad ja treenerid, kes koos lastega lõbusaid mänge kaasa tegid.

Sel aastal ootab festival ees veel Põlvas (23. september), Kuressaares (30. september) ja Kärdlas (1. oktoober).

Fotogalerii Tallinna festivalist on nähtav Eesti naiste jalgpalli Facebooki lehel.

Lisa kommentaar