Eesti neidude U19 koondis mängis 8. aprillil teise kohtumise EM-valikturniiril, kui Šotimaa vastu tuli tunnistada võõrustajate 7:1 paremust.

Edinburghis toimuva UEFA turniiri avakohumises Kosova vastu vahetusest sekkunud ja väravasööduga panustanud Kärt Hüdsi alustas seekord kohtumist algkoosseisus ja õigustatult.  Mängu 14. minutil suutis Lootose esiründaja vastaste kastis kaitseliinist läbi murda ja palli alla paremale nurka virutada. Eesti asus kohtumist 1:0 juhtima. See äratas šotlased ja 20. minutil tuli tabloole viik 1:1. Esimesel poolajal sündis veel üks värav, kui 27. minutil oli meie karistusalas keeruline kaitsemäng, mis lõppes õnnetult omaväravaga.

Teisel poolajal tegi Eesti kokku viis vahetust. Mängu sekkusid Lisandra Rannasto, Sandra Pärn, Aiki Suits, Anneli Liivamägi ja Kati-Karoli Silla. Šotimaa eakaaslased lisasid veel neli väravat, vormistades neile kindla võidu. Sellega jätkavad nad turniiri kindlate liidritena, sest on kahe mängu arvestuses mõlemad võitnud. Teises mängus alistas Kosovo 2:1 Kasahstani.

Eesti viimane mäng toimub 11. aprillil kell 11.00, kui vastamisi minnakse Kasahstani eakaaslastega.

Šotimaa U19 – Eesti U19

7:1 (2:1)
väravad: 20. Bayley Hutchinson, 27. ov. Marta Liisa Staalfeldt, 47. Aimee Anderson, 62. Eva Thomson, 64. Leila Lister, 84. London Pollard, 86. Eilidh Adams – 14. Kärt Hüdsi

Hoiatused: 41. Eva Thomson – 48. Gabriela Busch
Mänguolud: +6, väljak suurepärases seisukorras
Peakohtunik: Fatemeh Zangeneh
Abikohtunikud: Line Cathrine Nymoen (mõlemad Norra), Betül Nur Yilmaz
Neljas kohtunik: Gamze Durmus

Šotimaa: Rachael Johnstone, Tegan Bowie (76. Grace Mitchel), Keznie Weir (70. Robyn McCafferty), Jessica Broadrick, Shona Cowan (69. Niamh Murphy), Aimee Anderson, Eva Thomson (80. Tegan Browning), Bayley Hutchison (70. Eilidh Adams), Rebecca McAllister, Leila Lister, London Pollard.
Varus: Alicia Yates, Niamh Murphy, Robyn McCafferty, Tegan Browning, Bailley Collins, Grace Mitchel, Addison Handley, Eilidh Adams, Maria McAneny.

Eesti: Keiti Kruusmann, Gabriela Busch (77. Aiki Suits), Annemai Lutter, Sandra Liir, Anett Joandi (83. Kati-Karoli Silla), Marta Liisa Staalfeldt, Ragne Gromov (77. Sandra Pärn), Kärt Hüdsi, Kristina Teern (46. Lisandra Rannasto), Anna-Martha Reino (77. Anneli Liivamägi), Katriin Saulus.
Varus: Birgit Rammo, Anna-Liisa Joandi, Lisandra Rannasto, Sandra Pärn, Aiki Suits, Anneli Liivamägi, Kati-Karoli Silla, Valeria Liik.