Peaminister Jüri Ratas kinnitas tänasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on võtnud vastu otsused, mille realiseerumist lubas peaminister juba mõne päeva eest – uuest nädalast on taas lubatud spordiürituste korraldamine vabas õhus ja kuni 100 inimese osalusel, ent kuni 1.juulini pealtvaatajateta.

Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juht Mihkel Uiboleht kinnitas Soccernet.ee-le, et Premium liiga 2. vooru mängud toimuvad teisipäeval ja kolmapäeval. Kolmas voor peetakse nädalavahetusel, Soccernet.ee näitab järgmise nädala jooksul otsepildis nelja Premium liiga kohtumist. Lisaks on EJL-is juba välja töötatud kava ka ülejäänud liigade jätkamiseks või käivitamiseks.

Soccernet.ee otseülekanded uuel nädalal:

  • T 19. mai 19.30 Paide Linnameeskond – Viljandi Tulevik
  • L 23. mai 13.00 Paide Linnameeskond – FC Kuressaare
  • L 23. mai 16.00 Nõmme Kalju – TJK Legion
  • P 24. mai 13.00 Narva Trans – FC Flora

Premium liiga esialgne kalender on leitav SIIT !

Kui tavapäraselt koosneb Premium liiga hooaeg 36 voorust, siis seoses sunnitud pausiga otsustas jalgpalliliit hooaega lühendada. Kõik Premium liiga klubid kiitsid heaks uue süsteemi, mille põhjal peetakse esmalt kolm ringi (kokku 27 mängu), misjärel mängivad 1.-6. kohal ning 7.-10. kohal asuvad meeskonnad veel ühe ringi. Lisaringi võetakse varem teenitud punktid kaasa. See tähendab, et esikuuik peab hooaja jooksul 32 ja teised 30 mängu.

“Nii klubidega kui ka alaliidu sees peetud konsultatsioonide lühikokkuvõte on, et kõik soovivad sportlikult võimalikult tõsiseltvõetavat süsteemi, mis tähendab muuhulgas, et mängude arv ei vähene drastiliselt ning tabeli tipus ja lõpus on kodus ja võõrsil peetavad kohtumised tasakaalus. Tuleb arvestada, et esimest korda on meie liiga tänu solidaarsustoetustele täisprofessionaalne, mis loob täiesti uue olukorra ja veel tihedama konkurentsi,” selgitas jalgpalliliidu president Aivar Pohlak.

Uues kalendris jäid mängugraafiku tihedus ja kõik muud tavapärased loogikad samaks, kalender arvestab ka UEFA Meistrite liiga ja UEFA Euroopa liiga eeldatavate uute mängupäevadega. Viimane voor nihkus tagumise neliku jaoks novembri lõppu ja esikuuiku jaoks detsembrisse. 9. voor peetakse 26. ja 27. juunil, 18. vooruni jõutakse 22. augustil ning 27 vooru on mängitud 8. novembriks, misjärel toimub lisaring. Kõigist mängudest näeb otsepilti ETV2, ETV+, Soccernet.ee ja jalgpall.ee vahendusel.

Uues olukorras on veel mitmeid muudatusi. Näiteks on hooajasisene üleminekuperiood 22. juulist kuni 21. augustini ning publikuta toimuvatele Premium liiga mängudele kehtivad erinõuded, mille aluspõhimõte on, et staadionile pääseb vaid minimaalne hulk mängu korraldamiseks vajalikke inimesi, kes läbivad eelnevalt akrediteerimise. Kui Premium liigat ei ole võimalik erakorraliste asjaolude tõttu lõpetada, on jalgpalliliidu juhatusel õigus otsustada Premium liiga lõppemise või lõpetamisega seotud tingimused.

Lisaks kinnitas Ratas, et alates 1. juulist võib korraldada avalikke üritusi välistingimustes, kus ei osale üle 1000 inimese. See lubaks alates tollest kuupäevast tribüünidele ka publiku. Samuti on uuest nädalast lubatud teha sporditreeninguid siseruumides ning kõigi spordialade võistkondadel treenida vabas õhus. Ratas rõhutas, et avalike ürituste korraldamisel tuleb endiselt kinni pidada 2+2 reeglist.

Naiste Meistriliiga eeldatav algusaeg on 30.mai.

 

Lisa kommentaar