7.oktoober kell 20

Luksemburg – Eesti
0:4
(0:0)

väravad:
52. Vlada Kubassova,
65. Katrin Loo
67. Katrin Loo (pen),
87. Maarja Saulep
63. minutil tõrjus Getriin Strigin penalti.

Hoiatused: 63. Ketlin Saar

Eesti: Getriin Strigin, Kairi Himanen (74. Kelly Rosen), Pille Raadik (85. Maria Orav), Inna Zlidnis, Signy Aarna (85. Maarja Saulep), Ketlin Saar, Katrin Loo (74. Elizaveta Rutkovskaja), Kristina Bannikova (60. Ulrika Tülp), Vlada Kubassova, Lisette Tammik, Eneli Kutter (15. Kethy Õunpuu).
Varus: Mari-Ann Ploompuu, Diana Truu, Ulrika Tülp, Anastasia Dodeltseva, Birjo Rasmussen, Gerli Israel, Elizaveta Rutkovskaja, Maarja Saulep, Siret Räämet, Kethy Õunpuu.

Kohtumine algas Eesti jaoks õnnetult, sest veerandtunnise mängu järel sai Eneli Kutter küünarnukile maandudes nii tõsiselt vigastada, et ta tuli välja vahetada ja haiglasse toimetada.
Luksemburg alustas kohtumist hästi, tegutsedes kiirelt ja tehniliselt, Eesti kaitses edukalt ja suutis pooltunni möödudes mängu domineerima hakata. Tõsi, 34. minutil tabas Luksemburgi mängija löök Eesti väravaraami, kuid avapoolaja viimasel veerandtunnil oli eestlannadel kaks väga head võimalust skoori avamiseks.
Eesti oli teiseks poolajaks hästi valmis ja võttis mänguohjad enda kätte. Lisette Tammik tegutses äärel väga hästi ja tema söödust avas Vlada Kubassova 52. minutil skoori. Pärast juhtima asumist domineeris Eesti, aga kohati kadus keskendumine, mis tõi võimalusi vastastele: 63. minutil teenis Luksemburg penalti, mille Getriin Strigin suutis tõrjuda.
Kohe pärast seda asus Eesti 2:0 juhtima, kui edukalt vahetusest sekkunud Ulrika Tülpi eeltöö järel jõudis sihile Katrin Loo. 67. minutil võeti Tülp trahvikastis maha ja teenitud penalti realiseeris Loo. 87. minutil lõi Tammiku söödust oma koondisekarjääri esimese värava vaid paar minutit varem vahetusest sekkunud Maarja Saulep.
“Olen loomulikult väga õnnelik, sest lõime hästi välja mängitud väravad. Olen väga rahul, kuidas võitlesime neljapäeval Tartus Poola vastu. Mängijad teadsid, et mängisime Poola vastu hästi, aga ei saanud tulemust. Rääkisime sellest, kuidas ja mida parandada, ma austan väga nende suhtumist ja seda, kuidas kahe mängu vahele jäänud päevade jooksul reageeriti,” rääkis Eesti koondise peatreener Jarmo Matikainen.
“Vastased olid kiired, tehnilised ja kogu aeg ohtlikud, ka 3:0 eduseisus ei õnnestunud meil mängu ohjata. See oleks võinud meile kalliks maksma minna. Peame mängu kontrollimise osas tööd tegema, sest on kindlasti mänge, kus neid eksimusi ei andestata,” lausus soomlane.

Naiste koondist ootab nüüd ees maavõistlus Ungariga, mis toimub 8. novembril vastase väljakul.

EJL Pressiteenistus

Lisa kommentaar