Eesti meeste koondise treenerid Martin Reim, Andres Oper, Janno Kivisild ja Mart Poom esitasid Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatusele lahkumispalve, mille juhatus tänasel erakorralisel koosolekul rahuldas.

„Möödunud nädalal saadud kaotuse järel puuduks meil tulevikus igasugune eksimisruum. See oleks järgmisteks mängudeks loonud õhkkonna, mis poleks koondist toetanud. Pidasime treeneritega nõu, kohtusime jalgpalliliidu juhatusega ja otsustasime esitada lahkumispalve,” lausus Martin Reim.

„Tänan südamest kõiki mängijaid, personali ja poolehoidjaid koostöö ja toetuse eest nende aastate jooksul,” rõhutas Reim.

Reim oli meeste koondise peatreener aastatel 2016-2019, teenides 36 mängust 13 võitu, 8 viiki ja 15 kaotust. Võiduprotsent 36,1 on taastatud Eesti koondise peatreeneritest kõrgeim.

EJLi president Aivar Pohlak tänas treenereid pühendumuse ja tehtud töö eest.

„Kohtusime treeneritega ja jagame arvamust, et tagasiastumine on mõistlik. Püüdsime ühiselt leida tunnetust, kas treeneritel on võimalik kraavi sõitnud vanker sealt ise välja tõmmata ja tekkis selge tunne, et see ei õnnestu,” märkis Pohlak.

“Praegu saime jalgpalliliidult volitused alustada läbirääkimisi kahe kandidaadiga. Üks eestlane, üks välismaalane. Rohkem ma ei kommenteeriks, ütlesin isegi palju,” lisas Pohlak pressikonverentsil.

“Üks kandidaat on number üks ja teine number kaks. Kui number üks ütleb “jah”, siis number kaks ei saa isegi teada, et ta oli kandidaat,” selgitas ta olukorda. Seda, kas esimeseks valikuks on eestlane või välismaalane, Pohlak ei täpsustanud.

Valiku tegemisel on EJL-il aega, kuna A-koondise järgmine mäng leiab aset alles 6. septembril. “Ei juhtuks midagi, kui me saaks uue peatreeneri paika juuni lõpuks, aga usun, et saame varem,” leidis Pohlak.

“Tahame 2020. aastal võita Balti turniiri ja Rahvuste liiga D-taseme. Need on kriteeriumid, millest treeneri vahetamisel lähtume. Ideaalis oleks tahtnud peatreenerit vahetada just 2020. aastal, aga mäng Saksamaaga sundis meid olukorda forsseerima.”

“Kui isikuomadustest rääkida… Meie tänaseni töötanud treeneritetiim oli väga ratsionaalne ja jalgpallipõhine. Mängijate mees-mehe juhtimine ja emotsionaalne ettevalmistamine mängudeks oli see kõige nõrgem koht.

Mingi nurga alt kirjutan ma alla ka Mart Poomi sõnadele, et “kurat, Eesti koondises mängimiseks ei pea mehi ju motiveerima”. Paratamatult käib motiveerimine iga juhtimise alla. Need on need omadused, mida me järgmiselt peatreenerilt me eriti ootame.”

Meeste koondise järgmine kohtumine leiab aset 6. septembril, mil A. Le Coq Arenal võõrustatakse EM-valikmängus Valgevenet.

 

 

Lisa kommentaar