Viljandi spordihoones mängitud naiskondade turniiri Tulevik Cup 2014 võitis Põlva Lootos, kes alistas finaalis võõrustajad.

„Turniir tuli meie jaoks ilusti välja,“ rääkis Lootose treener Kaido Kukli portaalile jalgpall.ee. „Eks meil kui endisel meistriliiga naiskonnal oli konkurentidega võrreldes ka väike eelis, sest mängijad olid osavamad ja suuremate oskustega. Meie eesmärk oli võit, kuid kergelt ei antud midagi.“

Kaheksa võistkonda oli jagatud kahte neljasesse alagruppi, kus mõlemast pääsesid kaks paremat poolfinaalidesse.

Saalijalgpalli reeglitega 17-minutiliste mängudega selgitati välja kõigi kaheksa naiskonna paremusjärjestus.

Esimeses poolfinaalis võitis Viljandi Tulevik I derbimängus Viljandi Tuleviku Mineviku pärast 1:1 lõppenud normaalaega penaltitega 4:3. Teises poolfinaalis oli Põlva Lootos kindlalt 5:0 üle TÜ Fauna Female naiskonnast.

3.-4. koha mängu normaalaeg Fauna Female’i ja Tuleviku Minevik vahel lõppes 1:1 ning penaltitega 3:2 jäid peale tartlannad. Finaalis võitis Lootos Sandra Londoni ja Sixtina Ladva väravatest Tuleviku 2:0.

Kukli sõnul näitas Lootose naiskond alagrupimängudes ka korralikku taset, saades kaks suureskoorilist võitu. Väravaarve jäi avamata vaid kohtumises Tuleviku Minevikuga. „Midagi ei antud kergelt ja lihtsalt rongiga ülesõitmist ei olnud,“ lausus ta.

Põlva Lootos mängis koosseisus: Mari Abel, Margret Help, Keidi Käis, Sixtina Ladva, Hanna Lattik, Sandra London, Kätlin Piirimaa, Raili Pärt, Kirta Talgre ja Merili Tamm.

Turniiri parim mängija oli Sixtina Ladva (JK Põlva Lootos) ja parim väravavaht Teele Toomsalu (JK Tuleviku Minevik).

Lõppjärjestus: 1. Põlva FC Lootos, 2. Viljandi JK Tulevik I, 3. TÜ Fauna Female, 4. Viljandi JK Tuleviku Minevik, 5. Lasnamäe FC Ajax, 6. Suure-Jaani SK Tääksi, 7. Valgu SK ja 8. Viljandi JK Tulevik II.

Lisa kommentaar