Kallis jalgpallisõber,

äsja alanud aasta on Lootose jaoks järjekordne juubeliaasta. Sügisel täitub 20 aastat Põlva maakonna ja Kagu-Eesti vanema jalgpalliklubi asutamisest. Kõigi eelnevate aastate jooksul on väga paljud inimesed pühendanud lugematu arv tunde oma vaba aega ja energiat meie klubi ülesehitamiseks ja arendamiseks.  Paljud toetajad ja klubi sponsorid on , uskudes Lootose valitud teed, aidanud klubi nii materiaalselt kui rahaliselt. Küllap aitavad edaspidigi. Kohalikud omavalitsused ja muud organisatsioonid on märganud, et klubi töö noortega on vajalik ning väärt toetust ja tunnustust. Kõik kokku on olnud eelduseks unikaalse jalgpalli- ja kogukondliku kultuuri  tekkele ja toonud Eesti jalgpallimaastikule Lootose tee. Tee, mis viib eesmärkide ja unistuste poole , kaasates oma kogukonda ja  toetajaid, unustamata oma kodukoha ajalugu juuri ja väärtusi.

Just juurte juurde tagasipöördumist sümboliseerib algav aasta ka Lootose jaoks. Mitmed ringid on täis saanud ning taas on käes hetked uute suundade ja valikute tegemiseks. Möödunud aastat jäävad meenutama mitmed olulised sündmused. Viieteistkümnendat korda mängiti rahvusvahelist noorte jalgpalliturniiri Lootosspring. Turniir, kus aastate jooksul on osalenud ligi 600 võistkonda 150st erinevast klubist ei vaja enam tutvustamist. Kümneaastase vaheaja järel olid kohal võistkonnad Inglismaalt ja Leedust. Jaanipäeval toimus ajalooline Põlvamaa koondise võidumäng, milles oma kasvandikkude toel alistati naabrid Võrumaalt. Sümboolne mäng selles mõttes, et üle pika aja mängiti legendaarse Põlva linnastaadioni „katlas“, kus Lootose meeskond  kakskümmend aastat tagasi oma teed alustas ning mille renoveerimine on lõpuks rohelise tule saanud. Algsete lätete juurde pöördub tagasi klubi naiskond, kes on lõpetanud viieaastase ja väikese klubi jaoks äärmiselt eduka tsükli riigi Esi-ja Meistriliigas. Uus algus, oma kasvandikega on sama sümboolne kui Signy Aarna lahkumine võistkonnast otse välismaale. See omakorda on kinnituseks klubi treenerite ja juhendajate heast ning pühendunud tööst, olles teed näitavaks majakaks noortele, kes kahtlevad kas Põlvas on võimalik jalgpallielu jätkumine. Võin kinnitada, et jalgpall jääb Põlvasse ja Põlva maakonda ka tulevikus. Selleks annab kindlust oma baas, iga-aastaselt suurenev noorte arv klubi treeninggruppides ning kohalike ettevõtjate ja omavalitsuste huvi klubiga koostööd teha ja klubi noorte tööd toetada.

Täna aknast välja vaadates valitseb Eestimaal sombune sügisilm. Ilma lumeta aastavahetus pole just kõige tavapärasem pilt, aga ei saa öelda, et see pilt mulle ei meeldiks. Päevad muutuvad taas pikemaks ning nähes Lootosparki rohelisena  juba jaanuaris võib kindel olla, et kevad ei ole enam kaugel. Kuigi jalgpalli mängitakse tänapäeval igal pool, on traditsioonilist jalgpalli siiski alati mängitud õues, värskes õhus. See toob tervise ja rõõmsa tuju. Rõõmus saab alanud aasta olema ka kõikidele jalgpallifännidele. Kaugel Brasiilias juunis-juulis mängitavad maailmameistrivõistlused teevad suvest iga jalgpallisõbra unelma. Oma panuse selleks on plaaninud anda ka Lootos.

Peatselt algavat hobuseaastat iseloomustavateks märksõnadeks on õilsus, kiirus ja visadus. Kõik need omadused on esindatud Lootoses ning kui siia juurde lisada meie inimeste töökus ja sihikindlus, võime algavalt aastalt oodata tegusat ja edukat hooaega kogu klubile. Tähistagem siis klubi juubeliaastat vääriliselt. Hoidkem üksteist ja oma klubi, sest ainult üheskoos ja koostööd tehes suudame oma jalgpallivedurit hoida liikumas soovitud kiirusega soovitud eesmärkide suunas.

Rõõmsat ja õnnerikast jalgpalliaastat soovides,

Indrek Käo

Klubi president

Lisa kommentaar