14-26.maini kestnud neidude U17 EM-finaalturniir on jõudnud lõpusirgele.  Finaalmängu avavile kõlab reedel, 26. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal, kus omavahel astuvad vastamisi Hispaania ja Prantsusmaa. 

Hispaania on varasemalt jõudnud Euroopa meistrivõistluste finaali üheksal korral, neist neljal korral on võidetud meistritiitel. Viimases finaalkohtumises penaltiseerias Saksamaa paremust tunnistanud Hispaania võitis sellel aastal kõik alagrupimängud. Esimeses kohtumises alistati valitsev meister Saksamaa tulemusega 2:0. Kohtumises Šveitsiga kindlustati esimesel poolajal löödud väravatega 2:0 võit ning kolmandas mängus löödi eestlaste väravavõrku kuus vastuseta väravat. Poolfinaalis Inglismaaga pöörati lõpuminutitel 1:1 viigiseis Hispaania 3:1 võiduks. 

Hispaania statistika: 

Mängud alagrupifaasis: 2:0 vs Saksamaa, 3:0 vs Šveits, 6:0 vs Eesti (1. koht)
Poolfinaal: 3:1 vs Inglismaa
Väravate vahe: 14:1
Parimad väravalööjad: Cris Redondo, Marisa García, Vicky López (3)
Parim tulemus: neljakordne võitja (2010, 2011, 2015, 2018) 

Prantsusmaa jaoks on tegemist neljanda finaalmänguga, kus neil on võimalik võita esimene Euroopa meistritiitel. Alagrupis alistati Rootsi ja Poola tulemusega 3:0. Kohtumises Inglismaaga jäädi kaotusseisu, kuid 76. minutil viigistati Chancelle Effa Effa väravast ning lõpptulemuseks jäi 1:1. Selle tulemusega kindlustati alagrupi esikoht. Finaali pääseti pärast 11 aastat kestnud pausi, kui poolfinaalis vastaseks olnud Šveitsile löödi 10 väravat ning 2 võeti välja ka enda väravast. 

Prantsusmaa võidu korral lisanduks võitjate nimekirja neljas riik, kes on võitnud Saksamaa, Hispaania ja Poola kõrval U17 vanuseklassi Euroopa meistritiitli. 

Prantsusmaa statistika: 

Mängud alagrupifaasis: 3:0 vs Rootsi, 3:0 vs Poola, 1:1 vs Inglismaa (1. koht)
Poolfinaal: 10:2 vs Šveits
Väravate vahe: 17:3
Parimad väravalööjad: Chancelle Effa Effa, Maeline Mendy (4)
Parim tulemus: finaal, teine koht (2008, 2011, 2012) 

Varasemalt on Hispaania ja Prantsusmaa kohtunud sama vanuserühma EM finaalis 2011. aastal, mil Hispaania võitis tulemusega 1:0. Kuuest omavahelisest mängitud kohtumisest on Hispaania võitnud kolm ning viiki on lepitud samuti kolmel korral, väravate vahega 9:3 Hispaania kasuks. 

Viimasest kolmeteistkümnest finaalturniiri võitjast seitse on selgunud penaltiseerias. Juhul, kui reedese kohtumise normaalaeg lõpeb viigiga, selgitatakse Euroopa meister otse penaltitega. 

Kohtumise peakohtunik on Minka Vekkeli (Soome). Teda abistavad äärtel Nargis Magau (Kasahstan) ja Ana Silva (Portugal), neljas kohtunik on Emanuela Rusta (Albaania). 

 

Lisa kommentaar