Detsembri alguses kahe nädala jooksul avatud olnud internetipõhise e-hääletuse põhjal valisid külastajad Põlva maakonna parimate sportlaste valimisel esikohale Parima neiu kategoorias Kärt Hüdsi, parima võistkonna arvestuses FC Lootos U17 neidude võistkonna ja parima treeneri kategoorias Lootose naiskondade peatreeneri Kaido-Meinhard Kukli.

Traditsiooniliselt selgusid Põlvamaa aasta parimad sportlased läbi Põlva Maakonna Spordiliidu korraldatud valimiste, mis juba kolmandat korda koosnesid kahest erinevast hääletusvoorust. Oma panuse edukamate selgitamiseks andsid Põlva Maakonna Spordiliidu juhatuse liikmed ning rahva e-hääletusel osalenud 305 inimest.

Kaheksa klubi poolt esitati kaheksasse kategooriasse 30 kandidaati. Spordiaasta parimate väljaselgitamise süsteem: klubide poolt esitatud kandidaatide hulgast valiti ning kanti arvamuslehele igas kategoorias kolm kandidaati. Avaliku küsitluse (e-hääletuse) tulemusel tekkinud paremusjärjestuse alusel kanti, analoogselt spordiliidu juhatuse liikmete hääletusega, arvamuslehele igas kategoorias kolm kandidaati. Esikoht andis 3 punkti, teine 2 punkti, kolmas 1 punkti. Parimate valimise juhend näeb ka ette, et kõige rohkem punkte kogunu tunnistatakse aasta sportlaseks /treeneriks/ võistkonnaks ning et punktide võrdsuse korral tunnistatakse aasta parimaks kandidaat, kes kogub enam paremaid kohapunkte.

Rahvahääletus ja lõplik tulemus ühtisid kahes kategoorias: aasta seeniori ja aasta väikese võistkonna osas. Maksimaalseks punktisummaks, mida igas kategoorias oli võimalus koguda, oli 48. Maksimaalset punktisummat ei kogunud ükski kandidaat, suurim punktisumma, mis koguti, oli 23. Kõige tihedam konkurents oli meeste ja noormeeste kategooriates, kus paremust lahutas vaid üks punkt.

Maakonna aasta parima meessportlase tiitli pälvis tänavu Euroopa meistrivõistlustel motokrossis masinaklassis EMX300 4.koha saavutanud Andero Lusbo Kagu Motoklubist. Teisele kohale hääletati käsipallur Henri Sillaste (Põlva Käsipalliklubi) ja kolmandale maadleja Hannes Käärik (Põlva Maadlusklubi Lapiti).

Naistest esitati kandidaate kaks. Aasta 2018 parima naissportlase tiitliga pärjatava Annika Rihma (OK Põlva Kobras) eredaimad tulemused on saavutatud orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlustelt – 10.koht sprinditeades, 12.koht teatejooks ja 20.koht tavarajalt. Teise koha pävis suusataja Johanna Treier (Spordiklubi Serviti).

Aasta parimaks neidude arvestuses hääletati Johanna Laanoja (OK Põlva Kobras), kolmekordne Eesti meister N16 klassis (sprint, tavarada, teatejooks) ja 36.koht Euroopa noorte maailmameistrivõistlustel tavarajal N16 vanuseklassis. Talle järgnesid Kärt Hüdsi (Põlva JK Lootos) ja Kelly Elias (Põlva Laskespordiklubi).

Noormeestest pälvib tunnustuse Hanno Käärik (Põlva Maadlusklubi Lapiti), Eesti koondise liige vabamaadluses õpilaste vanuseklassis, sama vanuseklassi kolmekordne Eesti meister, Euroopa meistrivõistluste 12.koht. Esikolmikusse jõudsid veel käsipallur Alfred Timmo (Põlva Käsipalliklubi) ja orienteeruja Samuel Kolsar (OK Põlva Kobras).

Seenioride arvestuses kuulub sellel aastal parima tiitel Saima Värtonile (OK Põlva Kobras) – seenioride maailmameistrivõstluste 12.koht tavarajal N60 vanuseklassis, viiekordne Eesti meister suusa- ja rattaorienteerumises ning orienteerumisjooksus N40, N50, N55 klassides. Järgnesid Maret Vaher (OK Põla Kobras) ja Aivar Kuhi (Põlva Laskespordiklubi).

Aasta võistkonna tiitlile väiksemate võistkondade kategoorias esitati kaks võistkonda. Parimaks hääletati OK Põlva Kobras teatejooksu võistkond Põlva Spordikooli püstolinaiskonna ees. OK Põlva Kobras võistkond koosseisus Anete Saar, Geteli Hanni, Johanna Laanoja, saavutasid 1.koha orienteerumisjooksu Eesti meistrivõistlusten N16 vanuseklassis.

Aasta võistkond on Põlva Serviti käsipallimeeskond, kes saavutas tänavu esimese koha Eesti meistrivõistlustel ja teise koha Balti liigas kui Eesti karikavõistlustel. Mainiks taas fakti, et aasta võistkond on Serviti käsipallimeeskond olnud aastast 1997, seega juba 22 aastat järjest. Järgnesid hääletuses Põlva FC Lootos U17 neidude võistkond ning FC Lootos naiskond.

Aasta treener on Kalmer Musting, kellel ette näidata oma hoolealuste erinevate vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Talle järgnesid jalgpallitreener Kaido-Meinhard Kukli (Põlva JK Lootos) ja orienteerumistreener Nikolai Järveoja (OK Põlva Kobras).

Perekond Piirimaa Tilsist, ema Jana, isa Kalju ja tublid-usinad neiud Katrin, Karmen, Karina ja Kätlin tunnistati Põlva Maakonna Spordiliidu juhatuse poolt Põlvamaa 2018.aasta sportlikumaks perekonnaks. Aasta 2018 toetaja spordis tiitliga tunnustatakse AS PINEST.

Põlvamaa 2018.spordiaasta iga kategooria parimat autasustatakse Põlvamaa kultuuri- ja spordirahva ühisel tunnustamisüritusel, mis toimub

    11.jaanuaril 2019.a. Moostes.

Esmakordselt valiti ja tunnustati aasta parimat spordis 1964.aastal, mil osutus parimaks motosportlane Henn Aripmann. Parimat nais- ja meessportlast eraldi arvestuses hakati tunnustama aastal 1971. Alustatud traditsiooni on jätkatud, lisandunud on tunnustatavaid kategooriaid (Vt – http://www.polvamaa.ee/aasta-sportlane) ja nüüd ka laiendatud hääletajate ringi. Sportliku tulemuse ning teistegi spordi juures oluliste nüansside (nt kuulumine rahvuskoondisesse, koht edetabelis, vm) märkamisele ja hindamisele on läbi spordifännide hääletuse tunnustatud ka sportlaste poolt pakutav emotsioon ja vaatemäng.

Põlvamaa spordiaasta 2018 parimate valimise E-hääletusel osalenute vahel väljareklaamitud loosimeened võitsid: Pyeongchang OM 2018 raamat omanikeks on Dona-Ly Sinimeri ja Rene Kintsiraud; buff-mütsid ootavad – Karin Kivi, Maire Kiima, Dagni Loid, Imre Vätson. Õnnitleme!

Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel: 7994637, 5175848
E-post: polvasport@gmail.com

Lisa kommentaar