29.märts kell 19:00, Sepa jalgpallikeskus.  NML 1.voor

Tartu JK Tammeka  – FC Lootos

3 : 2 (3:2)

Kohtunik: Mark-Oskar Arst, abikohtunikud: Aleksander Kattel, Vadim Lebezov
Pealtvaatajaid: 81
Ilm: +6C

Väravad:  31`.Valeria Liik, 32`,41`.Nicole Kelli –  15`.Kätriin Altsaar, 45+1`.Kärt Hüdsi

JK Tammeka: Aasa, Mugu, Kala, Aduson (54`.Tamm), A.Kelli, Kraus, Reino, Liik, N.Kelli, Rannasto, Prost (64`.Erik)
varus: Teder, Tamm, Lillemets, Merisalu, Õun, Erik
Peatreenerid: Kaivo Sang,  Hannes Värs, füsioterapeut: Hannagret Luks, esindaja Marcus Agarmaa

FC Lootos: 19-Mairit Laanesaar, 14-Isabel Huma, 3-Elina Kahar, 11-Kristel Saadik, 32-Ketlin Pindis (84`.21-Glairika Toomemägi), 17-Kätriin Altsaar (65`.4-Helene Leht), 15-Mari Abel(46`. 23-Indra Liz Nemvalts), 9-Anette Laureen Linnuste, 20-Kaido-Meinhard Kukli, 7-Ave-Lii Laas(k), 10-Kärt Hüdsi.
varus: 4-Helene Leht, 21-Glairika Toomemägi, 23-Indra Liz Nemvalts
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeudid Indra Aru ja Iris Nurmsoo, esindaja Indrek Käo.

Naiskond alustas hooaega derbymänguga Tartus. Sepa jalgpallikeskuses toimunud 45. Lõuna-Eesti derbykohtumist asusid allegrod veerandtunnise mängu järel juhtima, kui trahvikasti piirilt lõi oma debüütmängus värava võistkonnaga värskelt liitunud Kätriin Altsaar.  Mäng kulges võrdsete võimalustega ja tartlaste kerge initsiatiivi all kuni pool tundi sai mängitud. Siis pööras kodunaiskond  kahe minuti sees seisu ümber ja asus Liiki ja Kelli väravatest juhtima. Mõni aeg hiljem lõi Kelli teise ja tundus, et kohtumine on tehtud. Poolaja üleminutil lõi Kärt Hüdsi ühe tagasi, viies võistkonnad garderoobi poolajale seisul 3:2.

Poolajal tegi Lootos sunnitud vahetuse. Mari Abeli asemel sekkus mängu Indra Liz Nemvalts. 65`.minutil oli Lootos sunnitud tegema teise vahetuse kui vastasega kokku põrgates sai vigastada avavärava autor Altsaar. Tema asemel sekkus Helene Leht. Debüüdi tegi ka kolmas vahetusest sekkunud mängija, Glairika Toomemägi, kes 84`. minutil vahetas välja Ketlin Pindise. Väravaid kumbki võistkond rohkem ei löönud ja vastased said tabelisse kolm punkti ja kolm väravat. Allegrod piirdusid avakohtumises kahe väravaga.

Järgmine mäng on 14.aprillil kui Tallinnas mängitakse FC Araratiga, kes hooaja avamängu avapoolajal valitsevat meistrit kimbutas.

enne mängu . . .

FC Lootos
Peatreener Kaido-Meinhard Kukli : “Algab järjekordne hooaeg Meistriliigas, mis on meie jaoks juba kolmeteistkümnes. Hooaja avamänguks tõi loos vastaseks naabrid. Ei uskunud, et kevad nii vara saabub, mistõttu sai Tammekaga voorud ära vahetatud. Lõpuks muutis alaliit ka mänguaja, eks paistab kas see midagi muudab. Küll on meie naiskonnas mitmeid muudatusi, samuti ka vastastel, seega võib tulla huvitav mäng. ”

Kapten Ave-Lii Laas: “On väga tore, et hooaja esimene mäng on kodu ligidal. Tammekaga mängud on olnud alati väga pingelised ning usun, et tuleb huvitav mäng. Põnevust annab juurde veel seegi, et nii meie kui ka nende võistkonnas on toimunud mõningaid muudatusi”.

JK Tammeka

Peatreener Hannes Värs: “Pikk ja ootusärevust täis hooaja ettevalmistusperiood on möödas ja saame lõpuks teha esimese sammu oma hooaja eesmärkide saavutamise suunas. Nagu kõik spordiinimesed teavad, siis väike elevus enne mängu aitab kindlasti kaasa võimalikult hea soorituse saavutamisele ning Põlva vastu kavatseme seda ka näidata!”

Liisa Merisalu: “Uus hooaeg, uus hingamine ja uued ootused! Hooaja ettevalmistused on nüüd tehtud ning saame teha esimesed sammud oma eesmärgi nimel.”

Lisa kommentaar