Eesti naiste koondis lõpetas 23.veebruaril EM-valiktsükli kodumänguga Sloveenia vastu. Eesti alustas kohtumist hästi, kuid sloveenide surve kandis vilja 26.minutil kui eksiti keskväljal ja vastased asusid kaugöögist juhtima. Poolaja viimasel minutil suurendasid vastased karistuslöögist edunumbrid 0:2 peale. Teisel poolajal lagunes eestlannade mäng ja vastased lõid seitse vastuseta väravat. Signy Aarna ja Liisa Merisalu alustasid algkoosseisus. Signy vahetati välja poolajal. Ave-Lii Laas sekkus vahetusest 63.minutil, vahetades Merisalu. Renate-Ly Mehevets ja Karina Piirimaa jälgisid kohtumist varumängijate pingilt.

23. veebruaril kell 18 Sportland Arenal

Eesti – Sloveenia 0:9 (0:2)
26. Dominika Conc, 44., 54. Mateja Zver, 60. Ana Milovic, 68, 81. Lara Prašnikar, 70. Lara Klopcic, 74., 77. Zala Vindišar

Hoiatused: 78. Evelina Kos
Mänguolud: +2, sajab uduvihma; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0
Peakohtunik: Eszter Urban
Abikohtunikud: Anita Vad, Noemi Barath
Neljas kohtunik: Katalin Sipos (kõik Ungari)

Eesti: Getriin Strigin, Kristiina Tullus, Pille Raadik (82. Eva-Maria Niit), Inna Zlidnis, Maria Orav (82. Sandra Liir), Kairi Himanen, Kethy Õunpuu (54. Evelyn Šilina), Mari-Liis Lillemäe, Kristina Bannikova, Signy Aarna (46. Emma Treiberg), Liisa Merisalu (63. Ave-Lii Laas).
Varus: Karina Kork, Katrin Piirimaa, Triin Satsi, Eva-Maria Niit, Sandra Liir, Renate-Ly Mehevets, Marie Heleen Lisette Kikkas, Getter Saar, Kreete Õun, Ave-Lii Laas, Evelyn Šilina, Emma Treiberg.

Sloveenia: Nika Šapek, Kaja Eržen, Evelina Kos, Zala Vindišar, Lara Klopcic (72. Izabela Križaj), Dominika Conc (82. Nika Babnik), Manja Rogan (72. Adrijana Mori), Ana Milovic (72. Lara Ivanuša), Nina Predanic (46. Kaja Korošec), Mateja Zver, Lara Prašnikar.
Varus: Maja Zajc, Izabela Križaj, Špela Rozmaric, Kaja Korošec, Adrijana Mori, Lara Ivanuša, Špela Kolbl, Eva Vodušek, Nika Babnik.

enne mängu:

Kohtumisele publikut ei lubata, kuid otseülekannet saab vaadata Soccernet TV-st. Eesti peatreener Jarmo Matikainen jäi enda sõnul mängueelse laagriga rahule.

“Eelmine aasta oli raske, mängijatele oli väga oluline saada natuke taastuda ja puhata. Terve detsembrikuu Eesti klubide mängijad puhkasid ja hakkasid alles jaanuaris uuesti trenni tegema. Teame, et väljakutega on olnud probleeme ja veebruarikuus mängida on raske. Seepärast oli oluline saada see laager, kus oleme saanud natuke aega koos treenida. Mängijad tulid laagrisse väga erineva treenituse pealt, pidime nendele väga targalt koormuseid valima. Aga olen rahul sellega, kui hästi mängijad ja personal on töötanud, on olnud hea laager,” kommenteeris Matikainen mängueelsel pressikonverentsil.

Pille Raadik ega Kristina Bannikova pole saanud koondise treeninguid täismahus kaasa teha. “Pillet on väike probleem viimastel aastatel pidevalt seganud, Kristina Bannikova sai Taliturniiri mängus väikese vigastuse,” ütles treener.

Koondise koosseisu kuuluvad Lootose kapten Ave-Lii Laasi ja esiväravavaht Karina Piirimaa, lisaks neile ka eks-allegrod Signy Aarna, Liisa Merisalu ja Renate-Ly Mehevets.