Naiste Meistriliiga 3.voor ,  13. juuni kell 14.00, Lootospark

Kohtunik: Timo Teniste, abikohtunikud: Sten Egert Tammeveski, Cathy Pärnamets.

1:0 22`. Kärt Hüdsi
1:1 31`. Gerli Israel
2:1 33`. Kärt Hüdsi
3:1 50`. Kristin Kukli

Naiste Meistriliiga kolmas voor tõi mängud sellel hooajal esmakordselt Lootosparki. Allegrode vastaseks oli JK Tulevik/Suure-Jaani United ühendnaiskond, kellest eelmisel hooajal sugugi jagu ei saadud (kaks viiki ja kaks kaotust). Vastased olid kahe hooaja vahel täiendanud ridasid eelmisel aastal Esiliigas 14 väravat löönud Gerli Israeliga. Lootose loots Kaido-Meinhard Kukli oli aga enne mängu otsustavalt lubanud “tuld anda” ja nii ka tehti.  Loosi tahtel said allegrod pärituult olnud lepatriinu poole ja vastased panid palli mängu. Kohe mängu algusminutitest pandi vastastele peale üsna korralik press ja suudeti tekitada mitmeid ohtlikke olukordi. vastased said mängu tagasi veerandtunni järel, kuid midagi ohtlikku sellest ei sündinud. Avavärava lõi kohtumise 22.minutil  Kärt Hüdsi, kes sai hea söödu Helene Lumi käest.  25.minutil kaotas kodunaiksond palli keskväljal ja vastastel õnnestus ülesse võtta korralik rünnak. Paremalt äärelt antud tsenderduse lõi Kuusk 10 meetrilt üle värava. 30 minutil tuli vastaste väravavht seilema karistusala servale, kuid Helene Lumi kauglöök läks tühjast väravast napilt mööda. Minut hilje tulid tabloole viiginumbrid, kui Gerli Israeli kauglöök 20 meetrilt posti äärde maandus. Viik püsis vaid kaks minutit, siis röövis Kärt Hüdsi mulikde väravavahilt palli ja lõi selle tühja väravasse seisuks 2:1. Selle väravaga tõusus Kärt naiskonna väravaküttide tabelis jagama legendaarse Ave Pajoga 3-4 kohta (mõlemad on löönud allegrode kasuks Meistriliigas 21 väravat. Sandra London 26 ja Signy Aarna 104)  35.minutil teenis kodunaiskond 30 meetrilt karistuslöögi. Kristin Kukli löök läks napilt vasakust postist mööda. 40 minutil andis Ave-Lii Laas hea söödu Hüdsile, aga poolaja lõpp oli noore ründaja jõuvarud praktiliselt nulli kulutanud ja vastaste väravavaht jõudis pallini ennem. poolaja lõpu eel suutsid vastased teha kaks ohtlikku rünnakut, ühe nurgalöögist, kuid allegrode puuri kaitsnud Karina Piirimaa oli väravas kindlus ise. seisul 2:1 läksid võistkonnad puhkama.

Teist poolaega alustasid taas ohtlikumalt allegrod ja 50. minutil oli seis tablool 3:1. Trahvikasti joonel sai Ita Lillo käest hea söödu Kristin Kukli, kelle tugev ja madal löök lendas värava keskele, kuid ometi oskas väravavaht Reti Talts selle üsna õnnetult jalgade vahelt sisse lasta.  Järgmised kümme minutit oli pidevalt õhus 4:1, kuid ei Lillo, Hüdsi, ega Nemvalts suutnud palli võrku toimetada. 62.minutil teenisid vastased 30 meetrilt karistuslöögi, kuid Karina Piirimaa püüdis selle probleemideta. Minut hiljem oli hea võimalus skoorida Helene Lumil, kuid löök ebaõnnestus. Kohe tegid vastased esimese vahetuse ja Põlduri asemel tuli mängu Talimaa. Taas järgnes kümme aktiivset minutit Lootose poolelt, kuid mänguseis ei muutunud. Parimaks momendiks jäi Aiki Suitsu pealelöök, mis maandus värava katusel. 78.minutil tegid mõlemad naiskonnad vahetuse. Lootose poolelt asendas Kärt Hüdsit Kati-Karoli Silla, vastastel tuli Maive Jürmanni asemel platsile Kaire Koort.  82.minutil taas vahetus vastastel  – Gerli Israeli asemel sai mängu Katriin Kabanov. 85.minutil avanes suurepärane võimalus Indra-Liz Nemvalts, kes üks-üks olukorras vastaste väravavahiga palli ette nurka lajatas, milleks aga Reti Talts oli valmis. 88.minutil Lootose poolelt topeltvahetus. Välja Nemvalts ja Lumi, sisse Keitlyn Metsmaa ja võistkonna eest debüüdi teinud Imbi Hoop. Järgnes õnnetu olukord kus pall tabas vastaste mängijat näkku ja Margret Talimaa asemel pidi 90 minutil platsile tulema Kristi Mägi. Kohtunik Teniste mänguajale palju ei lisanud ja kuulutas peale 3 lisaminutit kohtumise lõppenuks.

Võit tõstis allegrod liigatabelis teiseks ja koos liidri kohal kulgeva FC Floraga ollakse jätkuvalt kaotuseta. järgmine kohtumine ootab naiskonda 20.juunil kui kell 14 mängitakse Tallinnas JK Kaleviga, kes täna oli sunnitud Saku Sportingult vastu võtma 3:0 kaotuse.

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 7-Ave-Lii Laas(k),  20-Kristin Kukli, 5-Keidi Käis, 8-Ita Lillo, 21-Indra Liz Nemvalts(88`.13-Imbi Hoop), 4-Helene Lumi (88`.12-Keitlyn Metsmaa), 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 15-Aiki Suits, 10-Kärt Hüdsi (78`.6-Kati-Karoli Silla).
varus: 6-Kati-Karoli Silla, 12-Keitlyn Metsmaa, 13-Imbi Hoop, 14-Lisethe Lanno, 17-Marianne Veberson, 30-Birgit Rammo.
Peatreener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeudid Margret Help ja Kärt Satsi, võistkonna esindaja Indrek Käo

JK Tulevik/S-Jaani Utd ÜN: 1-Reti Talts, 4-Sandra Liir, 8-Anett Joandi, 13-Anna-Liisa Joandi, 16-Maive Jürmann (78`.25-Kairi Koort), 18-Sirli-Stella Jõgis, 23-Mari-Liis Rikkinen, 24-Kateriin Kuusk, 30-Teel Toomsalu(k), 31-Katarina Põldur (64`.14-Margret Talimaa – 90`. 99-Kristi Mägi), 37-Gerli Israel (82`.21-Katriin Kabanov)
varus: 14-Margret Talimaa, 15-Maria Soll, 21-Katriin Kabanov, 25-Kairi Koort, 99-Kristi Mägi.
Peatreener Sergei Vassiljev, treener Margus Kuusk, füsioterapeut Roger Teor,

… enne mängu

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Kodumäng, tunne on hea, anname tuld!”

Ründaja Kärt Hüdsi: „Kaks rasket mängu võõrsil oleme mänginud hästi ja saame minna hea emotsiooni pealt hooaja esimesele kodumängule. Mängud Viljandi Tulevikuga on olnud alati tasavägised ja võitluslikud. Loodan, et teeme võistkondlikult hea esituse ja oleme mängu lõppedes väljakul tehtuga rahul.”

Ühendnaiskonna peatreener Sergei Vassiljev: „Eelmisest mängus oli meil palju õppida. Nüüd on vigade parandused tehtud ning läheme uuele katsele. Kui hästi meil kodutöö tehtud on, seda näitab juba järgmine mäng.”

Mängija Sandra Liir: „Eelmisest mängust on taga suur kaotus, nüüd peame naiskonnaga ennast kokku võtma ja näitama Põlva vastu mängides milleks me tegelikult suutelised oleme.”