16.aprill Lootospark, naiste ML 2.voor

FC LOOTOS – JK TABASALU

1 : 1 (0:1)

Kohtunik:Richard Toom, abikohtunikud: Karl Markus Kiudma, Mattias Rootalu
Pealtvaatajaid: 28
Ilm: +9C, kuiv ilm, kerge tuul, väljak heas seisukorras

Väravad:
0:1 35`.Natali Sigijane
1:1 57`.Ave-Lii Laas

Hoiatused: – 17´.Mealani Lisandra Kõrran (Tabasalu)

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 3-Elina Kahar, 6-Hanna Parv(46`.2-Mae Lillo), 7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 12-Kärt Kaseorg, 14-Isabel Huma, 20-Kristin Kukli, 31-Katrin Piirimaa
varus: 2-Mae Lillo, 19-Mairit Laanesaar, 32-Ketlin Pindis
treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

JK Tabasalu: 12-Kõrran(vv), 6-Laura Jaansen, 8-Heidi Melis(68`.26-Keidy Pööra), 9-Mirell Sööt, 10-Anna-Grethe Pajuviidik, 17-Natali Sigijane(80`.22-Liis Hell), 24-Carmel Sööt, 32-Mia-Lisete Sarapik(68`.19-Sandra Pärn), 36-Anette Salei, 72-Lisete Tammeveski, 90-Marta Liisa Staalfeldt
varus: 1-Jana Tugo, 19-Sandra Pärn, 22-Liis Hell, 26-Keidy Pööra, 44-Hanna Kübard, 67-Annabel Palu
treener: Martin Tšegodajev, abitreener: Laada Terešenkova

Naiskond alustas täna Meistriliiga hooajaga. Kodusel Lootospark staadionil võeti vasti liiga uustulnud, eelmisel hooajal Esiliiga võitnud JK Tabasalu võistkond. Vastased asusid kohtumist Natali Sigijane väravast avapoolaja 35.minutil juhtima. Teist poolaega alustas kodunaiskond vahetusega. Hanna Parve asemel sai platsile Mae Lillo. 57`.minutil nurgalöögist tulnud palli suunas peaga põiklatti Kärt Kaseorg ja sealt tagasipõrganud palli lükkas peaga võrku allegrode kapten Ave-Lii Laas. Tulemusega 1:1 kohtumine ka lõppes.

enne mängu …
Kaido Kukli: Hooaja esimene mäng. Proovime korraliku stardi teha ning vähemalt punkti koju jätta.
Ave-Lii Laas: Esimene mäng kohe uue tulija vastu. Usun, et mäng tuleb päris raske, sest vastane on meie jaoks ikkagi üpris võõras. Samuti ei tea me nende mängustiili nii hästi kui mõne teise vastase oma, seega saab olema huvitav ja võitluslik mäng.

Põlva FC Lootos on Meistriliigas üks kolmest „kollasest“. Milline on naiskonna eesmärk algaval hooajal?
Olla nende seast parim !

Just sellised mõtted käib välja naiskonna esindaja ja klubi tegevjuht Indrek Käo. Niisiis tuleb parem olla mullu neljandal real lõpetanud Pärnu JK Vaprusest ja Lootose järel kuuendaks tulnud JK Viljandi Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi Ühendnaiskonnast.
Just neis ja ka Esiliigast kõrgseltskonda tõusnud JK Tabasalus näeb ka Lootose puurilukk Karina Piirimaa lähimaid konkurente. Ka peatreener Kaido-Meinhard Kukli kiikab lähimatest saginakaaslastest rääkides tabelisse. Ta lisab: “Aga sportlikus mõttes prooviks ikka kõigile peavalu tekitada!”
Kui miinimumeesmärk on jääda kõrgliigasse püsima, mis on küllaltki tavapärane tabeli lahku löömise järel alumisse punti jäävate naiskondade seas, siis muidugi rihitakse ikkagi võimalikult kõrgele. Kukli toob välja ka teise mõõtme: “Mängulises mõttes oleks super, kui igas mängus suudame ka värava lüüa.”

Mullu tegi Lootos 24 kohtumisega skoori 32 korral. Suurimaks väravakütiks naiskonna kapten Ave-Lii Laas, kes pani võrgud liigamängudes vappuma 11 korda. Kolme tabamusega jäi maha Kärt Hüdsi. Kusjuures skoori tehti ka nii pronksmedalid võtnud Tallinna JK Kalevi kui ka kulda kaitsnud Tallinna FC Flora vastu. Just neis ja ka Saku Sportingus nähaksegi tänavuse hooaja võitja materjali. “Võimalik, et Flora kaitseb tiitlit, aga ootaks pingelist konkurentsi kulla saamiseks,” jagab Kukli oma mõtteid.

Just tihedamale konkurentsile rõhub ka Piirimaa. “Minu arvates on Meistriliiga ajas muutunud sellel määral, et tiimid on tasavägisemad. Iga aastaga on tabeliseisu olnud aina huvitavam vaadata, sest punktivahed ei ole enam nii suured,” selgitab puurilukk. “Ja see annab kõikidele naiskondadele lootust tõusta iga aastaga kõrgemale kohale.”

Ka Lootosel on ette näidata korralikke hüppeid: 2020. aastal lõpetati 7. pulgal, viimased kaks hooaega on lagi tulnud vastu viiendal real. Kusjuures punktisumma olnud mõlemal korral sama – 32. “Hooaeg on pikk: palju sõltub ju sellest, kas sul on mängijad terved ja milline on võistkonnasisene konkurents ja tase,” lõpetab Kukli oma varasema mõttelõnga.

Rääkides just võistkonnasisesest konkurentsist ja Lootose toimetamistest, siis algselt anti üles ka duubelnaiskond, kellega oleks saanud mängijad vastavalt vajadusele liigutada. Selle plaani eluiga lõppes aga üsna pea. “Võtsime võistkonna maha, sest seda ei toetanud meie naiste jalgpalli tänane mudel,” selgitab Käo. Niisiis jätkab naiskonna kõrval rahvaliigas mängiv Lootose Vutid, kuhu on kogunenud oma karjääri lõpetanud või pausile pannud mängijad.

Tänastest tegijatest soovitab Käo algaval hooajal silma peal hoida just Kati-Karoli Sillal ja Kärt Hüdsil. Ära ei tasu unustada ka juba varasemaid tugitalasid. “Ave- Lii on tõesti väga hea mängija ja meile paljudele eeskujuks püüelda veel rohkem paremuse poole,” iseloomustab Piirimaa, kes teenis mullu kõige enam mängiminuteid. Talle järgnesid Kristin Kukli, Karmen Piirimaa, Laas ja Hüdsi.
Kusjuures Lootoses mängib kokku kolm Piirimaad: väravat valvav Karina ning kaitseliinis müttavad Katrin ja Karmen. Mitmeid aastaid tagasi pallis ka vanem õde Kätlin. Niisiis saabki koguni väita, et tänavu üles antud mängijatest pea 18% on Piirimaad. Ühe võrra vähemuses on õed Ita ja Mae Lillo. Sealjuures ongi ehk Lootose naistel justkui väike eelis, sest kui platsil müttavad üheskoos õed ja muidu samas kandis üles kasvanud pallurid, siis on ühtsustunne kergem tekkima.
“Naiskond on kokkuhoidev. Oleme meeskond, kes üksteist toetab,” on Piirimaa oma sõnades kindel. Ta jätkab: “Mäletan kui Jarmo Matikainen [naiste koondise endine peatreener – L. J.] ütles, et meie tiimi teeb eriliseks see, et kui midagi läheb mängus halvasti, siis me ei sõima üksteist, vaid anname nõu, kuidas paremini saaks, ja motiveerime üksteist edasi mängima!”

Laura Jaansen (Soccernet.ee)

 

 Põlva FC Lootos
 Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli
 Abitreener: Indrek Käo
 Füsioterapeut: Margret Help
 Kapten: Ave-Lii Laas
Eelarve: 35 000
Koduväljak: Põlva Lootospark
Naiskonna värvid: kollane ja must
Kodulehthttps://fclootos.ee/
Esimene mäng: 16. aprillil kell 12.30 vs. JK Tabasalu (Põlva Lootospargis)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 29. mail kell 12.00 vs. Tartu JK Tammeka (Põlva Lootospargis)

Naiskonna koosseis:

Väravavaht: Karina Piirimaa.
Kaitsjad: Elina Kahar, Mairit Laanesaar, Karmen Piirimaa, Katrin Piirimaa, Ketlin Pindis, Kati-Karoli Silla.
Poolkaitsjad: Kärt Kaseorg, Kaisa Liina Keps, Kristin Kukli, Ave-Lii Laas, Ita Lillo, Mae Lillo, Indra Liz Nemvalts, Hanna Parv.
Ründajad: Isabel Huma, Kärt Hüdsi.

Hooajaeelsed mängud:

26.02. Põlva FC Lootos – JK Tabasalu (ML) 0:3
12.03. Tartu JK Tammeka (ML) – Põlva FC Lootos 2:1 (Laas)
Lisaks toimus märtsikuus ka karikavõistluste 1/8-finaal.
05.03. Põlva FC Lootos – Tallinna FC Flora II (EL) 5:0 (Mae Lillo 2, Hüdsi, Laas, Huma)

Lisa kommentaar