Kohtunik: Raiki Mänd,  abikohtunikud: Veiko Kõiv, Siim Suurmets

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 9-Karmen Piirimaa, 3-Elina Kahar, 21-Kati-Karoli Silla, 11-Anette Laureen Linnuste, 8-Ita Lillo, 7-Ave-Lii Laas(k), 20-Kristin Kukli, 4-Helene Lumi (67`.6-Hanna Parv), 10-Kärt Hüdsi,
Varus: 2-Mae Lillo, 6-Hanna Parv, 19-Kristel Kotkas, 32-Ketlin Pindis
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

FC Flora: 89-Getter Laar(vv), 2-Jessika Uleksin, 8-Helina Tarkmeel, 13-Kristina Teern, 14-Kethy Õunpuu(k)(59`.16-Jaanika Volkov), 19-Anastasia Ivanova, 20-Ariina Mürkhain, 34-Maarija Mikiver(59`.33-Kelly Rosen), 47-Kärt Mere(59`.30-Siret Räämet), 61-Getter Saar(71`.7-Valeria Liik), 77-Anastasia Dodeltseva (59`.59-Lisette Tammik)
Varus:
7-Valeria Liik, 16-Jaanika Volkov, 18-Martna Raidna, 27-Elis Soodla, 30-Siret Räämet, 33-Kelly Rosen, 59-Lisette Tammik
Peatreener:
Aleksandra Ševoldajeva, treener Ilja Monakov, füsioterapeut Maali Pruul

Kevadpühaks oli Lootosparki saabunud valitsev riigi meister Tallinna FC Flora. Hooaja alguses linnarivaalile, Tallinna Kalevile, Superkarika kaotanud florakad olid liigamängudes seni olnud võidukad. Pealinlaste mängud olid olnud väravarohked. Suureskooriliselt oli alistatud nii Lasnamäe Ajax (6:0), Ühendnaiskond (6:4) ja Tallinna Kalev (3:1). Allegrodel oli kolmest avamängust tabelis null punkti.  Enne kohtumise algust sai Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva EJL poolt Goldtime Märtsi/aprillikuu Treeneri auhinna. Omad plaanid aga oli vastaste peatreeneri õnnitlemiseks teinud ka kodunaiskonna loots Kaido-Meinhard Kukli.

Vaikne avapoolaeg
Mõlemad võistkonnad olid võrreldes viimase liigakohtumisega muutnud algkoosseise minimaalselt. Lootose poolelt pidi mängu vahele jätma eelmises kohtumises vigastada saanud Indra-Liz Nemvalts, kelle asemel alustas Helene Lumi. Tagasi algkoosseisus oli Anette Laureen Linnuste.  Vastastel oli võrreldes eelmises liigamängus Tallinna Kalevit võitnud algkoosseisuga kaks muudatust. Lisette Tammiku ja Jaanika Volkovi asemel alustasid Anastassija Dodeltseva ja Helina Tarkmeel.  Flora pani palli mängu ja Lootos alustas ründamist suunaga Lepatriinu värava poole. Kolmandal minutil tekkis hea võimalus trahvikasti joonel kapten Ave Lii Laasil, kuid kohtunik nägi Kärt Hüdsi poolt antud söödu hetkel suluseisu. Tipuründajana tegutsenud Helene Lumi asus kohe väsimatult tööle ja survestas aktiivselt Flora kaitseliini. Minut hiljem sekkus mängu esimest korda väravavaht Karina Piirimaa, kes püüdis Anastasija Ivanova poolt paremalt sooritatud pealelöögi. Vaikselt võtsid vastased siiski mängu üha enam oma kontrolli alla ja kodunaiskonnal tuli enamuses tegeleda kaitsetööga. Veerandtunnise mängu järel sai väikese vigastuse vastaste Kärt Mere, kes kohtus Helene Lumi jalgpallisaapaga, kuid suutis peale väikest tohterdamist mängu jätkata. 22.minutil püüab Karina  Mürkhaini ohtliku pealelöögi. 28.minutil tehti haiget Katrin Piirimaale, kes oli sunnitud ravitsemiseks väljaku äärde minema ja jäi sinna pikemaks. Järgmised viis minutit mängis kodunaiskond kümnekesi. Saadi kenasti hakkama, ainsa momendina suutis Teern teha kauglöögi, mis aga mööda läks. 36.minutil oli avapoolaja esimene ohtlik moment kui Teern mängis 25 meetrilt teenitud karistuslöögi lahti ja Mürkhaini tugeva pealelöögi suutis Piirimaa põlvedega tõrjuda napilt postist mööda. Järgnenud nurgalöögist midagi ei järgnenud. 40 minutil jäi rünnakule liikunud Kärt Hüdsi väljakule lebama kui põrkas kokku vastaste kaitsjaga. Flora jätkas mängimist ja Katrin Piirimaa eksis trahvikastis klaarimisega. Õnneks ei tabanud Dodeltseva palli ja Karina püüdis ohtliku pealelöögi. Poolaja lõpetuseks tegi Lootos ühe vähestest rünnakutest, aga Kristin Kukli pealelöök raamidesse ei jõudnud.

Võitluslik teine pool
Poolajal võistkonnad vahetusi ei teinud. 59.minutiks oli Flora peatreener Aleksandra Ševoldajevale lõplikult selge, et mängukäigu muutmine ilma vahetusteta ei ole täna võimalik. Tehtud nelikvahetuse tulemusena toodi platsile võistkonna ainus täisprofessionaal Lisette Tammik, lisaks talle Jaanika Volkov ja  vigastuspausilt naasvad Siret Räämet ja Kelly Rosen, kellele tegid ruumi Õunpuu, Mere, Mikiver ja Dodeltseva. Mängutempo tõusis koheselt mitu kraadi. 67.minutil tegi esimese ja ainsa vahetuse ka kodunaiskond. Helene Lumi asemel tuli mängu Hanna Parv. 72.minutil tegi Flora viimase vahetuse. Liik sisse Saar välja. 74.minutil teenisid külalised karistuslöögi 25 meetrilt. Tsenderdusele sai pea vahele Kukli, kelle peast pall Tammiku jalale maandus. Järgnenud löögi tõrjus Karina, aga Uleksin sai pea vahele, lüües nahkkera täpselt Karina käte vahele tagasi. Viimane veerandtund kulges valitsevate meistrite tõsise turmtule all, kus sisuliselt iga mänguminuti lõpetas pealelöök Lootose väravale. Allegrod olid aga värava ette parkinud kahekorruselise (Soccerneti kommentaatorite väljend) bussi ja likvideerisid kõik ohud edukalt. Kohtunik Raiki Mänd lisas mängule kolm minutit, mis aga midagi ei muutnud ja lõpuvile kõlades oli teoks saanud uskumatu – Lootos oli lõpetanud üheksamängulise kaotuste seeria Flora vastu, teenides ühtlasi liigatabelisse esimese punkti. Võistkonna ründaja – Kärt Hüdsi mängueelses intervjuus välja öeldud soovid, teenida tabelisse punktid ja teha hingestatud esitus said täidetud kuhjaga ja rohkemgi veel.

Mängu saab järele vaadata Soccernet TV kanalilt

Naiskonna järgmiseks mänguks on Lõuna-Eesti derby, 8.mail, kui Sepa jalgpallikeskuses kohtutakse vana rivaali – Tartu JK Tammekaga, kes täna pidi Viljandis vastu võtma 0:1 kaotuse ühendnaiskonnalt. Tabeli tippu tõusis Saku Sporting, kes alistas 4:1 Lasnamäe Ajaxi. Neljandas täna mängitud kohtumises oli Tallinna Kalev tulemusega 3:2 parem Pärnu Vaprusest.

enne mängu …

Treener Kaido Kukli: Mäng valitseva meistriga. Eelnevatel mängudel on Flora meist suurelt üle olnud. Loodame neile tasemelt järele jõuda.

Ründaja Kärt Hüdsi (pildil): Uus mäng ja uus võimalus punktiarve avada. Lähme võistkonnaga hingestatult ja võitluslikult peale ja teeme kõik, et mängu lõppedes jääksime enda sooritusega platsil rahule.