0:2 16`. Anastasija-Grazyna Shcherbachenia

Hoiatused: 15`.Karmen Piirimaa(Lootos) – 63`.Maarja Virula(Vaprus)

FC Lootos:  1-Helene Lumi, 17-Marianne Veberson(90`.14-Lisethe Lanno), 9-Karmen Piirimaa, 5-Keidi Käis, 12-Keitlyn Metsmaa, 15-Aiki Suits, 7-Ave-Lii Laas(k), 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts, 8-Ita Lillo, 10-Kärt Hüdsi
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Margret Help

Pärnu Vaprus: 1-Jaanika Järve, 3-Merle Viidebaum(46`.7-Merike Mangusson), 4-Kaja Jaakson(46`.10-Eneli Kutter), 8-Marve Bessmertnõi, 9-Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, 11-Maarja Virula(k), 14-Laura Usta, 16-Melissa Mägisalu(76`.38-Liisa Kalista Sapas), 17-Kristel Lepik(80`.37-Laura Voll), 18-Ene Midenbritt, 22-Kristina Bannikova (86`.25-Ragne Gromov)
varus: 7-Merike Mangusson, 10-Eneli Kutter, 25-Ragne Gromov, 26-Kelly-Ly Tomingas, 37-Laura Voll, 38-Liisa Kalista Sapas
Treener: Ruslan Mironov, füsioterapeut: Leila Ilisson

Soccernet.ee otsepildis näitas sel nädalal tabelinaabrite Põlva Lootose ja Pärnu Vapruse heitlust. Naiskondade esimene omavaheline kohtumine juuni alguses Pärnus lõppes väravateta viigiga. Tabelis hoidsid klubid enne mängu järjestikusi kohti: Lootos 13 punktiga neljandal positsioonil ja Vaprus kohe nende selja taga 11 punktiga.

Nagu nädal tagasi, tabas ka täna naiskonda šokk juba enne kohtumise algust. Ootamatult oli haigestunud väravavaht Birgit Rammo. Kindad tuli kätte tõmmata viimati noorteklassis väravasuul seisnud Helene Lumil. Kohtumisest pidid erinevatel põhjustel eemale jääma ka Kati-Karoli Silla, Imbi Hoop ja Anette Laureen Linnuste. Jätkuvalt on pikal vigastuspausil Lisanne Tamm, mis kõik kokku tähendas, et varumängijate pingil võttis peatreener Kaido-Meinhard Kukli kõrval istet ainukesena Lisethe Lanno.

Vastased alustasid kohtumist maruliselt ja kuuendal minutil tegi pärnakate mängiv treener Kristina Bannikova seda, mis Pärnus tegemata jäi – viis oma võistkonna 1:0 juhtima. Kümme minutit hiljem fikseeris kohtunik Marko Liiva käega mängu Karmen Piirimaa poolt ja Valgevene aasta 2019 naisjalgpallur Anastasija-Grazyna Shcherbachenia suurendas edunumrid 0:2 peale. Aga ainult minut püsis skoor tablool. Allegrod mängisid palli keskelt lahti, kust see Aiki Suitsu kaudu trahvikasti Kärt Hüdsi jalale jõudis, kes selle omakorda keskele Ita Lillole söötis. Ita löök ei olnud väga tugev, aga see eest täpselt posti kõrvale ja tabloole tulid numbrid 1:2. Edasi möödus mäng ühe värava alt teise alla, mõlemapoolsete rünnakutena. Lootose väravas tundis ennast järjest kindlamalt Helene Lumi, kes mitmel korral naiskonda päästma pidi. Skoori siiski ei tehtud ja seisul 1:2 siirdusid võistkonnad poolajapausile.

Teist poolaega alustasid vastased kahe vahetusega. Merle Viidebaum ja Kaja Jaakson välja. Marike Mangusson ja eks-allegro Eneli Kutter nende asemele. Lootose mängupilt oli võrrldes avapoolajaga oluliselt parem ja palli kontrolliti rohkem. Väravani aga ei jõutud. Kristin Kukli karistuslöök 30 meetrilt oli ainsaks ohtlikuks omendiks kui mängitud oli teisest poolajast veerand tundi. 64.minutil teenis kollase kaardi Maarja Virula, kes ilmselgelt jäi hiljaks Aiki Suitsu takistamise eest. 76.minutil Pärnult kolmas vahetus. Mägisalu välja, Sapas sisse. Aktiivselt tegutsenud Shcherbachenia rünnakud nullib suurepäraste tõrjetega Helene Lumi. 80 minutil vahetus Pärnult Voll sisse, Lepik välja ja 86 ka viies vahetus. Gromov sisse, Bannikova välja. Lootoset vahetus 90 minutil Lisethe Lanno asendab Marianne Vebersoni.  90+1 minutil ei suudeta trahvikastist palli korralikult välja toimetada ja Laura Usta pealelöök lendab rikošetist väravasse, kohtumise lõppseisuks 1:3.

Mängu saab järele vaadata Soccernet TV kanalilt

Järgmine mäng on naiskonnal juba nädala pärast kui Viljandis kohtutakse sealse JK Tulevik/SuureJaani Ühendnaiskonnaga.

enne mängu:

Peatreener Kaido Kukli: „Pärnu Rannastaadionil me kaotasime 2 või võitsime 1 punkti. Sama vist ka Vaprusel. Kas Lootospargis leiame need 2 punkti üles või leiab hoopis Vaprus? Võimalik, et jagame ka sel korral punktid.”

Mängija Keitlyn Metsmaa: „Tuleb raske mäng, aga proovime võistkondlikult hästi mängida.”