FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 4-Merili Tamm, 15-Astrid Erik, 25-Getter Lepp(78`.28-Keiju Planken), 2-Kirta Talgre(k)(85`.12-Keitlyn Metsmaa), 20-Kristin Kukli, 10-Liisi-Anete Mark(85`.24-Katariina Kinnunen), 11-Kristel Kotkas, 7-Ave-Lii Laas, 6-Sandra London

varus: 24-Katariina Kinnunen, 12-Keitlyn Metsmaa, 28-Keiju Planken
Treener: Kaido Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

JK Tallinna Kalev: 1-Diana Demidova, 18-Sabina Ahmedova, 4-Maria Orav, 23-Kaidi Veemees, 3-Johanna Marie Link(46`.12-Mirell Soasepp), 11-Kätlin Hein, 8-Merlyn Mletsin, 6-Karolina Perv(72`.17-Kätlin Ojapõld), 5-Emma Treiberg(85`.14-Karina Kork), 16-Anett Kadastu, 7-Eret Viidakas(81`.10-Birgit Albert)

varus: 17-Kätlin Ojapõld, 14-Karina Kork, 10-Birgit Albert, 12-Mirell Soasepp
Treener: Allan Soomets, füsioterapeut: Maianžely Uutar

Naiskonnad asusid tabelis tihedalt teineteise järel, kui Kalev paiknes 8 punktiga kuuendal kohal ning Lootos oli kogunud kuus punkti, mis andis seitsmenda koha. Seega võivad omavahelises kohtumises jagatud punktid olla vägagi olulised. Lootose peatreener Kaido Kukli arvas enne kohtumist järgmist: „Tallinna Kalevi käest oleme saanud sellel hooajal kaks kindlat kaotust. Proovime koduväljaku toel kolmanda mängu positiivselt lõpetada.” Poolkaitsja Keitlyn Metsmaa: „Mäng SK 10 vastu õnnestus meil päris hästi ja usun, et see andis meie mängijatele juurde enesekindlust ka mänguks Tallinna Kaleviga.”
Enne kohtumise algust andis klubi president Indrek Käo võistkonna eks-kaptenile Kristel Kotkasele üle meene, millel kirjas 150 mängu naiskonna eest. Ümmargune daatum täitus Kristelil 4:1 võidumängus SK10 Premiumiga. Palju õnne Kristelile !
Kristel150_1

Allegrod alustasid kohtumist enesekindlalt. Võrreldes eelmise kohtumisega oli platsil üks muudatus. Hanna Rästa asemel kuulus algkoosseisu nooruke Getter Lepp. Vastased valdasid küll rohkem palli, kuid esialgu sellega midagi ohtlikku korda saata ei suudetud. Mängu edenedes hammustasid pealinlased läbi allegrode kõige nõrgema positsiooni, mida olude sunnil mängis kogenematu Getter Lepp ja mitmel puhul pidi keskkaitses mänginud Astrid Erik oma nooremale kolleegile appi tõttama. Mängitud oli pisut üle poole tunni, kui Sandra London võitis palli liiga julgelt mänginud vastaste äärekaitselt ning spurtis ennast Kalevi väravavahiga silmitsi. 10 meetrilt tehtud pealelöök oli täpne ja tabloole ilmus seisuks 1:0. Allegrod hoidsid initsiatiivi. Keskväljal näitas suurepärast mängu Kristin Kuki, keda täna jagus igale poole. Tema oli ka see, kelle söödust teenis Ave-Lii Laas 37. minutil nurgalöögi, mille Ave-Lii ise täpselt värava all passiva Sandra jalale riputas. Paraku ei tabanud meie esisnaiper seekord palli ja seis jäi muutmatuks. Tundus juba, et poolajale minnaksegi seisul 1:0, kui kaks minutit enne vaheajavilet lubati vastastel vasakult äärelt teha ohtlik tsenderdus trahvikasti, kus oli unustatud vabaks Emma Treiberg, kes viielt meetrilt seisu viigistas.

Teist poolaega alustas Kalev vahetusega. Johanna Marie Linki asendas Mirell Soasepp. Platsil arenes üsna võrdne mäng. Kalev valdas küll rohkem palli ja nende rünnakud olid ohtlikumad, kuid allegrod seisid kaitses kindlalt. Kuni 67.minutil tekitati täiesti tühjast kohast endale nurgalöök, mille ajal jäeti täiesti vabaks Karoliina Perv, kelle pealööki proovis tõrjuda Astrid Erik. Paraku ebaõnnestunult, lüües palli oma väravasse. Lootos asus maruliselt püüdma viigiväravat ning head võimalused avanesid Sandra Londonile ja Ave-Lii Laasile, kuid Kalevi väravavaht suutis pallid tõrjuda. Vastased tegid vahetuse ning teenisid kollase kaardi, kuid Lootos hoidis hästi survet, teenides 76. minutil järjekordse nurgalöögi. Treener Kukli saatis trahvikasti ka mõlemad keskkaitsjad ning taha jäid vaid nooruke Getter Lepp ja Katrin Piirimaa. Kirta Talgre nurgalöök leidis Sandra Londoni, kelle pealöök tabas latti ja sealt alla väravajoonele põrganud palli peale läks suures võitluseks. Vastased suutsid palli siiski klaarida ja täpselt keskväljal passinud Treibergi jalale, kes jooksis üle kaitsesse jäetud mängijad ning lõi väravasse taganenud Karina Piirimaale püüdmatult palli esimesse nurka. 1:3 võttis mängust pinge ning edasi vahetasid mõlemad naiskonnad. Getter Leppa asemel pääses platsile Keiju Planken, vastastel asendas Eret Viidakat Birgit Albert. Viis minutit enne lõppu tehti veel vahetusi. Lootose poolelt pääsesid Liisi-Anete Marki ja Kirta Talgre aasemel mängu Katariina Kinnunen ja Keitlyn Metsmaa, kalevlastel asendas Karina Kork väravalööja Treibergi.
Tulemus 1:3 tabelisse küll punkte ei lisanud, kuid mängupilt oli oluliselt lootustandvam kui kevadistes kohtumistes ja kui järgmistes mängudes suudetakse vältida oma vigu, peaks ka tabelisse punkte juurde tulema.

NaiskondvsKalev_1

Järgmine mäng on naiskonnal 2.augustil, kui Sepa jalgpallikeskuses kohtutakse mitu korda edasi lükatud mängus piirkonnarivaali JK Tammekaga. Kohtumine algab kell 20.30.