FC Lootos: 1- Karina Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 4-Merili Tamm, 5-Keidi Käis, 11-Kristel Kotkas, 20-Kristin Kukli, 10-Liisi-Anete Mark, 15-Astrid Erik, 6-Sandra London(90+2`.28-Keiju Planken), 7-Ave-Lii Laas, 13-Hanna Rästa (84`.2-Kirta Talgre)
varus: 2-Kirta Talgre, 12-Keitlyn Metsmaa, 25-Getter Lepp, 28-Keiju Planken
treener: Kaido Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi.

JK Tammeka: 13-Laura Pau, 18-Liis Ott, 5-Rahel Repkin (63`.15-Reti Mänd), 10-Kädri-Lii Ootsing, 2-Criselle Tennosaar(80`.3-Maria Ivanova), 25-Tuuli Tasa, 7-Sirje Roops, 8-Kaisa Kamenik, 11-Maarja Saulep, 19-Anete Treier, 23-Marian Jaarman (63`.9-Renate-Ly Mehevets)
varus: 3-Maria Ivanova, 9-Renate-Ly Mehevets, 15-Reti Mänd
treener: Maiko Tamme, füsioterapeut Maria Sootak

Vihmamärjal ja ehitusjärgus Lootospark staadionil etendati laupäeva õhtul suurepärane vaatemäng neile, ligi kolmekümnele pealtvaatajale, kes olid ennast soojast toast pidanud vaevaks välja vedada.
Alati kirglik Lõuna-Eesti derby , Lootose ja Tammeka vahel, sai järjekordse peatüki.
Kui hooaja alguses, üle kolme aastase vaheaja, Meistriliigasse naasnud allegrod kevadistes voorudes sageli õpipoisi rolli pidid etendama, siis hooaja edenedes on kenasti kohanetud ja järjest rohkem suudetakse vastastega võrdset tempot pidada.
Täna tehti seda algusminutitest alates ning nimekamad vastased jäid agressiivsete ja mänguks keskendunud allegrode vastu mitmel korral hätta.
Võrdse mängu esimest väravat tuli oodata ligi paarkümmend minutit. Siis viis Ave-Lii Laasi hea sööt tartlannade uue puuriluku – Laura Pau vastu Hanna Rästa ning nooruke ründaja lõi oma debüüthooaja teise värava. Pooltunnise mängu järel andis Hanna hea söödu Ave-Liile, kes “nastjamorkovkinlikult” palli 30 meetrilt Tammeka väravasse keerutas.
2:0 oli kindlasti tulemus, mille järgi tartlannad ei tulnud, ning üsna aktiivselt otsiti võimalust skoori avamiseks. Hoolimata mitmest ohtlikust nurga ja karistuslöögist seda siiski ei juhtunud ja poolajale siirduti Lootose eduseisul.

Teist poolaega alustasid võistkonnad vahetusi tegemata. Vihmasadu, mis esimesel kolmveerandtunnil oli olnud veel enam-vähem talutav, muutus järjest tugevamaks ning nõudis mängijatelt kõva eneseületamist. Kohe poolaja alguses oli kodunaiskonnal hea võimalus edunumbreid veelgi kasvatada, ent seekord jäi olukorras võitjaks Tammeka väravavaht. Mäng kulges vahelduva eduga ja tunni möödudes tegid külalised topelt vahetuse. Lahkusid Repkin ja Jaarman ning sisse tulid Mehevets ja Mänd. Midagi olulist ei muutnud ja varsti tegi Tammeka ka kolmanda vahetuse. Eks allegro- Criselle Tennosaare asemel tuli mängu Maria Ivanova. Lootos seisis kenasti ning ainsa muudatusena tõi treener Kukli Hanna Rästa asemel kümme minutit enne lõppu väljakule Kirta Talgre. Poolaja kõige ärevam moment oli kaks minutit enne kohtumise lõppu kui Lootose väravavaht libeda palli püüdmisel selle peost pudistas. Õnneks koristas Kristel Kotkas nahkkera sisuliselt väravajoonelt. Lootos plaanist mängu lõpus veel vahetust, kuid enne kui Sandra Londonit asendanud Keiju Planken palli sai puutuda, kuulutas kohtunik Danel Udu mängu lõppenuks.

Võit tõstis allegrod esimest korda tabeli eelviimaselt realt ülespoole. Järgmine kohtumine ootab naiskonda ees juba nädala pärast kui Tallinnas mängitakse Noortekoondisega, kes täna avas Tallinna Kalevi vastu väravaarve. 6.septembril mängitakse Sakus kohaliku Sportinguga karikasarjas järgmisesse ringi pääsemise nimel.

Mängu eelselt:

Lootos – Tammeka eelmine omavaheline mäng, Sepa jalgpallikeskuses, kulges tasavägiselt ja lõppes 0:0 viigiga.

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Algab võitlus liigasse püsimajäämise nimel. Iga mäng on väga oluline.”

Mängija Kristel Kotkas: „Kindlasti tuleb raske võitlus, kuu aega tagasi mängisime viiki, seekord peame looma võimalusi ning need ka realiseerima. Kõik on tahtmist täis ja liigasse püsima jäämise eest väljas!”

Tammeka peatreener Maiko Tamme: „Viimasest omavahelisest mängust tegime naiskonnaga kiire ülevaate video vaatamise näol ja tehes korrektuure oma mängus, lähme kindlasti 3 punkti võtma ja edu Põlva ees suurendama.”

Mängija Kädri-Li Ootsing: „Meie eesmärgiks on parandada väravavõimaluste realiseerimist ning loomulikult 3 punkti kojutoomine.”