Kohtunik: Veiko Meitern abikohtunikud: Ahti Lepp, Kaupo Kaskla

Ilm: +17C, alates esimese poolaja lõpust lausvihm

Hoiatused:   – 31`Merly Käblik, 34`.Samanta Uueda (mõlemad Tammeka)

FC Lootos: 1-Birgit Rammo, 15-Aiki Suits, 9-Karmen Piirimaa, 5-Keidi Käis, 21-Kati-Karoli Silla(85`.12-Keitlyn Metsmaa), 8-Ita Lillo, 7-Ave-Lii Laas(k), 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts, 10-Kärt Hüdsi (85`.11-Anette Laureen Linnuste), 4-Helene Lumi (90+1`.17-Marianne Veberson)
varus: 11-Anette Laureen Linnuste, 12-Keitlyn Metsmaa, 13-Imbi Hoop, 17-Marianne Veberson
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeudid Margret Help, Kärt Satsi

JK Tammeka: 12-Maria Sootak, 3-Carmen Kaidi Jõeleht, 4-Karoliine Maria Pihlapuu(85`.23-Anna Maria Mets), 5-Rahel Repkin, 7-Eva-Maria Niit(71`.21-Grenelin Herlis Raud), 9-Renate-Ly Mehevets, 10-Merly Käblik(85`.18-Hanna Karoliina Kalle), 13-Tuuli Tasa, 16-Jaanika Piibar(46`.33-Hanna Rästa), 17-Kreete Õun , 19-Samanta Uueda(46`.8-Kaisa Kamenik)
varus: 8-Kaisa Kamenik, 11-Wanda Prost, 18-Hanna Karoliina Kalle, 21-Grenelin Herlis Raud, 23-Anna Maria Mets, 33-Hanna Rästa
Treener: Sirje Roops, abitreener Kristel Vidaja, arst: Liis Ott

Naiskond lõpetas kevadringi mängud Lootospargis, kui derbykohtumiseks oli külla sõitnud Tartu JK Tammeka. Naiskonnad olid enne tänast omavahel varasemalt kohtunud 28. korral. Allegrode kontol oli 14 võitu, Tammekal üheksa  ja viiel korral oli Lõuna-Eesti derby lõppenud viigiga.

Täna sai Lootos juurde 15. võidu. Kui eelmisest mängust Nõmme Kalju vastu jäi kripeldama vähene resultatiivsus, siis täna asuti vastaste väravat kimbutama avavilest alates. Kohtumise 7.minutil andis Indra-Liz Nemvalts hea söödu kapten Ave-Lii Laasile, kes selle 25 meetrilt otse ristnurka pommitas, seisuks 1:0. Seitse minutit hiljem viis Kristin Kukli sööt heale löögipositsioonile Kärt Hüdsi, kes tänas ja palli kindlalt tagumise posti äärde lükkas, seisuks 2:0. Ilmselgelt ei olnud see skoor, mille järgi küalised olid tulnud, mistõttu muudeti mänguvormatsiooni ja asuti Lootosele korralikult pressi tegema. Tulemust see ei andnud, kuna kaitseliin eesotsas Keidi Käisi ja Karmen Piirimaaga ei eksinud. Äärtel said oma mängijatega kenasti hakkama nooruke Kati-Karoli Silla ja Aiki Suits. Pooletunnise mängu järel vastaste hoog rauges, allegrod korjasid mängu maast ülesse ja asusid taas ise ründama. Vastastel ei jäänud üle muud kui seda takistada vigade hinnaga, mis tähendas, et lühikese aja jooksul said kollase hoiatuskaardi Merly Käblik ja Samanta Uueda. Lootos teenis paarist kohast karistuslöögi, kuid üsna kaugelt ja väravale ohtlikuks need löögid ei saanud. Seisul 2:0 siirdusid võistkonnad vaheajale.

Mängu vaheajal andis klubi juhatuse liige Annika Aust üle nimelised kruusid mängu vaatamas olnud naiskonna legendidele ja 100+ klubi liikmetele Mari Abel`ile ( 133 mängu/51 väravat) ja Sandra London`ile (169 mängu, 102 väravat). Tänati ka Lootospargi muru vahetuseks annetuse teinud inimesi.

Teist poolaega alustasid vastased topeltvahetusega. Lahkusid Uueda ja Piibar, kelle asemel tulid mängu Kamenik ja Lootosest noorteklassis tuule tiibadesse saanud Hanna Rästa. Mängupilt palju ei muutunud ja rünnakud kulgesid ühe värava alt teise alla. Kui vastastel häid väravavõimalusi nappis, siis Lootose poolelt olid skoori kasvatamisele lähedal nii Kristin Kukli, Helene Lumi kui ka Kärt Hüdsi. Tammeka väravavaht Maria Sootakil tuli kõvasti tööd teha, et kaotusseis suuremaks ei kasvaks. Lootose väravas tegi omakorda häid tõrjeid nädala sees U19 koondistki esindanud Birgit Rammo. 71.minutil vahetas Tammeka. Välja Niit, sisse Grenelin Herlis Raud. Vastased valdasid palli enam, kuid Lootos nõelas teravalt kontratega, paraku reliseerimine on veel kaugel tippvormist. Paar karistus- ja nurgalööki olid üsna ohtlikud mõlemalt poolt, kuid teise poolaja märksõnaks oli vihm, mis palli põrkele ja kiirusele uued mõõtmed andis. 85.minutil toimus massivahetus. Tammekal lahkusid mängust Käblik ja Pihlapuu, kelle asemel said platsile Kalle ja Mets. Lootosel pääsesid puhkama Silla ja väravaautor Kärt Hüdsi, keda asendasid Keitlyn Metsmaa ja Anette Laureen Linnuste. Esimesel lisaminutil tuli Helene Lumi asemel mängu Marianne Veberson ja neljandal lisaminutil vilistas kohtunik Meitern kohtumise lõppenuks.

Kapten Ave-Lii Laas “Täna oli tõesti parem mäng kui nädal tagasi Nõmme Kalju vastu. Värava puhul tuli Indra käest sööt nii hästi jala peale, et sain teha liikumise ja tulistada ja läkski täpselt ristnurka. Ilus värav oli “.

Treener Kaido Kukli poolt enne mängu antud lubadus: ” … proovime Tammeka naiskonnal mängimise raskeks teha” sai täidetud kahekordselt ja võit tõstis allegrod avaringi lõpuks kolmandale tabelireale  – FC Flora ja Saku Sportingu järele ning JK Tallinna Kalevi ja Pärnu Vapruse ette.

Järgmine mäng seisab naiskonnal ees nädala pärast. 1.augustil võetakse Lootospargis vastu Saku Sporting. Kohtumine algab kell 14, staadioniväravad avatakse alates 13:00

enne mängu …

Peatreener Kaido Kukli: Kahjuks oleme ainuke naiskond Kagu-Eestis, kes proovib Tammeka naiskonnal mängimise raskeks teha. Tammekal on punkte vaja ja seega tuleb kiire ning võitluslik mäng.

Kaitsja Karmen Piirimaa: Tammeka vastu minnes ei saagi muud öelda, kui et läheme lahingusse, kust kerget võitu pole oodata. Aga kui teeme hea mängu, siis pole võit kaugel.

JK Tammeka abitreener Kristel Vidaja: “Peame hakkama ennast kehtestama ka palliga mängides ja jääma rahulikuks rünnakute lõpetamistel. Oleme valmis, et kolm punkti koju tuua.”

Mängija: Anna Maria Mets: “Oodata on väga rasket ja võitluslikku mängu, kuid usun, et naiskond on lõunamaa derbiks maksimaalselt valmis ning astume lahingusse võidu eesmärgiga.”