Naiste Meistriliiga 2.voor ,  6. juuni kell 14.00, Pärnu Rannastaadion

Pärnu JK Vaprus – Põlva FC Lootos

0 : 0 (0:0)

Kohtunik: Rain Tölpus, abikohtunikud: Kert Pulst, Priit Alekask

Hoiatus: 74`. Aiki Suits (Lootos)

75`. – Kristiina Bannikova ei realiseerinud penaltit

Pärnu Vaprus: 15-Kadi Meressaar(vv), 5-Marie Saar, 8-Marve Bessmertnõi, 9-Anastasija-Grazyna Shcherbachenia, 11-Maarja Virula(k), 14-Laura Usta, 16-Melissa Mägisalu, 17-Kristel Lepik(63`.13-Liisa Usta), 18-Ene Midenbritt, 22-Kristina Bannikova, 38-Liisa Kalista Sapas (46`.3-Merle Viidebaum)
Varus:  1-Jaanika Järve, 3-Merle Viidebaum, 4-Kaja Jaakson, 13-Liisa Usta, 25-Ragne Gromov, 26-Kelly-Ly Tomingas, 37-Laura Voll. Treener Ruslan Mironov.

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 7-Ave-Lii Laas(k), 10-Kärt Hüdsi, 20-Kristin Kukli, 5-Keidi Käis, 8-Ita Lillo, 4-Helene Lumi,  11-Anette Laureen Linnuste(78`. 6-Kati-Karoli Silla), 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 15-Aiki Suits.
Varus: 6-Kati-Karoli Silla, 12-Keitlyn Metsmaa, 17-Marianne Veberson, 21-Indra Liz Nemvalts.  Treener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help.

Naiskond jätkas Meistriliigat järjekordse välismänguga. Teises voorus kohtuti Pärnu Rannastaadionil Pärnu Vaprusega, kes veel eelmisel hooajal mängis Teises liigas koos Lootose duubliga. Liigareformi tulemusena leidsid pärnakad ennast ühtäkki Meistriliigast ja nüüd tuleb neil tõestada, et see ei toimunud juhuslikult. Kaks hooaega tagasi Rahvaliigas pallinud Vaprus on oma koosseisu värvanud Valgevene koondise kapteni ja 2019 aasta parima naisjalgpalluri Shcherbachenia, kellele on platsil tuge pakkumas eelmisel hooajal Itaalia klubis Napoli profileiba maitsnud mängiv treener Kristina Bannikova ning eks allegro Eneli Kutter.

Naiskond läks mängule suuresti sama koosseisuga , millega alistati avavoorus Saku Sporting. Treener Kukli oli algkoosseisus teinud kaks vahetust: Kati-Karoli Silla asemel alustas vasakkaitses Aiki Suits ja Indra-Liz Nemvaltsi asemel poolkaitses Anette Laureen Linnuste. Vigastuste tõttu jäid kohtumisest eemale Lisanne Tamm ja Lisethe Lanno. Avamänguga FC Flora vastu võrrelduna oli kodunaiskond teinud algkoosseisus neli muudatust. Koosseisust puudus ka karikamängus Tallinna Kalevi vastu raskelt kätt vigastanud eks-allegro Eneli Kutter. Favoriidikoorem loovutati lahkelt võõrustajatele, kuid väljakul kulges mäng siiski võrdselt. Esimesel poolajal oli mõnevõrra domineerivam Vaprus, kuid taaskord mängis hea mängu allegrode kaitseliin ning U19 noortekoondist esindav Karmen Piirimaa nullis ära Valgevene rahvuskoondislase Anastasija-Grazyna Shcherbachenia üritused.

Teisel poolajal vastased väsisid ja Lootosel õnnestus mitu head rünnakut, mis küll väravat ei toonud. 74.minutil tegi kummalise otsuse mängu kohtunik Tölpus, kes otsustas võõrustajate kasuks määrata penalti olukorrast, mida peatreener Kaido Kukli kirjeldas kui “täitsa tühja koha pealt”. Õnneks parandas kohtuniku “vea” Karina Piirimaa, kes püüdis Kristiina Bannikova löögi. Ainus vahetuse Lootose poolelt oli Anette Laureen Linnuste asemel Kati-Karoli Silla mängu tulek 78.minutil.

“Oli hea mäng, mis ei jää alla Sakuga mängitule. Mõlema võistkonna mängustiilid olid sarnased ja palju olukordi tekkis kontrarünnakute tulemusel. Siiski mängisime seekord palliga rohkem ja ka olukordi suutsime tekitada rohkem kui Saku vastu. Karina tegi väravas taas väga hea mängu ja aimas penaltilöögi suuna kenasti ära. Punkt Pärnust on samahea kui kolm ” lisas treener Kaido Kukli mängu kommentaariks. Mängu jälginud, eks-allegro Eneli Kutter lisas ainult ühe sõna “napikas”.

Mängu eredamaid hetki näeb JK Vapruse kodulehelt

Enne mängu

Pärnu Vapruse naiskonda ootab nädala jooksul ees kolmas kohtumine. Meistriliiga avavoorus suudeti tiitlikaitsja Flora vastu värav puhas hoida 70. minutini. Kolmapäeval peetud karikavõistluste veerandfinaalis anti tuline lahing Tallinna Kalevile, kui kaotus tuli vastu võtta alles penaltiseerias. Põlva Lootos tegi hooajale hea alguse, kui 2:0 alistati möödunud hooajal mitu kohta eespool lõpetanud Saku Sporting.

Vapruse peatreener Kristina Bannikova: „Hooaeg on alanud tormiliselt ja 7 päeva jooksul mängime kolmandat korda. Võtame kaasa eelmiste mängude õppetunnid ja keskendume mängu lõpuni oma ülesannetele.”

Mängija Ene Midenbritt: „Viimasel nädalal on kaks kõva lahingut selja taga. Hinnaalandust ei anna ka järgmistele vastastele. Proovime Põlva elu kodus võimalikult raskeks teha ning väljuda kohtumisest positiivse emotsiooniga.”

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Pärnus pole meil kunagi kerge mängida olnud. Vaprusel on palju kogenud mängijaid ja nad on kaks väga head mängu juba teinud. Punkt Pärnust oleks suurepärane.”

Mängija Kristin Kukli: „Mäng Pärnu Vaprusega ei tule kerge. Ma loodan, et kõik meie mängijad annavad väljakul enda parima. Samamoodi nagu mängus Saku Sportingu vastu.”