11.mai kell 17, Saku kunstmuruväljak

Saku Sporting – Põlva FC Lootos

4 : 1 (2:1)

Kohtunik: Gunnar Nuuma, abikohtunikud: Sergei Nagovitsõn ja Dmitri Gabenko

Väravad:

1:0 3. Kaire Palmaru

2:0 25.Grete Daut

2:1 35. Kristiina Mihhailova (ov)

3:1 59.Kaire Palmaru

4:1 76.Crystal King

Saku Sporting:

FC Lootos: 1-Katrin Õun, 12-Keitlyn Metsmaa, 18-Kätlin Vassil, 9-Karmen Piirimaa(84. 27-Liisa Lepasaar), 25-Getter Lepp, 24-Katariina Kinnunen (58. 6-Lisanne Tamm), 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts, 8-Ita Lillo, 7-Ave-Lii Laas, 10-Kärt Hüdsi

varus: 5-Sandra Haidak, 6-Lisanne Tamm, 27-Liisa Lepasaar. Treener Kaido Kukli

Naiskond mängis laupäeval viienda vooru kohtumise Sakus, sealse Sportinguga. Vastaste näol on tegemist noore ja perspektiivika võistkonnaga,  keda juhendamas ambitsioonikas treener ja toeks paar kogemustega koondislast. Allegrod on hetkel üsna nukras seisus, kuna võistkonda on tabanud enneolematu ja tõsiste vigastuste laine. Pikaks ajaks on vigastustega rivist väljas Katrin Piirimaa ja Anette Laureen Linnuste. Traumast on taastumas Astrid Erik ja kõige tipuks jäi viirushaigusesse võistkonna esiväravavaht Karina Piirimaa. See tähendas, et treener Kaido Kukli pidi mänguks kaasama lausa neli duubelvõistkonna mängijat, nende seas kolmanda väravavahi Katrin Õuna. Kaitseliini keskmiseks vanuseks kujunes 17 aastat … ja kokkuvõttes paistis see ka mängupildis välja.

Vastased asusid legendaarse Kaire Palmaru  kauglöögist varakult juhtima ning Grete Daut lisas 20 minutil teise samasuguse. Kuigi poolaja lõpu eel nurgalöögi järgsest olukorrast lõi Sportingu mängija palli oma väravasse mindi poolajale Saku 2.1 esuseisus. Teisel poolajal avanes mitmeid võimalusi ka allegrodel, kuid Kärt Hüdsi nulliti täielikult ja teistel jäi lõpetamisest vajaka. Vastased olid täpsed veel kahel korral ning võitsid teenitult kolm punkti.

Treener Kaido Kukli sõnutsi sai täna määravaks lühike pink ja nooremate mängijate õhuke kogemuste pagas. “Mitu väravat olid ära hoitavad, aga eks niimoodi õpitaksegi. Jääme elama”

Järgmine mäng on 18.mail Tartus, kui Sepa staadionil mängitakse derbymäng kohaliku Tammeka vastu.

Enne mängu …

Sportingu treener Jan Harend: “Oleme nädala jooksul trennides kõvasti vaeva näinud ja Põlva mänguks valmis. Loodame et väljaku ääres on ka sel korral palju publikut!”

Mängija Annabel Jäär: “Ükski Meistriliiga mäng pole kerge ja nõuab tervelt tiimilt maksimaalset pingutust. Tahame kodupublikule näidata, mida oskame ja punktid koju jätta.”

Treener Kaido Kukli: “Väga raske seis mängijatega. Peame hakkama saama. Punkt oleks ju tore.”

FC Lootos Keitlyn Metsmaa: “Tulemas on raske mäng, kuid kavatseme endast parima anda, et tabelisse esimesed punktid teenida.”

Lisa kommentaar