Kohtunik: Maikel Mikson , abikohtunikud: Sten Joala, Martin Pääsik

JK Tammeka: 1-Lisette Teder(vv), 17-Kreete Õun, 12-Maria Sootak, 5-Rahel Repkin, 8-Kaisa Kamenik, 10-Reti Mänd, 21-Grenelin Herlis Raud, 13-Carmen Tiivel, 20-Triin Ojasaar, 16-Anna-Martha Reino, 17-Kreete Õun, 11-Wanda Prost
varus:  3-Carmen Kaidi Jõeleht, 4-Emilia Vaher, 33-Marie Kiivit, 99-Merily Jüris
Treener: Sirje Roops, abitreener: Kristel Vidaja, füsioterapeut: Hannagret Luks.

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 3-Elina Kahar, 6-Hanna Parv(67`.14-Isabel Huma), 7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 15-Aiki Suits, 20-Kristin Kukli, 21-Kati-Karoli Silla(67`.11-Anette Laureen Linnuste), 31-Katrin Piirimaa (81`.32-Ketlin Pindis)
varus: 11-Anette Laureen Linnuste, 14-Isabel Huma, 32-Ketlin Pindis
treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut : Margret Help, esindaja: Indrek Käo

Naiskond kohtus täna naiste Meistriliiga lõputurniiri avavooru mängus vana rivaali, Tartu JK Tammekaga. Hooaja lõpule seatud eesmärk oli lõpetamine mitte kehvemal kohal kui eelmisel aastal ja see suudeti täita. Kolmekümne kuuenda Lõuna-Eesti derby võidu tõid allegrod taas Põlvasse. Kodunaiskond alustas mängu aktiivsemalt, aga avavärava lõid külalised. Ita Lillo pealelöök läks raamide poole ja sinna ta ka jõudis 0:1. Šokktabamus tõmbas Tammeka tempo alla ja järjest paremad võimalused tekkisid allegrodele. 16.minutil andis paremalt äärelt läbi mänginud Kärt Hüdsi tsenderduse, millele sai pea vahele Rahel Repkin ja nii õnnelikult, et iluväravast tulid taboole numbrid 0:2. Neli minutit hiljem tuli tabloole seisuks 0:3. Kärt Hüdsi mängis ennast heale positsioonile ja lõi palli tagumisse nurka.

Teine poolaeg tegelesid võistkonnad vahetamistega ja seis rohkem ei muutunud. Naiskond kindlustas tänase võiduga lõplikult koha 2022 naiste Meistriliigas. Et 8 kohal olnud Lasnamäe Ajax ei suutnud võistkonda oma mänguks kokku saada tähendas neile teist loobumiskaotust, mis ühtlasi kinnitas, et allegrodest mööda keegi enam tõusta ei saa.

enne mängu …

Tammeka abitreener Kristel Vidaja: “Eelmise laupäeva mäng Põlvas oli nagu süžeepööretega põnevik. Kahjuks lõpp oli meie jaoks kurb. Kindlasti on oodata ka see laupäev tulist ja emotsionaalset mängu.”

Poolkaitsja Kaisa Kamenik: “Teeme vigade paranduse ja jätame 3 punkti koju.”

Kaido Kukli: “Tuleb vaatus 2. Eeldatavalt hoopis teistsugune mäng kui Lootospargis. Tammeka mängib kodus ja sealt punkt saada oleks väga hea.”

Ita Lillo: “Eelmine nädal läks mäng Tammekaga hästi. Proovime ka sellel nädalal hoida suhtlust, püsida pressis, mängida iga olukord lõpuni ja ei lase Tammekal mängu kontrollida.”