24.mai kell 19, Tisi staadion, Naiste ML 6.voor

FC Lootos – SK10 Premium

3 : 2 (1:2)

Kohtunik: Timo Teniste,  abikohtunikud: Marken Christopher Saar, Carlos Kleimann

Väravad:
1:0 18.Sandra London
1:1 22.Gerli Israel
1:2 38.Kärolin Raudsepp
2:2 72.Ave-Lii Laas
3:2 90+2.Kärt Hüdsi

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 7-Ave-Lii Laas, 25-Getter Lepp, 8-Karmen Piirimaa, 15-Astrid Erik, 18-Kätlin Vassil, 20-Kristin Kukli, 23-Indra-Liz Nemvalts (70.19-Lisanne Tamm), 8-Ita Lillo, 10-Kärt Hüdsi(90+2.12-Keitlyn Metsmaa), 6-Sandra London
varus: 5-Keidi Käis, 19-Lisanne Tamm, 12-Keitlyn Metsmaa
treener Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

SK10 Premium: 33-Angela Sööt(vv), 27-Anastasija Fjodorova, 10-Diana Belolipetskaja(k) (70. 77-Eva-Maria Vukkert), 15-Anette-Mai Pirk-Birk, 88-Kristina Kattai, 8-Kärolin Raudsepp, 44-Beatrice Veske, 21-Veronika Anušova, 25-Olesja Smirnova, 55-Renita Roopalu, 13-Gerli Israel
varus: 77-Eva-Maria Vukkert
Võistkonna esindaja: Kalev Kajak, peatreener: Mariliis Limbak, arst: Evelin Avi.

Naiskond mängis täna Tilsi staadionil hooaja esimese kodumängu kui 4.vooru edasilükatud kohtumises võeti vastu Tartu SK10 Premium. Kui allegrodel oli eelmisest kohtumisest Tartu Tammekaga kaasa võtta üks punkt, siis vastastel polnud sedagi. Viimasest kümnest omavahelisest kohtumisest oli kumbki võistkond võitjana suutnud väljuda täpselt pooltes mängudes. Viike ei ole tunnistatud ja ei tunnistatud tänagi.

Kohtumise alguses elasid allegrod üle pisikese ehmatuse kui Gerli Israeli kauglöök tabas Karina Piirimaa valvatava värava põiklatti. Neli minutit hiljem oli tablool seis 1:0. Kärt Hüdsi hea eeltöö realiseeris väravaks kogenud Sandra London. See oli Sandrale 100. väravaks Lootose särgis nin temast sai teine mängija kes läbi ajaloo on löönud kolmekohalise arvu väravaid. Edunumbrid ei püsinud kaua ja neli minutit hiljem karistas väravavahi eksimuse ära Gerli Israel. Poole tunnise mängu järel raksatas pall Sandra löögist ka vastaste  värava latis. Ning mõni hetk hiljem lõid külalised vabalöögist värava, mida aga ei loetud. Treener Kaido Kukli oli sunnitud tegema kurja häält, kuid abi sellest ei olnud ning 38.minutil jäeti pall värava ees lahtiseks ning Kärolin Raudsepp virutas selle külma rahuga võrku. Seisul 1:2 läksid võistkonnad poolajale.

Teist poolaega alustasid aktiivsemalt allegrod ning Kärt Hüdsil avanes ridamisi võimalusi seisu viigistamiseks. 70.minutil tegid mõlemad naiskonnad esimese vahetuse. Lootosel lahkus Indra-Liz Nemvalts ja väljakule sai Lisanne Tamm, vastastel asendas Belolipetsajat Vukkert. Kodunaiskonna vahetus oli selgelt õnnestunum ning kaks minutit hiljem murdis vasakult äärelt trahvikasti Ave-Lii Laas, lüües palli väravavahile püüdmatult tagumisse nurka. Tabamus oli Ave-Lii 60. värav naiskonna eest. Nüüd oli mäng Lootose käes ning vastaste ainus eesmärk oli klammerduda viigipunkti külge, mis peaaegu oleks õnnestnud, aga … käis mängu teine lisaminut, kui kapten Laas võitis kahevõitluse vasakul äärel ning tsenderdas palli trahvikasti Londonile, kes omakorda kaitsjat edestades suutis palli edasi lükata Kärt Hüdsi jalale. Noorel ründajal jäi üle vaid nahkkera ühe puutega tühja väravasse saata. 3:2 päästis valla ka veerandsaja pealtvaataja häälepaelad ning andis energiat mängu lõpuminutite mängimiseks. Lootos tegi veel vahetuse ja Hüdsit asendas Keitlyn Metsmaa. Väravaid rohkem ei löödud ning tulemusega 3:2 kirjutasid allegrod tabelisse hooaja esimesed kolm võidupunkti, tõustes ühtlasi tabeli viimaselt realt seitsmendaks.

Järgmine mäng ootab ees 1.juunil, kui Tilsis võetakse vastu JK Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond.

enne mängu …

FC Lootos treener Kaido Kukli: “Edasilükatud mäng kodumurul Tartu SK 10-ga. Viimane mäng läks meil hästi, avasime punktiarve. Loodan, et naiskond jätkab samas vaimus.”

Mängija Karmen Piirimaa: “Reedel on taaskord suurepärane võimalus mängida võrdväärse vastase vastu. Kaotada ei ole meil midagi ning lähme enesekindlalt üheskoos väljakule kolme punkti püüdma.”

SK10 Premiumi esindaja Kalev Kajak: “Mängud Põlva Lootosega on alati tasavägised ning võitlusrikkad olnud. Eks mõlemad tiimid annavad endast maksimumi, et punktid endale jätta.”

Mängija Renita Roopalu: “Mäng ei tule kindlasti kerge, kuid mängijad lähevad maksimumiga mängima, sest eelnevad mängud pole nii läinud, nagu oleme lootnud. Tahame tagasi Tartusse tulla ikka 3 punktiga.”