FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 32-Ketlin Pindis,  3-Elina Kahar, 9-Karmen Piirimaa, 15-Aiki Suits, 21-Kati-Karoli Silla, 6-Hanna Parv,  20-Kristin Kukli,  7-Ave-Lii Laas, 8-Ita Lillo, 10-Kärt Hüdsi.
varus:  2-Mae Lillo, 14-Isabel Huma,  17-Luisa Marleen Lepp, 19-Mairit Laanesaar
Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut Margret Help

Ühendnaiskond : 88-Angela Sööt, 4-Sandra Liir, 7- Mia Maks(56`.26-Mari-Liis Rikkinen), 8-Anett Joandi, 12- Teisi Toomsalu, 13-Anna-Liisa Joandi, 15-Maria Soll, 16-Maive Jürmann(k), 22-Simona Põlismäe(76`.21-Katriin Kabanov), 27-Gabriela Busch, 31-Katarina Põldur(56`.30-Teele Toomsalu),
varus: 99-Kristi Mägi(vv), 11-Samanta Uueda, 30-Teele Toomsalu, 23-Reti Talts, 21-Katriin Kabanov, 26-Mari-Liis Rikkinen
Treener: Kevin Paavo

18. voorus mängis naiskond Viljandi  JK Tulevik/Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonnaga. Tegemist oli mänguga, mida kandis üle Soccernet TV, ühtlasi oli tegemist kuuepunktimänguga, kus tabelis lähestikku asetsenud võistkonnad oma kohta parandada lootsid. Lootosel oli põhikoosseisu mängijatest puudu neli mängijat. Lisaks Indra-Liz Nemvaltsile ja Helene Lumile (mõlemad ravivad vigastust), puudusid Katrin Piirimaa ja Anette Laureen  Linnuste. Varumängijatena oli protokolli kantud küll lausa neli mängijat, kellest ükski aga täna platsile ei pääsenud.  Ebaõnnestunud mängupäeva muudatus U17 eliitliigas tekitas olukorra, kus 7 päeva reegli tõttu ei riskinud treener Kukli ühtegi noormängijat kasutada. Nooruke Luiisa Marleen Lepp jääb aga ootama oma võimalust meistriliiga debüüdiks tulevikus.

Terve esimene poolaeg kulges platsil  heitlus kahe võrdse võistkonna vahel. Kindlamad väravavõimalused hakkasid tekkima pooltunni möödudes, kui lühikese aja jooksul said väravavaht Angela Sööti oskusi proovida nii Ave-Lii Laas kui Ita Lillo. Mõlemal korral jäi peale väravavaht. Kohtumise avavärav tuli kolm minutit enne poolajavilet. Ave-Lii Laas mängis löögile Kärt Hüdsi, kes trahvikasti piirilt tugeva löögiga palli ristnurka saatis. Seisul 1:0 siirdusid võistkonnad poolajale.

Teist poolaega alustas aktiivsemalt külalisvõistkond. 55.minutil hakkas keskjoonelt palliga triblama Sandra Liir, kes võttis ette viis allgerot ja tsenderdas palli praktiliselt otsajoonelt värava peale. Karina Piirimaa hindas palli lendu valesti ja tõrjus nahkkera võrku. Ühendnaiskond tegi koheselt kaks vahetust. Teele Toomsalu ja Mari-Liis Rikkinen, kes vahetasid välja Mia Maksi ja Katariina Põlduri. Lootos jätkas vahetusteta ja 64.minutil viis Ita Lillo sööt vasakult äärelt läbi Kärt Hüdsi, kes andis suurepärase söödu trahvikasti piirile spurtinud kapten Ave-Lii Laasile. Ave võttis kahe puutega palli ette ja virutas trahvikasti joonelt vasaku jalaga palli otse ristnurka, viies kodunaiskonna taas juhtima. 76.minutil  tegi Sergei Vassiljevit asendanud Kevin Paavo Ühendnaiskonna kolmanda vahetuse, asendades Põlismäe Kabanoviga. Minut hiljem avanes suurepärane võimalus Lootosele kolmas tabamus vormistada Hanna Parvel, kes sai hea söödu Hüdsilt, aga ei suutnud kümnelt meetrilt palli raamidesse saata. Minut hiljem oli pall väravas, paraku oli selleks kodunaiskonna värav. Äärekaitsja Ketlin Pindis eksles kusagil keskväljal kui  Joandi poolt 30 meetrilt teele saadetud kauglöögi tõrjus Karina, aga seda vaid markeerimata jäetud Teisi Toomsalu jalale, kes ei eksinud. Olukorras oli suluseisuhõngu, aga kohtunik otsust ei muutnud. Ka 2:2 ei püsinud tablool pikalt. Kaks minutit hiljem eksis palli klaarimisel Aiki Suits ja Teele Toomsalu ühepuutelöök trahvikasti piirilt maandus taas … otse ristnurgas. Vahetusteta ja väsinud kodunaiskond enam vastust ei leidnud ning nii tuli vastu võtta valus 2:3 kaotus.

Nüüd ootab naiskonda vahelduseks ees karikamäng. 24.augustil kohtutakse Lootspargis rahvaliigas palliva Lootose Vuttide võistkonnaga. Järgmine liigamäng viib naiskonna sellel hooajal viimast korda suvepealinna. Pärnu Vaprusega mängitakse  28.augustil.

enne mängu …

Peatreener Kaido Kukli: “Meievaheliste mängude seis sellel hooajal on 1:1. Kuidas lõpeb kolmas mäng jääb mängijate otsustada.”

Väravavaht Karina Piirimaa: “Mäng Viljandiga tuleb kindlasti väga huvitav, mõlemad tahame võita. Nii suudame meie Pärnul kannul püsida ning Viljandi meil.

Sergei Vassiljev: Paistab, et Põlva naiskond on hoo sisse saanud. Püüame neil seda natuke maha võtta. Kas see meil ka õnnestub, selgub juba mängus.

Gabriela Busch: Põlvaga ootab meid ees tuline lahing. Varasemad mängud on näidanud, et mõlemad tiimid on võimelised võiduks ja tahtmine kolm punkti kätte saada on mõlemapoolne. Reedel soovime kindlasti vajalikud punktid endaga kaasa võtta ja hea emotsiooniga edasi liikuda.