Hoiatused: 103`.Eva Maria Niit (Tammeka) – 37`. Karmen Piirimaa, 46`.Ave-Lii Laas (Lootos)

JK Tammeka: Teder, Kala(95`.Tiivel), Repkin, Niit, Orlova(46`.Reino), Prost, Kraus(111`.Jõeleht) , Õun, Haljasorg, Erik(95`.Kamenik), Kiivit(75`.Mets)
varus: Pihu, Jõeleht, Kamenik, Tiivel, Tšikanov, Reino, Mets
treener: Sirje Roops

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 14-Isabel Huma, 3-Elina Kahar (23`.2-Mae Lillo, 104`. 19-Mairit Laanesaar), 9-Karmen Piirimaa, 31-Katrin Piirimaa, 12-Kärt Kaseorg, 20-Kristin Kukli, 8-Ita Lillo, 6-Hanna Parv, 7-Ave-Lii Laas(k), 10-Kärt Hüdsi
varus: 2-Mae Lillo, 19-Mairit Laanesaar, 32-Ketlin Pindis
treener: Kaido Kukli

Naiskond mängis kesknädalal karikamängu. Sepa jalgpallikeskuses toimunud veerandfinaali vastaseks oli vana tuttav, Tartu JK Tammeka. Varasemalt olid naiskonnad karikasarjas kohtunud kahel korral, samuti veerandfinaalides ja allegrod olid mõlemast heitlusest väljunud võitjatena. 2009 Annelinna staadionil toimunud kohtumises 3:1 (väravad Signy Aarna 2 ja Sandra London) ja 2013 aastal Tamme staadioni kunstmurul peetud mängus 2:0 (Aarna, London).

Tänane, Lõuna-Eesti derbymäng kandis järjekorranumbrit 37. Sepa jalgpallikeskuses mängitud kohtumistest olid mõlema võistkonna kontol kolm võitu ning kolmel korral oli mäng lõppenud viigisadamas. Lootos alustas kohtumist aktiivselt ja esimese veerandtunni jooksul pääsesid Tammeka väravavahiga vastamisi nii Kärt Hüdsi kui Ave-Lii Laas. 12.minuti Laasi pealelöök oli siiski liiga terava nurga alt ja Tammeka väravavaht Teder püüdis selle probleemideta. Perioodi lõpuks teeniti kaks nurgalööki järjest, aga raamidesse pall tee ei leidnud. Seejärel haaras initsiatiivi järjest enam kodunaiskond, teenides esmalt nurgalöögi ja 16.minutil tabasid sinised väravaposti. 23.minutil tuli allegrodel teha sunnitud vahetus. Peaga palli mänginud Elina Kaharit tabas Tammeka ründaja jalalöök kulmupiirkonda, mistõttu treener Kukli pidas paremaks tema asemele mängu vahetada Mae Lillo. Tammeka valdas palli ja teenis ridamisi nurgalööke, kuid Lootose kaitse pidas. Head tööd tegi Elina asemel keskkaitses koha sisse võtnud Kärt Kaseorg, kelle täklingute vastu ei leidnud Tammeka rohtu mängu lõpuni. Pooltunni möödudes oli taas väike mängupaus, seekord tohterdati Tammeka poolelt murule jäänud Aleksandra Orlovat. Poolaja lõpp ja viis lisaminutit kuulusid Lootosele. Esmalt teeniti karistuslöök ja seejärel järjest kaks nurgalööki. Poolajapausile siirdusid võistkonnad väravateta viigiseisul.

Teise poolaja alguses Tammekalt vahetus. Orlova asemel tuli mängu Reino. 46.minutil teenis kollase kaardi kapten Laas. Tammeka surve oli üsna tugev ja Lootosel tuli tegeleda ridamisi tekkinud nurgalöökide kaitsmisega. Samas tekkisid Lootosele head kiirrünnaku võimalused ja 58.minutil teeniti karistuslöök 30 meetrit Tammeka väravast. Kapten Laasi karistuslöök tabas müüri ja sealt põrganud palli lõi trahvikasti keskelt võrku Kärt Hüdsi. Värava järgselt kaldus initsiatiiv taas kodunaiskonale, kes teenis ridamisi nurgalööke. 75`.minutil vahetus Tammekalt, Kiiviti asemel sekkus mängu Mets. 77.minuti tekkis arusaamatus allegrode trahvikastis ja Wanda Prosti  pealelöök viigistas mänguseisu 1:1. Poolaja lõpu eel haaras Lootos taas initsiatiivi, üritades kohtumise tulemuse otsustada normaalajaga. Nii siiski ei läinud ja ees ootas 2 x 15 minutit lisaaega. Tammeka tegi kaks vahetust. Kamenik, Tiivel sisse, Erik ja Kala välja. Lisaaja esimene poolaeg tablool muutust ei toonud. Minut enne lisaaja esimese poole lõppu oli sunnitud Lootos tegema teise vahetuse. Niit sõitis üsna jõhkralt sisse Mae Lillole, kes jätkata ei saanud ja väljakule tuli Mairit Laanesaar. 111.minutil vahetus Tammekalt. Krausi asemel väljakule Kraus. Kolm minutit enne lisaaja lõppu teenis Lootos 30 meetrilt karistuslöögi, mille kapten Ave-Lii Laas läbi müüri põrutas. Rikošetist põrganud pall leidis Kärt Hüdsi, kes lükkas nahkkera Kristin Kuklile ja Kristin selle omakorda väravasse. Värav vallandas allegrode tõelise rõõmupeo, kuid mängida jäi veel kolm minutit. Kodunaiskond asus kogu koosseisuga ründama, aga viigistamiseks sellest jäi väheseks ning koos 2:1 derbyvõiduga pääsesid allegrod  karikasarja poolfinaali. 4-5.mail toimuvaks poolfinaaliks loositakse vastane neljapäeval  eelmise hooaja esikolmikust.

Veerandfinaalide tulemused:

Jõhvi Phoenix – Saku Sporting,
JK Tabasalu – Tallinna FC Flora,
Pärnu Vaprus – Tallinna Kalev.

Enne mängu:

Kaido Kukli: Karikamängudega on loos meid soosinud, et ei peaks pikki sõite tegema. Tammeka on kodus alati tugev vastane, aga soovime neile lahingu anda.

Karina Piirimaa: Järjekordne mäng Tammekaga. Kindlasti saab see olema huvitav, sest mõlemal on palju võita. Meie anname endast igatahes parima, et mäng võita.