Hoiatused: 69`.Grenelin Herlis Raud, 88`.Rahel Repkin (mõlemad Tammeka)
Eemaldamine: 81`.Eva-Maria Niit (Tammeka)

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa(vv), 3-Elina Kahar, 6-Hanna Parv(62`.8-Ita Lillo), 7-Ave-Lii Laas(k), 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 11-Anette Laureen Linnuste(88`.17-Luiisa Marleen Lepp), 15-Aiki Suits(62`.14-Isabel Huma), 20-Kristin Kukli, 21-Kati-Karoli Silla(88`.32-Ketlin Pindis), 31-Katrin Piirimaa
varus: 8-Ita Lillo, 14-Isabel Huma, 17-Luiisa Marleen Lepp, 32-Ketlin Pindis
treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut : Margret Help

JK Tammeka: 12-Maria Sootak(vv), 5-Rahel Repkin, 7-Eva-Maria Niit, 8-Kaisa Kamenik, 10-Reti Mänd(46`.21-Grenelin Herlis Raud), 13-Carmen Tiivel, 15-Grete Kraus(85`.20-Triin Ojasaar), 16-Anna-Martha Reino, 17-Kreete Õun(70`.11-Wanda Prost), 18-Hanna Haljasorg, 19-Karoliine Maria Pihlapuu
varus: 1-Lisette Teder, 3-Carmen Kaidi Jõeleht, 4-Emilia Vaher, 11-Wanda Prost, 20-Triin Ojasaar, 21-Grenelin Herlis Raud, 99-Merily Jüris
Treener: Sirje Roops, abitreener: Kristel Vidaja, füsioterapeut: Hannagret Luks.

Naiskond kohtus täna Meistriliiga põhiturniiri viimase vooru mängus vana rivaali, Tartu JK Tammekaga. Kolmekümne viienda Lõuna-Eesti derby võit jäi Põlvasse. Kodunaiskond alustas mängu aktiivsemalt ja oli avavärava löömisele lähedal mitmel korral. Siiski möödus ligi pool tundi kui Kärt Hüdsi viis allegrod 1:0 juhtima. Söödu väravale andis Kati-Karoli Silla. Anna-Martha Reino viigistas poolaja lõpu eel mänguseisu penaltist.

Poolajal tegi Tammeka esimese vahetuse, Mänd välja Raud sisse. Teist poolaega alustasid agressiivsemalt allegrod ja 56.minutil viis kapten Ave-Lii Laas penaltist kodunaiskonna 2:1 juhtima. 62.minutil tegi vahetuse Lootos. Aiki Suits ja Hanna Parv välja, Ita Lillo ja Isabel Huma sisse. 69.minutil tui kohtunik Suurmetsal esimest korda taskust välja koukida kollane kaart ja seda näidata Tammeka poolkaitsjale Rauale, kes tegi üsna jõhkra vea kapten Laasi vastu. Olukorrast määratud karistuslöögi kõmmutas Kärt Hüdsi taevasse. Veerand tundi peale platsile pääsemist organiseerisid värsked jalad värava. Huma pääses äärelt läbi ja söötis trahvikasti vabaks unustatud Ita Lillole, kes vasaku jalaga nahkkera lati alla kõmmutas, seisuks 3:1. Kaks minutit hiljem vähendas Hanna Haljasorg vahe minimaalseks. Seejärel teenis punase kaardi Eva-Maria Niit ja Kristin Kukli realiseeris penalti seisuks 4:2. 88.minutil tegi Lootos teise topeltvahetuse. Anette Laureen Linnuste ja Kati-Karoli Silla välja, Luiisa Marleen Lepp ja sünnipäevalaps Ketlin Pindis sisse. Punkti mängule pani kapten Ave-Lii Laas, kes teisel üleminutil karistuslöögist palli postipõrke abil ristnurka virutas. “Hea mäng, meie taktika töötas”, ütles lühikese kommentaari mängu lõppedes treener Kaido Kukli. Naiskonna tegtsemine sai kiita ka kohtumist jälginud rahvuskoondise peatreeneri Jarmo Matikaineni käest.

Nädala pärast kohtuvad naiskonnad uuesti, siis juba Sepa jalgpallikeskuse väljakul.

enne mängu …

Kaido Kukli: “Meeldiv jälle naabritega mängida. Eks mõlemad naiskonnad soovivad naabrist paremad olla. Ja kui see ei õnnestu, siis nädal hiljem uus vaatus.”

Anette Laureen Linnuste: “Mängud Tammekaga on alati põnevad ja pinget jätkub viimaste minutiteni. Meie eesmärgiks on naiskonnaga head koostöö teha ja tekkinud võimalused ära realiseerida!”

Peatreener Sirje Roops: “Mänguks valmistumine on läinud hästi, kui suudame laupäeval oma ülesandeid samamoodi täita nagu treeningnädalal, siis suudame ka tabelis ülespoole liikuda.”

Kreete Õun: “Mängud Põlva vastu on alati ettearvamatud. Meie eesmärgiks on minna ja võtta vajalikud punktid.”