Naiste Meistriliiga, 18.juuli kell 19, Tilsi staadion

FC Lootos – Pärnu JK

0 : 7 (0:5)
Kohtunik: Veiko Meitern
Abikohtunikud: Peeter Paul Kollist, Karl Erik Valdisoo

väravad:
0:1 8`.Kristiina Bannikova
0:2 24`.Kaire Palmaru
0:3 33`.Kristiina Bannikova
0:4 37`.Anastasija-Grazyna Scherbachenia
0:5 41`.Kaire Palmaru
0:6 53`.Kaire Palmaru
0:7 64`.Anastasija-Grazyna Scherbachenia

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 2-Kirta Talgre (69`.14-Lisethe Lanno), 5-Keidi Käis, 15-Astrid Erik, 25-Getter Lepp (69`.24-Katariina Kinnunen), 11-Kristel Kotkas, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 31-Katrin Piirimaa, 23-Indra-Liz Nemvalts(69`.12-Keitlyn Metsmaa), 10-Kärt Hüdsi (88`.4-Merili Tamm)
varus: 12-Keitlyn Metsmaa, 24-Katariina Kinnunen, 14-Lisethe Lanno, 4-Merili Tamm
Treener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Kärt Satsi

Pärnu JK: 1-Mari-Ann Ploompuu, 2-Keitlin Saar, 3-Kaire Palmaru(73`.5-Ulrika Tülp), 8-Kairi Himanen, 10-Berle Brant(k), 13-Aljona Sasova(88`.9-Kadri Reinik), 14-Sandra Paulberg(88`. 18-Eizaveta Rutkovskaja), 19-Ljubov Maksimova(59`.32-Evelyn Silina), 21-Anastasija-Grazyna Scherbachenia, 22-Kristiina Bannikova, 31-Saskia Sonberg (73`.26-Carita Küünemäe)
varus: 5-Ulrika Tülp, 9-Kadri Reinik, 18-Eizaveta Rutkovskaja, 26-Carita Küünemäe, 27-Liisa Kalista Sapas, 32-Evelyn Silina
Treener: Anastassija Morkovkina, füsioterapeut:Hendrik Tammekivi

Naiskonna suvepuhkus on selleks korraks läbi. Kolmapäeval võõrustati Tilsi staadionil, edasi lükatud kohtumises, valitsevat meistrit – Pärnu jalgpalliklubi. Võrreldes kevadel, Pärnus toimunud kohtumisega, oli pärnakate koosseisus pikalt vigastuspausilt tagasi Kaire Palmaru ning nende võõrleegionär Shcherbachenia. Lootosel see eest tuli läbi ajada ilma keskkaitsepaarita (Karmen Piirimaa – Merili Tamm). See andis ka tunda ning üsna ebaharilikus koosseisus tegutsenud kaitseliin pärnakaid pidama ei saanudki. Erakordselt must päev juhtus olema ka väravavaht Karina Piirimaal, kes seitsmest väravast üle poolte puhul peab peeglisse vaatama. Avavärava lõid pärnakad nurgalöögist kui markeerimata jäeti Kristiina Bannikova. See värav veel midagi ei muutnud, sest mõned minutid hiljem tabas pall vastaste trahvikasti serval kaitsja kätt, kuid karistuslöök ebaõnnestus. 24.minutil eksis Karina palli püüdmisel ning Palmarul jäi vaid pall tühja väravasse lükata. Pool tundi oli mängitud kui taas oli täpne Bannikova, kes paremalt äärelt värava ette murdis ja palli võrku lõi. Neli minutit hiljem oli täpne Scherbachenia, kes sai Maksimovalt suurepärase söödu värava alla ning taaskord jäi vaid üle pall tühja võrku veeretada. Poolajani seis ei püsinud ning valesöödu realiseeris oma teiseks väravaks Palmaru.

Poolajal pidas treener Kukli naistega tõsise vestluse ning mängupilt paranes. 53.minutil sai kübaratriki kirja Palmaru, kellel ei jäänud muud teha kui palli püüdmisel eksinud Piirimaast mööda joosta ja pall väravasse saata. Vastased tegid vahetuse, ning Maksimovat asendas Silina. 64.minutil lasti trahvikasti joonelt vabalt löögile Scherbachenia ning külje alt tõmbas Piirimaa selle ka väravasse. Peale seda sai treener Kuklil mõõt täis ning kodunaiskond tegi korraga kolm vahetust. Lahkusid Getter Lepp, Indra-Liz Nemvalts ja Kirta Talgre ning väljakule tulid  Keitlyn Metsmaa, Katariina Kinnunen, Lisethe Lanno. Kohe oli ohtlik olukord värava all, kuid seekord oli Karina tasemel. Viis minutit hiljem vahetas ka Pärnu ja Sonbergi ja Palmaru asemel tulid mängu Tülp ja Küünemäe. Kodunaiskond oli aga mängukindluse kätte saanud ning kuigi vastased said jätkuvalt proovida lähedalt ja kaugelt, palli nad enam võrku ei saanud ja ainsaks meeldejäävaks olukorraks jäi Silina kauglöök, mis tabas latti. 88.minutil toimusid jälle vahetused ning kõvasti ees rassinud Kärt Hüdsi asemel sai viimasteks minutiteks platsile Merili Tamm. Vahetasid ka vastased. Lahkusid Sasova ja Paulberg, asemele Reinik ja Rutkovskaja. Kohtuniku lisatud 4 minutit enam muutusi ei toonud ning Pärnu sai teenitud kolm punkti ja Lootos hea äratuse, mis loodetavasti laupäeval Ajaxi vastu ka tulemuse toob.

Mängu järgselt oli treener Kukli üsna konkreetne. “Kaks väravat lõid pärnakad, ülejäänud viis organiseerisime ise. Samas jätsid nad (Pärnu) mitmed kindlad võimalused löömata. Laupäevaks tulevad kindlasti mitmed muudatused.”

. ..enne mängu:
Kaido Kukli: Peale pikka mängupausi tuleb ennast kokku võtta ja mängu uuesti sisse elada. Pärnu on kindlasti väga hea, aga proovime kaitses kõvasti tööd teha.
Ave-Lii Laas: Kuna see on esimene mäng peale puhkust ja veel Pärnu vastu, siis tuleb kindlasti raske mäng. Kuid oleme varasemalt suutnud kodus hästi mängida ning anname ka seekord endast parima.

Pärnu JK esindaja Anastassia Morkovkina: “Mul on hea meel, et peale pikka pausi hakkavad taaskord mängud. Usun, et mängijad nautisid suve ning kogesid palju häid emotsioone. Kuna nädalavahetusel jäi mäng Läti võistkonnaga ära, siis loodetavasti on nüüdseks tüdrukutel soov mängida veel suurem.”
Saskia Sonnberg: “Eesootava vastasseisu lähenedes valdavad igati positiivsed emotsioonid, mis tulenevad edukast suvelaagrist ning ka tõdemusest, et pääseme taldu põletavast Põlva kunstmuruväljakust. Mäng Lootosega on meile heaks testiks enne lahingut Flora vastu.”

Lisa kommentaar