JK Tammeka: 1-Lisette Teder, 2-Annegret Kala, 5-Rahel Repkin(k), 7-Eva-Maria Niit, 9-Kirkeliis Lillemets(84`.4-Maarja Õun), 10-Aleksandra Orlova, 15-Grete Kraus(59`.16-Hanna-Martha Reino), 17-Kreete Õun(82`.13-Carmen Tiivel), 18-Renate-Ly Mehevets, 21-Carola Erik, 33-Marie Kiivit (74`.19-Hanna Haljasorg)
varus: 12-Hanna Pihu, 4-Maarja Õun, 13-Carmen Tiivel, 16-Hanna-Martha Reino, 19-Hanna Haljasorg.
Peatreener : Sirje Roops, treener -Kevin Grünvald, treener-Kaivo Sang, füsioterapeut -Hannagret Luks

FC Lootos: 1-Karina Piirimaa, 3-Elina Kahar, 5-Kaisa Liina Keps, 7-Ave-Lii Laas(k), 8-Ita Lillo, 9-Karmen Piirimaa, 10-Kärt Hüdsi, 15-Mari Abel(46`.18-Helika Aigro-Sikk), 19-Mairit Laanesaar(46`.21-Kati-Karoli Silla), 20-Kristin Kukli, 32-Ketlin Pindis
varus: 18-Helika Aigro-Sikk, 21-Kati-Karoli Silla,

Peatreener: Kaido-Meinhard Kukli, füsioterapeut: Veronica Oidingu

Naiskond mängis täna meistrivõistluste 12.vooru mängu. Lõuna-Eesti 39.derbykohtumine Tammekaga mängiti seekord Tartus. Selle aasta kahest eelmisest kohtumisest on mõlemal naiskonnal kirjas võit vastase koduväljakult. Aprillis mängitud karikamängus võtsid allegrod võidu tänu lisaajal Kristin Kukli löödud väravale. Maikuus sai Tammeka Lootospargis tulemusega 2:0 revanši.

Tänase mängu algkoosseisus tuli väljakule suvise täiendusena Mari Abel. Varupingil ootas oma võimalust Helika Aigro-Sikk. Lisaks on  vigastusepausilt naasnud Kati-Karoli Silla. Vastased olid vahepeal täiendanud ridasid Belgiast naasnud eksallegro Renate Ly Mehevetsaga. Kohtumist Sepa jalgpallikeskuse kunstmurul alustasid aktiivsemalt allegrod, teenides 8.minutil nurgalöögi. Kristin Kukli antud nurgalöögi lõi peaga väravasse kapten Ave-Lii Laas. Seejärel haaras kodunaiskond initsiatiivi ja mõni minuti hiljem sai ka palli väravasse. Väljakukohtunik Artis Loho nägi aga olukorras viga Lootose väravavahi vastu ja mäng jätkus seisul 0:1.  Tammeka hoidis initsiatiivi, olles aktiivsem, kuid pealelöögid ei olnud täpsed. Kohtumise eelviimasel minutil pääses trahvikastis löögile Lillemets, kelle löök tabas latti. Kohtunik lisas poolajale minuti ja allegrode minimaalsel eduseisul siirdusid võistkonnad poolajapausile.

Teise poolaja alguses tegi Lootos kaks vahetust. Mängust lahkusid Mari Abel ja Mairit Laanesaar, kelle asemele tulid vastavalt Helika Aigro-Sikk ja Kati-Karoli Silla. Tammeka alustas aktiivselt ja kasutas 55. minutil ära olukorra kus Lootose kaitsjad ei suutnud palli trahvkastist välja saada ning Orlova viigistas seisu. 59.minutil vahetus Tammekalt Kreusi asemel tuli mängu Reino. 68`.minutil eksis lihtsas olukorras palli vastuvõtul Ketlin Pindis, ning üle jala läinud pallile ei suutnud trahvikastis vastu tulla Karina Piirimaa. Vahetusest mängu tulnud Reino löök paremale ülesse nurka viis Tammeka 2:1 juhtima. Kolm minutit hijem oli seis tablool 3:1. Tammeka karistulöögi ajal tegid allegrod trahvikasti täiesti tühjaks ja enne kui aru said, oli eksallegro Renate-Ly Mehevets peaga palli võrku lükanud. Kodunaiskond tõstis veelgi survet, tehes vahetused 74.minutil – Kiivit välja, Haljasorg sisse.ja 82.minutil Õun välja, Tiivel sisse. Kohtumise lõpus lagunes allegrode mäng täiesti ja Renate-Ly Mehevetsa kaks väravat andsid talle kübaratriki ja tabloole seisu 5:1. Punkti hävingule pani Orlova kohtumise viimasel minutil, vormistades allegrodele  ühtlasi derbyde suurima kaotuse läbi aegade.

Nüüd on naiskonda ees ootamas kahenädalane paus. Järgmise nädala karikamängust Tabasalu vastu otsustati loobuda ja nii näeb naiskonda mängimas  alles 10.augustil kui Lootospargis võetakse vastu Tallinna Kalev.