21.aprill, kell 13:00, Sepa jalgpallikeskus

JK Tammeka – FC Lootos

3 : 1 (2:0)

Kohtunik: Sander Jürjens
Abikohtunikud: Andres Lõhmus, Oskar Meus
Pealtvaatajad: 51
Ilm: tugev tuul

väravad:
1:0 6`.Sirje Roops
2:0 42`.Sirje Roops
2:1 60`.Kärt Hüdsi
3:1 69`.Sirje Roops

JK Tammeka:

FC Lootos: FC Lootos : 1-Riina Rinne, 4-Merili Tamm, 9-Karmen Piirimaa, 11-Kristel Kotkas, 8-Johanna Luik, 2-Kirta Talgre (81`.24-Katariina Kinnunen), 23-Indra-Liz Nemvalts, 20-Kristin Kukli, 7-Ave-Lii Laas, 25-Getter Lepp, 10-Kärt Hüdsi (81`.12-Keitlyn Metsmaa)
varus: 12-Keitlyn Metsmaa, 24-Katariina Kinnunen
Treener Kaido Kukli, füsioterapeut Kärt Satsi.

Tuulisel laupäeva pärastlõunal mängis naiskond Tartus, Sepa jalgpallikeskuse väljakul Naiste Meistriliiga 3.vooru mängu kohaliku Tammekaga. Eelmises mängus viimase lootuse vea eest punase kaardi teeninud väravavaht Karina Piirimaa asemel oli väravas Riina Rinne. Veel puudusid tavapärasest koosseisust kaitsjad Katrin Piirimaa, Astrid Erik ja Lisethe Lanno.
Algkoosseisus eksallegrode Tennosaare ja Mehevetsaga alustanud kodunaiskond alustas kohtumist hästi ning juba mängu kuuendal minutil avas kapten Sirje Roops kaugöögist skoori. Naiskonda see rööpast välja ei löönud ning tugevat tuult trotsides jätkati ka oma võimaluste otsimist. Poolaja lõpu eel viis Roops kauglöögiga Tammeka 2:0 vaheajale.
Teise poolaja 60 minutil andis Kristel Kotkas nurgalöögi, mille lõi väravasse Kärt Hüdsi, avades lisaks naiskonna värava arvele ka enda isikliku värava konto. Üheksa minutit hiljem lõpetas Roopsi kübaratrikk ja järjekordne kauglöök allegrode vastupanu ning Lootos vahetas mängu lõpu eel Hüdi ja Talgre asemel väljakule Metsmaa ja Kinnuneni.

Treener Kukli jäi tüdrukute mänguga üldjoontes rahule. “Rasked ilmaolud, tugev tuul tekitasid platsil parajal määral segadust. Koosseisuprobleemid olid teada juba enne, samas tegid just nooremad mängijad enda kohta head esitused. Ei mäletagi, millal viimati mängus kuus nurgalööki suutsime teenida. Mõne värava oleks võinud veel lüüa, samas mõne värava oleks saanud ka ära hoida. Eks mäng-mängult noored kohanevad.”

Järgmine kohtumine, mis ühtlasi lõpetab pika võõrsilmängude jada, ootab 28.aprillil Pärnus, kui minnakse vastamisi hooajavaheliselt peatreener Jüri Saarest, abitreener Jüri talust ja eesti naistejalgpalli legendist – Nastja Morkovkinast ilmajäänud valitseva meistri Pärnu Jalgpalliklubiga.

Enne mängu …
Eelmise aasta neljast kohtumisest väljus Tammeka võitjana kahel korral, ühes kohtumises võttis võidu Põlva ning korra jäi mäng viiki.

Tammeka peatreener Maiko Tamme: „Lõuna-Eesti derbi saab olema kindlasti põnev. JK Tammeka naiskond on selleks mänguks terve nädala valmistunud ja nädalavahetusel kindlasti anname endast parima, et seda realiseerida 3 punktiks.”

Naiskonna kapten Sirje Roops: „Lõuna-Eesti derbid on olnud meile alati vaimselt väga rasked. Kindlasti läheme kolme punkti järele, kuid kohe kindlasti ei tule need kergelt. Kui suudame keskenduda ka vastaste kolmandikul, siis ei tohiks realiseerimisega probleeme tulla. Laupäevase mängu tulemuse otsustab vaimselt tugevam naiskond.”

Lootose peatreener Kaido Kukli: „Kuigi meil on koosseisuga sellel korral probleeme, anname kindlasti maksimumi, et Tartust vähemalt punktiga tagasi tulla.”

Mängija Merili Tamm: „Mängud Tammekaga on olnud tasavägised.Võrreldes eelmise nädala mänguga peame me kaitsetöö korda saama ning ründajatele rohkem võimalusi tekitama, et saaksime avada väravaarve. Mäng tõotab tulla kindlasti tempokas, sest mõlemad võistkonnad püüavad mängust punkte saada ning annavad endast parima.”

Lisa kommentaar